Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 29-08-15, 19:09
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
μπορεις να δεις το δικο μου μ10 του 88 με τα τασια και δν εχει αξια
ναι αν εβρισκες ενα με τασια που ηταν παντα σε γκαραζ και εχει κατω απο 100κ μιλαμε για αλλη αξια
οταν λεω οτι θα εχει ολα αυτα τα πραγματα σημαινει οτι το ειχε καποιος που γουσταρε και ηξερε οτι υπαρχουν και εκατσε και τα εβαλε και ειναι ολα τελεια......δν λεω για μηχανικες μετατροπες που χανετε η μπαλα και η γνησιοτητα...λεω για αξεσουαρ ακριβα και ωραια να τα εχεις πανω σε ενα τοσο παλιο αμαξι
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 29-08-15, 20:21
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
αν κοστολογει καποιος το ε30 βαση αξεσουαρ...καλα θα κανει τοτε να παρει ενα πιο συγχρονο (πχ ε46) που εχει πολυ περισσοτερα και στον βασικο εξοπλισμο.
προσωπικα ενα αυτοκινητο ειναι συλλεκτικο και αρα εχει αξια μονο αν ειναι εργοστασιακο...συνεπως τροπετα-μετατροπες και λοιπα δεν εχουν καμια αξια και απλα γινεται εκμεταλλευση της καψουρας-ασχετοσυνης μερικων.
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 29-08-15, 20:32
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Δε μιλάει για τροπέτα-μετατροπές, μιλάει για ένα που το αγόρασε τότε κάποιος έτσι, γιατί γούσταρε και είχε και τα φράγκα να πληρώσει τα έξτρα m-tech, ζάντες, δερμάτινα, cruise control κτλ.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 29-08-15, 21:03
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια
οταν εχουμε ενα γυμνο απλο ε30 μ40 με μανιβιλες κ μηχανικο τιμονι και κλειδαριες που τις ανοιγεις μια μια και τασια ναι αν ειναι σε εξαιρετικη κατασταση πανω απο 2000.. ειναι υπερβολη
οταν ομως εχεις και αλλο ενα ε30 με
ηλεκτρικη ηλιοροφη
διπορτο
γνησια μπακετ καθισματα πιθανων θερμαινομενα
μ τεκνικ 2 λουκ
ηλεκτρικα
κλιματισμο
υδραυλικο τιμονι
μπρος πισω δισκοφρενα
κεντρικο κλειδωμα
ηλεκτρικα παραθυρα
αυτοματο πιλοτο
υπολογιστη ταξιδιου
τσεκ κοντρολ
υαλοκαθαριστηρες φανων
θερμενομενα πιτσιλιστηρια
καμια μπαρα θολων
καμια ζαντα ββς
θελετε να το παρετε και αυτο 2.000?
οταν μονο το μ τεκ λουκ για να το βρεις και να το βαψεις κανει στην καλυτερη 1.500?
χωρια ολα τα αλλα ποσο στοιχιζουν?
τι λογικη ειναι αυτη?
δλδ ο αλλος που το πηρε και το κρατησε σε αυτη την κατασταση ή ακομα χειροτερα τα εβαλε ενα ενα μονος του τα χανει?
γιαυτο υπαρχει και το απλο ε30 για εσας που το κοστολογειτε 2.000 ταβανι
το αλλο απευθυνεται για αλλους....καποιους που θελου ολα αυτα τα εξτρα και δν θελου να παρουν ενα απλο αλλα το προτιμουν ετοιμο..και θα το πληρωσουν ξεροντας την αξια τους
δν καταλαβαινω πως επιμενετε οτι και τα 2 αξιζουν το ιδιο
Συμφωνώ, αλλά στο βάθος του μυαλού σου δεν θα σκέφτεσαι ότι το "πειραγμένο" έχει βιαστεί σε στάση μανιασμένου κοζάκου?
Όλα αυτά τα "φτιαγμένα" μου θυμίζουν κάτι C50 του '80 που κυνηγάνε οι πιτσιρικάδες και απο τις μετατροπές και το σκίσιμο θα κοπεί στην μέση το σασί όπου να ναι.
Πιο σωστό θεωρώ να αγοράσεις ενα άδειο Ε30 Μ40 ή Μ10 να το "χτίσεις" και να το σοβαντίσεις εσύ ο ίδιος όπως γουστάρεις, που σημαίνει το κάνω κουφάρι και βγάζω απο πάνω μέχρι το τελευταίο καλώδιο να το στήσω απο την αρχή παρά να το πάρω έτοιμο χωρίς να ξέρω τι έχει περάσει. Άσε που τα περισσότερα έχουν μέχρι 150.000 "πραγματικά" χλμ ενώ η άδεια είναι 20 χρόνια πίσω.
Κάτι δεν κολλάει ρε παιδιά.

