Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 19-06-08, 14:09
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα.

Μόλις γύρισα απ'την αντιπροσωπεία, πήγα το ταπεινό μου Ε90 320d για αλλαγή βάσης καθίσματος οδηγού & έλεγχο τριγμών ταμπλώ.

Για αυτοκίνητο αντικατάστασης μου έδωσαν ένα ΒΜW 335d Auto Μ-Pack Full Extra και δεν θέλω να το γυρίσω πίσω!!

Τί γκάζι, τι επιτάγχυνση, τι ροπή....απίστευτο παιδιά! Αφού άρχισα να ερωτεύομαι και το αυτόματο κιβώτιο!!

ΥΓ: Άντε μετά να ξανανέβω στη δικιά μου "πατάτα" με τα 177ΗΡ
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 19-06-08, 14:20
yiannisz3 Ο χρήστης yiannisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2005
Μηνύματα: 208
yiannisz3 is on a distinguished road
πετρελαιο και αυτοματο ειναι οτι καλυτερο μπορεις να συνδιασεις για ξεκουραστη οδηγηση-οικονομια.ειμαι κατοχος 2 αυτοκινητων με πετρελαιο και δεν τα αλλαζω με τπτ(touareg 3.0- 730d).Προσοχη στο λαδι γιατι οταν δουλευεις το turbo συνεχεια θελει συμπληρωμα.Στο βιβλιαρακι του καθε κατασκευαστη γραφει μεσα μεχρι ποσο συμπληρωμα ειναι αποδεκτο ανα 1000 χιλιομετρα.Αν συμπληρωνεις παραπανω απο οσο λεει θελει ψαξιμο μετα...Εγω παντως τα ελεγχω τακτικα γτ το δουλευω το turbo συνεχεια...
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 19-06-08, 14:44
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.

Μόλις γύρισα απ'την αντιπροσωπεία, πήγα το ταπεινό μου Ε90 320d για αλλαγή βάσης καθίσματος οδηγού & έλεγχο τριγμών ταμπλώ.

Για αυτοκίνητο αντικατάστασης μου έδωσαν ένα ΒΜW 335d Auto Μ-Pack Full Extra και δεν θέλω να το γυρίσω πίσω!!

Τί γκάζι, τι επιτάγχυνση, τι ροπή....απίστευτο παιδιά! Αφού άρχισα να ερωτεύομαι και το αυτόματο κιβώτιο!!

ΥΓ: Άντε μετά να ξανανέβω στη δικιά μου "πατάτα" με τα 177ΗΡ
Μην το γυρίσεις ακόμα!!!!!!!!!!!τέτοια αυτοκίνητα δεν τα καβαλάς κάθε μέρα....κάνε το κορόιδο πες είμαι εκτος πόλης αποκλεισμένος βρες κάτι βρε παιδί μου....!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 19-06-08, 14:50
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chalyps Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην το γυρίσεις ακόμα!!!!!!!!!!!τέτοια αυτοκίνητα δεν τα καβαλάς κάθε μέρα....κάνε το κορόιδο πες είμαι εκτος πόλης αποκλεισμένος βρες κάτι βρε παιδί μου....!!!!!!!
Είναι ένα sedan ασημί με M-Pack Set, δερμάτινα bucket, Navi, Ηλιοροφή, κουρτινάκια και γενικά σχεδόν όλο τον κατάλογο των έξτρα!!

Το αυτ/το αυτό είναι αντικατάστασης και η τιμή του σήμερα - με 3900ΚΜ που έχει - είναι 62000€.......το δικό μου το παίρνουν για 33000€ άρα θέλουν άλλα 29000€!!!

Αλλά παιδιά πως πάει έτσι, δεν το περίμενα.....επιταγχύνω σε φανάρι και μπαίνει το ESP σε λειτουργία αμέσως παρά το αυτόματο κιβώτιο & τα 18άρια λάστιχα!!! Προσπαθώ να το τελικιάσω στον Autobahn και πάει 250Κμ/Ω για πλάκα!!!!

Θα το γυρίσω τ'απόγευμα, έχω διαδρομή 10Κμ στον Autobahn μέχρι να φτάσω, ξέρετε πως θα το πάω έ??
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 19-06-08, 16:47
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
...ιδού το τέρας...







Σε λίγο το γυρίζω πίσω.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 17-08-08, 15:38
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα.

Σήμερα πρίν 1 ώρα, επέστρεψα από ταξίδι στην Ολλανδία όπου πήγα με 2 φίλους και έκανα δοκιμή του αυτ/του για τελική ταχύτητα.

