Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-11-07, 13:33
Το avatar του χρήστη mormon
mormon Ο χρήστης mormon δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2007
Μηνύματα: 551
mormon is on a distinguished road
κατα την γνωμη μου pirelli p zero rosso
εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 30-12-07, 18:02
Το avatar του χρήστη eliashan
eliashan Ο χρήστης eliashan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2007
Μηνύματα: 252
eliashan is on a distinguished road
Και εγώ Pirelli P Zero Rosso 205/55/16 91V έβαλα στην 116i μου προχθές. Ήταν από τα ελαστικά που δεν είχε τύχει να ξαναδοκιμάσω στο παρελθόν, αλλά ο αδερφός μου επέμενε ότι στο κράτημα στη βροχή είναι "καμία σχέση" με τα Conti Premium Contact που φορούσε "μαμά" ο Άσσος μου (αυτός είχε δοκιμάσει και τα δύο σε δικό του πισωκίνητο).

Δύο μέρες που τα έχω οδηγήσει και "τεστάρει" σε 2-3 γνωστά μου σημεία πράγματι είναι τεράστια η διαφορά (και ακόμα είναι άστρωτα) αλλά βέβαια και το Conti ήταν φαγωμένα, οπότε η σύγκριση δεν είναι δίκαια Θα δω εντυπώσεις με τον καιρό και εδώ είμαστε!
__________________
BMW 116i Exclusive (E87) A22 Sparkling Graphite

At school they taught me how to be so pure in thought and word and deed; they didn't quite succeed.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 08-01-08, 20:19
bardull Ο χρήστης bardull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-01-2006
Μηνύματα: 444
bardull is on a distinguished road
Ta 18αρια μου λιωσανε.Φορουσα τα Hankook K 104(255-35 kai 225 40).Κραταγανε καλα και σο στεγνο και στην βροχη.Παρηγγειλα τωρα τα Yokohama sport drive.Θα ενημερωσ μετα απο συμβιωση.Ta Hankkok βγαλανε περιπου 27000-28000 χιλιαδες.Τα μπροστα σε καλη κατασταση αλλα τα αλλαζω γιατι ειναι 2 χρονων λαστιχα.
__________________
Δεν εχει σημασια ο προορισμος του ταξιδιου αλλα το ταξιδι.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 08-01-08, 21:57
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
εδω και 6 μηνες εχω βαλει τα conti sport contact3 σε διασταση 225-45.καλο και μαλακο λαστιχο αλλα δεν ειναι και michelin.ειδικα το pilot sport ειναι απαιχτο λαστιχο αλλα αργουσε λιγο να ζεσταθει
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 08-01-08, 22:52
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
εγω αλλαξα χτες τα μπροστινα μου avon zz3 215/45/17 με τα αντιστοιχα toyo T1R.ημουν αναμεσα σε αυτα και τα continental sport contact 3.τιμη 300 ευρω το ζευγαρι καθενα απο αυτα.τα avon που ειχα μου φαινονταν μια χαρα.
παρατηρηση πρωτη το ενα απο τα παλια λαστιχα ειχε παραμορφωσει το σκελετο του εσωτερικα(εξωτερικα δε φαινοταν τιποτε) στο προφιλ σε μηκος περιπου 20 ποντους.ισως ειμαι λιγο καφρος,ισως αστοχια υλικου,ποιος ξερει.
αφου εκανα σημερα 200 χιλιομετρα ταξιδι,θεωρωντας οτι περιπου εστρωσαν,μετα πηγα σε ενα ορεινο στροφιλικι.εντυπωσεις?ισως ειναι ακομη νωρις αλλα θα πω τι καταλαβα.μαλλον αργουν λιγο να ζεσταθουν σε σχεση με πριν.ακουει στο τιμονι πολυ καλυτερα σιγουρα.παραμορφωνει το σκελετο λιγοτερο και ακουει στις τιμονιες.εχει πολυ καλη προσφυση.σημαδευεις και παει.ισως ειναι αδικο ομως για τα avon αυτη η συγκριση γιατι ηταν στα τελευταια τους.σχεδον δυο χρονια τα ειχα μπροστα και ειχαν κανει περιπου 30.000 χιλιομετρα
δε θυμαμαι σε ποιο θρεντ διαβαζα για 255 λαστιχο πισω σε 316 Ε46,αλλαχτες ειδα σταματημενη μια cayman και φοραγε μπροστα 205/17 και πισω 225/55/17 αν δε κανω λαθος
τι να πω?οι γερμανοι δε ξερουν να βαζουν σωστες διαστασεις ελαστικων στα αμαξια που παραγουν και δε πατανε σωστα?η μηπως εμεις ασελγουμε παρα φυση στα κατασκευασματα τους?
συγνωμη αν σας κουρασα
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 09-01-08, 00:31
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bardull Εμφάνιση μηνυμάτων
Ta 18αρια μου λιωσανε.Φορουσα τα Hankook K 104(255-35 kai 225 40).Κραταγανε καλα και σο στεγνο και στην βροχη.Παρηγγειλα τωρα τα Yokohama sport drive.Θα ενημερωσ μετα απο συμβιωση.Ta Hankkok βγαλανε περιπου 27000-28000 χιλιαδες.Τα μπροστα σε καλη κατασταση αλλα τα αλλαζω γιατι ειναι 2 χρονων λαστιχα.
Εμένα αν δεν έχουν κλίσει τα 4 χρόνια δεν τα βάζω πανω.... Είναι σαν το παλιο καλο κρασι, οσο πιο παλιο τσο πιο καλο...πέρα απο την πλάκα πάντως τα μπροστά μου ελαστικά είναι πνάτα σε καλή κατασταση., τωρα για τα πισω δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά...
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 09-01-08, 00:35
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Στέφανε θέλεις 2 χειμερινά πίσω....7 ετών με 61000χλμ??? στη διάστασή σου!!!

Στα φυλάω στο υπόγειο σε καλό....βαρέλι
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 09-01-08, 14:13
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
χθες ρωτησα εναν λαστιχα στην καλλιθεα τι τιμη εχουν τα SC 2 ,640 μου απαντησε μαζι με την τοποθετηση.υποψην οτι ηταν μονο εισαγωγης continental δεν εμπορευοταν αλλα λαστιχα.Η διαφορα αισθητη ,570 ευρω τα ειχα βαλει εγω σε αλλο καταστημα.Για οποιον θελει να βαλει sc2 αυτη την περιοδο , το εργοστασιο εχει ελειψη σε λαστιχα,μετα απο 10-15 μερες.
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 09-01-08, 14:19
Το avatar του χρήστη d3er
d3er Ο χρήστης d3er δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 52
d3er is an unknown quantity at this point
μολις εβαλα σε 320ε46 225/40/18 conti sport contact3 παρα πολυ καλο
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 09-01-08, 19:14
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στέφανε θέλεις 2 χειμερινά πίσω....7 ετών με 61000χλμ??? στη διάστασή σου!!!

Στα φυλάω στο υπόγειο σε καλό....βαρέλι
Πιάσε δυο μάστορα...τα καλά!
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.