Εγώ κοιτάω για 4πορτο Ε30. το αν θα φαίνονται 2 ακόμα πόρτες που το πρόβλημα, θα ξέρω όμως οτι θα έχω βάλει μέχρι και την τελευταία βίδα εγώ
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 29-08-15, 21:18
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Το δικό μου είχε "χρησιμοποιηθεί καλά" από τον προηγούμενο. Δε με νοιάζει όμως, το έχω λύσει σχεδόν όλο και ξαναδέσει και ξέρω τα 2 σημεία που πονάει ακόμα και δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους γιατί δεν έχει νόημα. Επίσης κι εγώ το "χρησιμοποιώ" δεν είναι garage queen.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 29-08-15, 21:19
Το avatar του χρήστη tsalin
tsalin Ο χρήστης tsalin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μηνύματα: 274
tsalin will become famous soon enoughtsalin will become famous soon enough
Για να πληρώσεις ένα Ε30 πάνω από 2Κ συμφωνούμε ότι πρέπει να έχεις ένα καλό λόγο. Αν το πληρώνεις γιατί είναι αντίκα, τότε πρέπει κάθε βίδα να είναι εργοστασιακή. Όταν βάλεις το VIN στη βάση να βγάλει ακριβώς το αυτοκίνητο που έχεις αγοράσει (άντε το πολύ πολύ να έχεις βάλει κανένα RadioCD). Αν το έχεις φορτώσει με ότι σου κάνει κέφι, τότε δεν είναι αντίκα... είναι το αυτοκίνητο που γουστάρεις εσύ (και πολύ καλά κάνεις).

Φίλε Δημήτρη, τα έχουμε ξαναπεί, τα λεφτά που θα μπάξεις, δεν θα τα πάρεις πίσω... Αν ζητάνε 7Κ για ένα αμφίβολο E30 318is, πόσα πρέπει να ζητήσει κάποιος για ένα E30 325i εργοστασιακό όπως το περιγράφεις...? Ή σκέψου ένα Ε28 -528i ή ακόμα καλύτερα ένα E21 - 323i???
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 29-08-15, 22:15
Dbnn Ο χρήστης Dbnn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-02-2015
Μηνύματα: 27
Dbnn is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να πληρώσεις ένα Ε30 πάνω από 2Κ συμφωνούμε ότι πρέπει να έχεις ένα καλό λόγο. Αν το πληρώνεις γιατί είναι αντίκα, τότε πρέπει κάθε βίδα να είναι εργοστασιακή. Όταν βάλεις το VIN στη βάση να βγάλει ακριβώς το αυτοκίνητο που έχεις αγοράσει (άντε το πολύ πολύ να έχεις βάλει κανένα RadioCD). Αν το έχεις φορτώσει με ότι σου κάνει κέφι, τότε δεν είναι αντίκα... είναι το αυτοκίνητο που γουστάρεις εσύ (και πολύ καλά κάνεις).

Φίλε Δημήτρη, τα έχουμε ξαναπεί, τα λεφτά που θα μπάξεις, δεν θα τα πάρεις πίσω... Αν ζητάνε 7Κ για ένα αμφίβολο E30 318is, πόσα πρέπει να ζητήσει κάποιος για ένα E30 325i εργοστασιακό όπως το περιγράφεις...? Ή σκέψου ένα Ε28 -528i ή ακόμα καλύτερα ένα E21 - 323i???
Φίλε μου το ξέρω αυτό.
Τα αυτοκίνητα σήμερα είναι τρύπιοι κουμπαράδες.
όταν πρόκειται για εργοστασιακό με το vin και όλα του τότε ναι, να χώσω και 5 και 10k και 20k γιατί αγοράζω κάτι που παραμένει γνήσιο και συννάμα σπάνιο μετά απο 20 και 30 χρόνια.
για τα αμφιβόλου γνησιότητας όμως λεω μην παρεξηγηθώ. Επειδή αυτά κυκλοφορούν επι το πλήστον σε αγγελίες.
Δύσκολα κάποιος θα πουλήσει κάτι γνήσιο-σπάνιο εκτός αν έχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και πάλι θα το σκεφτεί 1000 φορές.