Άτομα: 3 (Μ.Ο κιλών 100 έκαστος)
Ώρα : 13:40
Χλμ Αυτ/του: 8435
Clima On
Τελική στο κοντέρ: 248Km/h

Καλά νομίζω ήταν.....πήγε έως 252 μετά από λίγο

Για τους "άπιστους Θωμάδες" δείτε την φωτό παρακάτω (από κινητό ΝΟΚΙΑ 6300)

__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 18-08-08, 03:36
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
χεχεχε

Μαζί τα τελικιάζαμε?

Προχθές είχα πάρει μια συνάδελφο που έχει παραγγείλει την ΜΒ C220 d και αυτή για ταξί, και σε μεγάλη ευθεία σε άδεια εθνική είδαμε 240 στο κοντέρ και μου έδωσε την εντύπωση πως άνοιγε κι αλλο αλλα δε το άνοιξα. Η "M" ανάρτηση κάνει θαυματα, το αυτοκίνητο ήταν πολύ σταθερό, ενώ πριν της δειξω με πόσο πάμε, η συνάδελφός μου σε ερώτηση μου απάντησε πριν δει το κοντερ, "ε, με 140, 150?"

Απο θέμα ομορφιάς, δε το συζητώ, το ζηλέυουν όλοι στην πιάτσα...
Απο θέμα επιδόσεων... Θα σας πω πως φοβόμουν μόνο τα 2 ΜΒ Ε320 που έχουμε στην πιάτσα, πίστευα πως θα ήταν πιο δυνατά, αλλα διαπίστωσα εμπράκτως πως δε μπορούν να μου φύγουν στον δρόμο... (Λόγω βάρους?) Συνάδελφος με Ε 320 καινούριο προσπαθούσε να μου ξεφύγει για αρκετή ώρα και με είχε 3 μετρα απο τον προφυλακτήρα του με ταχύτητες εως 200...

Αισίως έφτασα τα 10.000 χιλιόμετρα και κάθε μερα το απολαμβάνω πιο πολύ... Κάποια στιγμή το είχα πει για πλάκα, πως... "ήταν η δουλειά μου κόλαση και την έκανε απόλαυση" αλλα όντως έτσι είναι τελικά!
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 31-08-08, 19:41
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλησπέρα.

Σήμερα αποφάσισα να "παίξω" με ένα Audi A4 2.7 Tdi (190HP) και να δω πόσο πιο γρήγορο είναι......πρός έκπληξή μου, δεν μπορούσε να μου ξεφύγει καθόλου! Δεν το πίστευα, πηγαίναμε 160-220 διότι συναντούσαμε κίνηση στο δρόμο και παρόλο που άνοιγε πολύ πιο γρήγορα απ'το δικό μου, εν τούτοις δεν μπορούσε να ξεφύγει καθόλου....

Γυρίζοντας σπίτι είδα πως έχει +700cc, +50ΝΜ ροπή αλλά και +500Kg......επίσης έχει μικρότερη τελική 226Km/h αλλα ελαφρά πιο γρήγορο στο 0-100 (7,7 sec)....

Well done BMW!!!

YΓ: Έχει και 8τάχυτο Tiptronic...
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 02-09-08, 21:51
Theotokidis Chris Ο χρήστης Theotokidis Chris δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-09-2008
Μηνύματα: 1
Theotokidis Chris is on a distinguished road
PAIDIA PERIMENW APO GERMANIA AYTES TIS MERES TO 320 ALLA ME TA 163 PS ,,,,,,EXW AKOUSEI OTI O KAINOURIOS KINHTIRAS EINAI PIO ELAFRHS APO TON DIKO MOU ALLA SE APODOSH H DIAFORA EINAI TOSO MEGALH .....H PAIZEI SE LEPTOMERIES KAI SE DEKATA OSON ANAFORA TA REPRIZ .......ALLH MIA ERWTHSH ENA APLO SERVICE STHN BMW POSO PAEI ???? KAI 8A XREIASTEI NA TO PAW GIA NA TO PERASW APO EGGEFALO MIAS POU 8A ER8EI APO GERMANIA ????
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 11-09-08, 03:40
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Νέες φωτό από την 3άρα facelift που ακόμα δεν έχει έρθει στις εκθέσεις εδώ αλλά τα prospect έχουν σταλεί....τα είδα χθές....







Απλά πανέμορφη.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.