Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 09-11-09, 20:45
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
[QUOTE=Lambros;339100][QUOTE=nik200;338850]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων

φυσικα τον προηγουμενο..με ενα μετριο φπε....το αμαξι εχει γυρω στα 215-220 αλογα και 32-34 κιλα ροπης...ουτε καν fmic δεν φοραω..ολα αυτα σε 1200-1250 κιλα...για να καταλαβεις πως παει ειχα ανοιξει με s3 προηγουμενο οταν ημουν 200 αλογα και μεχρι τα 100 ειχε φαει 2 αμαξια σε καλη ασφαλτο...τωρα αρκετα παραπανω λογικα...οχι οτι το σ3 ειναι δυνατο αμαξι (ειναι πολυ βαρυ)...αρα μια 3λτ bmw 330 με τα 231 δεν το περναω???ειναι πολυ βαρυ σε σχεση με εμενα...δεν εχω ανοιξει με 330 265..αρα δεν ξερω....και φυσικα απο μ3 46αρι -36αρι χανω...επισης ειχα ανοιξει με 120 (170ps) ενος φιλου..ωπου απλα δεν υπηρχε κοντρα...

Αυτο για το s3 για εξηγησε το μας λιγο καλυτερα σε παρακαλω...Το παληκαρι ειχε καταλαβει οτι τα στηνατε ή μπα???και δεν λες και κατι πιστευτο ρε γαμωτο..μιση κολωνα ας πουμε(για να δικαιολογειται απο καμια μαλακειουλα του οδηγου...)...Δυο κολωνες κιολας????ελεος πια...
Άστο καλύτερα γιατί βγαίνουμε off topic...
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 09-11-09, 20:55
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Είδες λοιπόν που πρέπει να τσεκάρεις κάτι πριν το γράψεις δημοσίως?

Ορίστε γιατί:




Χαίρω πολύ...έτσι ξέρω να καταστρέφω κι εγώ μοτέρ...
οτι θελω θα γραφω.....!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 10-11-09, 01:26
Το avatar του χρήστη MiSSLiTTleDeVil
MiSSLiTTleDeVil Ο χρήστης MiSSLiTTleDeVil δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 223
MiSSLiTTleDeVil is on a distinguished road
Και στο φόρουμ εδώ αν ψάξεις θα βρεις 2-3 "άσχετους" να αναφέρουν για δήθεν πρόβλημα στο μοτέρ του si ειτε στα 25.000, είτε στα 35.000, είτε στα 50.000χλμ. Εγώ τρία σχεδόν χρόνια που οδηγώ αυτό το αυτοκίνητο, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα (αν και το δικό μου δεν έχει πολλά χιλιόμετρα) αλλα ούτε έχω ακούσει/διαβάσει/μάθει ποτέ απο επίσημη πηγή οτιδήποτε σχετικό. Οπότε μην πολυ σκας κιόλας..
__________________
Σ' αυτόν τον κόσμο που μόνη μου ζω
δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις..
♪♪♪
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 10-11-09, 01:35
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Nα σου πω... αυτα τα εχεις πει στο Σπυρο με το λευκο; Και αν ναι, πως αντεδρασε;
Πως γινεται μεχρι πριν λιγο καιρο να οδηγουσες μονο το αουντι και τωρα με το καντετ να την εχεις δει Κεΐτσι Τσουτσιγια;;;

Αυτο ΠΡΩΤΗ φορα το ακουω για Μ5 Ε39... Ολος ο τυπος της εποχης ελεγε οτι το μονο ψεγαδι του ειναι το τιμονι του κι εσυ το εκθειαζεις...
Μαλλον τελικα εχουν δικιο που λενε οτι το αουντι δεν εχει καλο τιμονι
τι ακριβως να εχω πει στο σπυρο δηλαδη???το τι κανω???τι τον νοιαζει τι κανω εγω?το σοβαρο ειναι να ρωτησεις το σπυρο ωπου ξερει το αμαξι μου (το α3) πως παει...και τι κανει ακριβως....γιατι εχουμε παιξει και μαζι...παντα φιλικα...και χωρις κομπλεξ...σε περασα με περασες και αηδιες..σου πα ξανα...δεν ασχολουμαι με κοντρες...το αν ξερω 5 πραγματα δεν λεει κατι..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 10-11-09, 06:23
nautilos Ο χρήστης nautilos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2006
Μηνύματα: 168
nautilos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Με την 320i με τα 170 η si είναι πιο γρήγορη κυρίως λόγω βάρους, καθώς είναι περίπου 100-120 κιλά ελαφρύτερη.
H 320i 170HP έχει βήμα 3.64 η si έχει βήμα 4.10 αυτός είναι πιστεύω ο κυριότερος λόγος διαφοράς τον επιδόσεων υπέρ της si.'Aμα είχαμε το ίδιο βήμα η διαφορά θα ήταν πολύ μικρότερη και αυτή θα την έκανε οι 300 παραπάνω στροφές της si
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 10-11-09, 07:19
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nautilos Εμφάνιση μηνυμάτων
H 320i 170HP έχει βήμα 3.64 η si έχει βήμα 4.10 αυτός είναι πιστεύω ο κυριότερος λόγος διαφοράς τον επιδόσεων υπέρ της si.'Aμα είχαμε το ίδιο βήμα η διαφορά θα ήταν πολύ μικρότερη και αυτή θα την έκανε οι 300 παραπάνω στροφές της si
ΚΑΙ το βάρος!