υ.γ. νομίζω πως όλοι λέμε το ίδιο πράγμα με διαφορετικό τρόπο ο καθένας μας!! αχαχα

Πέτρο, garage queen, ωραία ατάκα φίλε χαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 30-08-15, 01:00
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
με αλλα λογια να αγαπιομαστε ρε παιδια....
καταρχην που μιλησα εγω για μετατροπες και τροπετα?
εγω μιλησα για απειραχτο αμαξι που εχει πολλα ακριβα εξτρα...
και εγω τα θελω στο ε30 και οχι στο ε46....εγω....και μαρεσει να τα εχει ενω ειναι παλιο

αυτα τα εξτρα δν θα τα βρεις σε αμαξι που εχει τρεξει σε κοντρες γιατι αυτος που το πηρε και του εβαλε αλλα μοτερ δν τα ξερει αυτα τα εξτρα και αν τα ηξερε δν εκατσε να τα πληρωσει και να τα βαλει......γτ δν τα ηθελε
και ξαναλεω πως γινεται να λεμε οτι κανει ενα απλο ε30 1500 ευρω
και ενα τετοιο που αναφερω εγω να κανει το ιδιο που μονο το λουκ του κανει 1500
και φυσικα η καλυτερη επιλογη ειναι να το στησεις ολο μονο σου.....
τι καλυτερο ομως να βρεις ενα που να τα φοραει ολα αυτα απο το να καθεσαι να ψαχνεις να τα βρεις να ψαχνεις ebay και στις μαντρες...θα σου στοιχισει περισσοτερο......το βρισκεις ενα φορτωμενο εστω και απο προηγουμενο δν το πληρωνεις πανω απο 5.000 κατα τι γνωμη το λυνεις αν εχεις αμφιβολειες και τα ξαναπερνας μονος σου......κανεις και ενα βαψιμο μηπως εχει σαπισματα απο την αρχη αλλαζεις και τπτ αναλωσιμο και εχεις εχα κουκλι που το γνωριζεις πλεον απο πρωτο χερι

ναι εχουν αξια και αυτα τα λιγα που ειναι κουτα και πι8ανον με λιγα χιλιομετρα....αλλα κατω απο 3.000 δν νομιζω να βρεις τετοια περιπτωση οποτε το μπατζετ αρχιζει και ανεβαινει
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DiMiTrIs_ : 30-08-15 στις 01:04
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 30-08-15, 01:08
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsalin Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να πληρώσεις ένα Ε30 πάνω από 2Κ συμφωνούμε ότι πρέπει να έχεις ένα καλό λόγο. Αν το πληρώνεις γιατί είναι αντίκα, τότε πρέπει κάθε βίδα να είναι εργοστασιακή. Όταν βάλεις το VIN στη βάση να βγάλει ακριβώς το αυτοκίνητο που έχεις αγοράσει (άντε το πολύ πολύ να έχεις βάλει κανένα RadioCD). Αν το έχεις φορτώσει με ότι σου κάνει κέφι, τότε δεν είναι αντίκα... είναι το αυτοκίνητο που γουστάρεις εσύ (και πολύ καλά κάνεις).

Φίλε Δημήτρη, τα έχουμε ξαναπεί, τα λεφτά που θα μπάξεις, δεν θα τα πάρεις πίσω... Αν ζητάνε 7Κ για ένα αμφίβολο E30 318is, πόσα πρέπει να ζητήσει κάποιος για ένα E30 325i εργοστασιακό όπως το περιγράφεις...? Ή σκέψου ένα Ε28 -528i ή ακόμα καλύτερα ένα E21 - 323i???
δν ξερω για αμφιβολα ε30 που εχεις δει στα 7.000
αλλα εγω που τα κοιταω συνεχεια e30 τα τελευταια 7 χρονια εχω δει γνησια οχι σε τελεια κατασταση να φευγουν στα 2.000-3000 απο το car οχι στα 7
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DiMiTrIs_ : 30-08-15 στις 01:12
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 30-08-15, 13:36
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
ενα πραγμα κρατω....
"το Ε30 με Μ20Β25 ειναι ΣΚΟΤΩΣΤΡΑ"
μετα απο αυτο, να κατεβει το ιντερνετ παρακαλω
να κλεισουν τα φορους
τελος!

__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.