Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 31-01-14, 21:15
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσοστιαία πολύ λίγα σπάσαν Λευτέρη!Δεν μου απάντησες όμως στα υπόλοιπα για τους μηχανικάρες που απο το 2002 κ μετά αρχίσαν να τουρμπίζουν....πότε ξεκίνησαν κ ασχολήθηκαν?Πόσα ζηταγαν μεχρι προτινος?Εφάρμοζαν συναταγες που άλλοι είχαν εφαρμόσει προ δεκαπενατετιας?Καταρχην αυτοί που λέω(νεοι στην πιατσα) όλοι παιζαν με 5ο μπεκ και παραλληλο εγκεφαλακι επειδη δεν ξεραν!
εγω ξερω τουλαχιστον 4 αμαξια του καρρα...και μονο το ενα πλεον , εχει κιτ του καρρα.
και για να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους...για τα υλικα και την δουλεια που εκανε...ο Καρρας, ζηταγε την μανα του και τον πατερα του..
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 31-01-14, 22:09
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Και ο καρας εχει αντιγραψει οχι μονο οι νεοι "εφαρμοστες".Η διαφορα ειναι οτι τοτε ζητουσε τη μανα του με το πατερα του για τα υλικα που εβαζε και αφηνε να διαρεει οτι χρειαζεται σφυριλατα και ολικο rebuilt ενας m42 m43 για να δουλεψει 0.6 πιεση με μια κουβαριστρα λεγε με τουρμπινα.Το κακο ειναι οτι οι νεοι εφαρμοστες στο κιτ του καρα δεν εχουν ενημερωθει οτι ενα παρομοιο κιτ αν οχι καλυτερο στοιχιζει χιλιαρικο και συνεχιζουν να ζητουν 3000-4000 χαχαχαχ.
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 01-02-14, 08:16
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω ξερω τουλαχιστον 4 αμαξια του καρρα...και μονο το ενα πλεον , εχει κιτ του καρρα.
και για να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους...για τα υλικα και την δουλεια που εκανε...ο Καρρας, ζηταγε την μανα του και τον πατερα του..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ο καρας εχει αντιγραψει οχι μονο οι νεοι "εφαρμοστες".Η διαφορα ειναι οτι τοτε ζητουσε τη μανα του με το πατερα του για τα υλικα που εβαζε και αφηνε να διαρεει οτι χρειαζεται σφυριλατα και ολικο rebuilt ενας m42 m43 για να δουλεψει 0.6 πιεση με μια κουβαριστρα λεγε με τουρμπινα.Το κακο ειναι οτι οι νεοι εφαρμοστες στο κιτ του καρα δεν εχουν ενημερωθει οτι ενα παρομοιο κιτ αν οχι καλυτερο στοιχιζει χιλιαρικο και συνεχιζουν να ζητουν 3000-4000 χαχαχαχ.
συμφωνω εν μερει

τοτε ομως ηταν μονοπωλιο και απο αποψη εφαρμογης και απο αποψης τεχνογνωσιας χωρια οτι ηταν στις εποχες παχιων αγελαδων.

ηταν σαν να πωλουσε καθρεπτακι σε ινδιανο!

στη θεση του και εμεις τα ιδια θα καναμε.

τοτε θυμαμαι οταν εψαχνα για το δικο μου ηταν ο καρας , ο δαρας ( εδω γελαμε) και ο δικος μου.

εμεις τελευταια ξεστραβωθηκαμε με την εισβολη του ιντερνετ.

πλεον και ενας ιδιωτης που του πιανουν τα χερια και του κοβει, μπορει να το κανει.
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 01-02-14, 09:11
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω εν μερει

τοτε ομως ηταν μονοπωλιο και απο αποψη εφαρμογης και απο αποψης τεχνογνωσιας χωρια οτι ηταν στις εποχες παχιων αγελαδων.

ηταν σαν να πωλουσε καθρεπτακι σε ινδιανο!

στη θεση του και εμεις τα ιδια θα καναμε.

τοτε θυμαμαι οταν εψαχνα για το δικο μου ηταν ο καρας , ο δαρας ( εδω γελαμε) και ο δικος μου.

εμεις τελευταια ξεστραβωθηκαμε με την εισβολη του ιντερνετ.

πλεον και ενας ιδιωτης που του πιανουν τα χερια και του κοβει, μπορει να το κανει.
τοσο ευκολα εναι? εδω στην ροδο ζητανε 4-5 και οταν λεω θα φερω μετχ να το βαλουν πανο θελουνε 1500 το αμαξι λενε θελει μεσα 15 μερεσ δεν ειναι το τυρβο ειναι κατι πολυ δυσκολο και κατι τετια. + οτι μου λενε τα μετχ το πολυ 1 μηνα να βγαλει γιαυτο ρωτησα και εδω γιατι εδω στην ροδο πεφτει χοντρο κλεψιμο !
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 01-02-14, 09:18
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
τελικα μπορω να βαλω τυρβο στο 0.5 με 180 χλμ που εχω χωρις να ανοιξω μοτερ? αν πρεπει να το ανοιξω τι πρεπει να αλλαχτει?
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 01-02-14, 09:21
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
αν μπορει καποιος ασ πει για εφαρμογη
1ο 4πεταλουδο
2ο Turbo
3ο κομπρεσσορα

ειναι χρησιμα πιστευω,και γενικα θα λυση αποριες
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 01-02-14, 09:30
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bmw318ci Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα μπορω να βαλω τυρβο στο 0.5 με 180 χλμ που εχω χωρις να ανοιξω μοτερ? αν πρεπει να το ανοιξω τι πρεπει να αλλαχτει?
ρε αγόρι, στα 180.000 χιλιόμετρα δεν έχει μείνει εκκεντροφόρος, και αναρωτιέσαι
αν πρέπει να ανοίξεις μοτέρ??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 01-02-14, 10:17
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε αγόρι, στα 180.000 χιλιόμετρα δεν έχει μείνει εκκεντροφόρος, και αναρωτιέσαι
αν πρέπει να ανοίξεις μοτέρ??
αυτο πως το ξερεις δλδ? αν ητανε ετσ δεν θα λειτουργουσε σωστα.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 01-02-14, 10:31
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
φιλικα θα στο πω...οπως σε κοβω, θα σε κανουν μεροκαματο, τα μαστορια.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 01-02-14, 10:43
Bmw318ci Ο χρήστης Bmw318ci δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 02-03-2012
Μηνύματα: 270
Bmw318ci is on a distinguished road
εχτος απο λιωμενους εκκεντροφορους και οτι θα με κανου μεροκαματο μπορειτε να βοηθησετε επι του θεματος? εγω παντα ροταω δεν κανω βιαστηκες κινησης, αλλα δεν περνω απαντησης αμα ειναι δυσκολο να μας πειτε εσεις που τα εχεται κανει η εχεται γνωσεις πειτε το να ψαξουμε πουθενα αλλου.
φιλικα παντα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.