100-120 κιλά διαφορά έχουν.
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 10-11-09, 11:54
nautilos Ο χρήστης nautilos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2006
Μηνύματα: 168
nautilos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΙ το βάρος!

100-120 κιλά διαφορά έχουν.

Ίσως από στάση μέχρι κάποια χιλιόμετρα από εκεί και μετά σε τετοιές διαφορές βάρους παίζει
καθαρά ρόλο ο αεροδυναμικός συντελεστής.
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 10-11-09, 12:52
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
Ποιος είναι ο αεροδυναμικός συντελεστής της si?
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 10-11-09, 12:55
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MiSSLiTTleDeVil Εμφάνιση μηνυμάτων
Και στο φόρουμ εδώ αν ψάξεις θα βρεις 2-3 "άσχετους" να αναφέρουν για δήθεν πρόβλημα στο μοτέρ του si ειτε στα 25.000, είτε στα 35.000, είτε στα 50.000χλμ. Εγώ τρία σχεδόν χρόνια που οδηγώ αυτό το αυτοκίνητο, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα (αν και το δικό μου δεν έχει πολλά χιλιόμετρα) αλλα ούτε έχω ακούσει/διαβάσει/μάθει ποτέ απο επίσημη πηγή οτιδήποτε σχετικό. Οπότε μην πολυ σκας κιόλας..
Σου εύχομαι να μην την πάθεις κι εσύ στα 50.000 χλμ και μετά γίνεις ο άσχετος της υπόθεσης. Εγώ έγραψα κάτι που άκουσα, ούτε έχω σκοπό να δυσφημίσω ένα αυτοκίνητο που πραγματικά το θαυμάζω, ούτε τίποτα. Απλά καλό είναι καθε κάτοχος να έχει το νου του γιατί συνήθως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...τώρα από εκεί και πέρα ούτε που με ενδιαφέρει τί προβλήματα βγάζει το si γιατί δεν το έχω. Μακάρι να είναι αξιόπιστο και να το βλέπουμε στους δρόμους για πολλά χρόνια ακόμα...

Αυτό με τη διαφορά στο βήμα πράγματι είναι ο βασικός λόγος που έχει καλύτερες επιδόσεις το si από το απλό. Τα 100 κιλά διαφοράς μετά τα 80χλμ δεν παίζουν σχεδόν κανένα ρόλο και δεν εξηγούν πχ τη διαφορά του 1,4 δλ (7,7 έναντι 9,1) στα 80-120 από την απλή Ε90 την προ fl μάλιστα. Οι διαφορές με τη fl θα είναι ακόμα μικρότερες λογικά.

Ο αεροδυναμικός συντελεστής θα είναι ίδιος λογικά με μια απλή προ fl Ε 90 που φοράει Μ pack.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 10-11-09, 13:57
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MiSSLiTTleDeVil Εμφάνιση μηνυμάτων
Και στο φόρουμ εδώ αν ψάξεις θα βρεις 2-3 "άσχετους" να αναφέρουν για δήθεν πρόβλημα στο μοτέρ του si ειτε στα 25.000, είτε στα 35.000, είτε στα 50.000χλμ. Εγώ τρία σχεδόν χρόνια που οδηγώ αυτό το αυτοκίνητο, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα (αν και το δικό μου δεν έχει πολλά χιλιόμετρα) αλλα ούτε έχω ακούσει/διαβάσει/μάθει ποτέ απο επίσημη πηγή οτιδήποτε σχετικό. Οπότε μην πολυ σκας κιόλας..
Τι λες μωρέ …σοβαρά …δλδ είμαστε άσχετοι επειδή γραφούμε ότι κάποια μεράκια είχαν πάθει ζημία κλπ….???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
320si


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.