Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-03-11, 19:02
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΚΟΣΤΟΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΨΥΓΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΚΟΛΑΡΟΥ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΛΟΓΟ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΨΗΓΕΙΟΥ( ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΜΕΡΟΣ )ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΨΥΓΕΙΟΥ, ΠΑΓΟΥΡΙΟΥ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΟ ΚΟΛΑΡΟΥ . Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ Ε-46 318ci ME N42B20 ΚΙΝΗΤΗΡΑ .ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΜΕΣ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-03-11, 19:51
Το avatar του χρήστη thanasis2008
thanasis2008 Ο χρήστης thanasis2008 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 136
thanasis2008 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexanderk Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΛΟΓΟ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΟΥ ΨΗΓΕΙΟΥ( ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΕ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΜΕΡΟΣ )ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΨΥΓΕΙΟΥ, ΠΑΓΟΥΡΙΟΥ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΟ ΚΟΛΑΡΟΥ . Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ Ε-46 318ci ME N42B20 ΚΙΝΗΤΗΡΑ .ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΜΕΣ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.
Καλησπερα , το καλοκαιρι αλλαξα ψυγειο μαρκας (BEHR) κοστος 120 ευρω το αυτοκινητο μου ειναι 316ci Μ43 κινητηρας.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-11, 20:01
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΘΑΝΑΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ (αν τα ξερω καλα) ΤΟ ΨΗΓΕΙΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-03-11, 21:02
Το avatar του χρήστη thanasis2008
thanasis2008 Ο χρήστης thanasis2008 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 136
thanasis2008 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexanderk Εμφάνιση μηνυμάτων
ΘΑΝΑΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ (αν τα ξερω καλα) ΤΟ ΨΗΓΕΙΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.
Kαλως φιλε μου ξερω οτι δεν εχει σχεση το 1,6 με το 2λιτρο το μοτερ που φοραει το δικο σου , ας εχεις μια αποψη απο που ξεκινανε οι τιμες γιατι θα βρεις διαφορετικες τιμες σε πολλα μαγαζια που θα ρωτησεις , αν θελεις μαθε τιμες και πες μου να ρωτησω και εγω απο εκει που παιρνω τα δικα μου ανταλλακτικα να βρεις την πιο συμφερουσα τιμη.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-03-11, 21:57
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Φίλτατε alexanderk πριν 2 βδομάδες άλλαξα δυστυχώς και γω ακριβώς αυτά που πάσχει και η δικιά σου bimmer... H μπέμπα μου φοράει ακριβώς το ίδιο μοτέρ με το δικό σου (318ci N42B20). Το ψυγείο το αγόρασα 131€ & το κολάρο 60€. Εργασία πλήρωσα 25€ σ'ενα φιλαράκι φυσικά εκτός αντιπροσωπείας. Το παγουράκι το είχα αλλάξει πριν 1,5 χρόνο περίπου με 80€ εργασία και υλικά μαζί. Συνεπώς δεν το άλλαξα πάλι. Το ψυγείο είναι γνήσιο και το πήρα από γνωστό μαγαζί με super τιμές που πουλάει BMW ανταλλακτικά ενώ το κολάρο το πήρα μέσα από την αντιπροσωπεία μιας και ο τύπος που πήρα το ψυγείο δεν το φέρνει. Απ'όσο ξέρω το ψυγείο μόνο αγορά στην αντιπροσωπεία έχει γύρω στα 300€!!!Αν θες λεπτομέρειες για το μαγαζί πες μου να σου στείλω pm... Από περιέργεια πόσα χιλιόμετρα έχεις και σου τρύπησε το ψυγείο..?? Εμένα στα 149.000km εμφανίστηκε το "δωράκι"...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-03-11, 22:18
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΘΑΝΑΣΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΙΠΛΑ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ. Ο ΜΙΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΥΡΙΟ .ΤΑΣΟ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ .ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ .ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ HELLΑ-BEHR.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-03-11, 22:27
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΘΑΝΑΣΗ ΤΑ ΧΜ. ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 91.000 ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΠΟΛΥ .ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ ΜΟΝΟ 100ml ΚΑΘΕ 700 ΧΜ. ΑΦΟΥ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΗΝ ΠΟΔΙΑ ΕΙΔΑΜΕ ΔΡΑΚΡΥΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ ΓΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ- ΜΕΤΑΛΟΥ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ FACE LIFT.TO ΚΟΛΛΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΓΟΥΡΙΝΟ ΕΙΝΑΙ Ο.Κ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ.ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΑΛΛΑΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΓΙΑΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ ,ΝΟΜΙΖΩ ΔΗΛΑΔΗ.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-03-11, 22:37
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Αλέξανδρε σου έστειλα pm... Όσο για το θερμοστάτη ρώτησα και γω το μηχανικό μου και μου είπε ότι αν χαλάσει ή δυσλειτουργεί ανάβει ένδειξη στο καντράν, οπότε για να μην βάλω το χέρι ακόμα πιο βαθιά στην τσέπη δεν τον άλλαξα.... καλώς ή κακώς (κακώς φυσικά) έτσι έπραξα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-03-11, 22:45
Το avatar του χρήστη thanasis2008
thanasis2008 Ο χρήστης thanasis2008 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μηνύματα: 136
thanasis2008 is on a distinguished road
Ειναι BEHR το θυμαμαι που το ειχε με αναγλυφα γραμματα οχι σε αυτοκολλητο , ο μηχανικος στην bmw μου ειχε πει οτι φοραει αυτη την μαρκα απο το εργοστασιο , εχει διαφορα το BEHR απο το HELLA - BEHR.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis2008 : 01-03-11 στις 22:47
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-03-11, 22:54
Το avatar του χρήστη alexanderk
alexanderk Ο χρήστης alexanderk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 52
alexanderk is on a distinguished road
ΤΑΣΟ ΣΟΥ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΗ p.m .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.