Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-07-10, 15:38
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
Ε36 Προβλημα με Κλιματισμο

Καιιιιι για αλλη μια φορα ειμαι πολυ γκαντεμης... με το που εβαλα προγραμμα και ολα κομπλε στο αμαξι (θελω να πιστευω) Εφυγε το 1 δαχτυλιδι απτα angel eyes! ισα ισα να μου χαλασει τη διαθεση..το φτιαξα...οκ.
Και τωρα?τι θα παει *κατα για να μου χαλασει παλι τη διαθεση?
Χαλασε το computer του κλιματισμου.... Παταγα το κουμπι να ανοιξει χτες και δεν εκανε τιποτα...μετα ανοιξε μονο του..... μετα ξανακλεισε..οτι να ναι..
Νομιζα οτι θα κουνηθηκε καμια ασφαλεια αλλα μπα! Πηρα τον μηχανικο μου και μου ειπε οτι πολλα Ε36 το παθαινουν αυτο και το στελνει σε εναν ηλεκτρονικο και τα φτιαχνει με κοστος περιπου στα 100 Ευρω...
Υπαρχει καποιος που να εχει παθει κατι αναλογο? Μηπως καποιος που να γνωριζει απο αυτα να εχει καποιο σχεδιο πως φτιαχνεται,μηπως το επισκευαζα μονος μου η σε καποιον φιλο που γνωριζει απο ηλεκτρονικα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-07-10, 15:43
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
καπου υπαρχει ενα θέμα τέτοιο. αλλα δέν μπορώ να το βρώ...θα ξαναπροσπαθήσω....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-07-10, 15:54
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Κανε μια αναζητηση με τη λεξη "φακιρης" σε παλαιοτερα θεματα

και δες τι εχει συζητηθει.

Πολυ κλασικο προβλημα σε Ε36 .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-07-10, 16:26
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Βρες ένα απο ebay (σε τιμή σκάνδαλο) να το βάλεις πάνω να ηρεμήσεις. Χρειάζεται αλλαγή ένας πυκνωτής στο πίσω μέρος που λόγω υγρασίας παθαίνει ζημιά και εδώ σου ζητάνε 100 και 150€ για να σου τον αλλάξουν (λες και τον βγάζουν απο τα πλευρά τους..)

Βρήκε κι αυτό εποχή να χαλάσει το ρημάδι
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-07-10, 16:26
Το avatar του χρήστη dimtz
dimtz Ο χρήστης dimtz δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 30-04-2007
Μηνύματα: 332
dimtz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BladeGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Καιιιιι για αλλη μια φορα ειμαι πολυ γκαντεμης... με το που εβαλα προγραμμα και ολα κομπλε στο αμαξι (θελω να πιστευω) Εφυγε το 1 δαχτυλιδι απτα angel eyes! ισα ισα να μου χαλασει τη διαθεση..το φτιαξα...οκ.
Και τωρα?τι θα παει *κατα για να μου χαλασει παλι τη διαθεση?
Χαλασε το computer του κλιματισμου.... Παταγα το κουμπι να ανοιξει χτες και δεν εκανε τιποτα...μετα ανοιξε μονο του..... μετα ξανακλεισε..οτι να ναι..
Νομιζα οτι θα κουνηθηκε καμια ασφαλεια αλλα μπα! Πηρα τον μηχανικο μου και μου ειπε οτι πολλα Ε36 το παθαινουν αυτο και το στελνει σε εναν ηλεκτρονικο και τα φτιαχνει με κοστος περιπου στα 100 Ευρω...
Υπαρχει καποιος που να εχει παθει κατι αναλογο? Μηπως καποιος που να γνωριζει απο αυτα να εχει καποιο σχεδιο πως φτιαχνεται,μηπως το επισκευαζα μονος μου η σε καποιον φιλο που γνωριζει απο ηλεκτρονικα?
το προβλημα ειναι στο πυκνωτακι που εχουμε αναφερθει πολλες φορες με κοστος επισκευης ουτε 1 ευρο και οχι 100 που σου εχουν πει, βγαζεις μονος σου την οθονη και την πας σε ενα ηλεκτρονικο (εκει που επισκευαζουν tv ας πουμε) του λες τι να σου αλλαξει και εισαι οκ 2 λεπτα υποθεση, θα κοιταξω να σου δωσω λινκ για να δεις την εικονα του πυκνωτη που πρεπει ν αλλαξεις
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-07-10, 16:41
Το avatar του χρήστη dimtz
dimtz Ο χρήστης dimtz δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 30-04-2007
Μηνύματα: 332
dimtz is on a distinguished road
εδω εισαι φιλε μου το μπλε πυκνωτακι θ αλλαξεις

http://www.macadamizer.com/bmwfix.html
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-07-10, 17:52
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
κι εδω και ειναι πανευκολο και τζαμπα
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ead.php?t=3667
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-07-10, 14:18
Το avatar του χρήστη ARGYPAN
ARGYPAN Ο χρήστης ARGYPAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-06-2007
Μηνύματα: 158
ARGYPAN is on a distinguished road
Καλησπερα.εγω αλλαξα τον πυκνωτη αλλα τωρα δεν κανει τιποτα και βγαζει καυτο αερα στα ποδια και εχω γινει ξεροψημενος.ξερει κανεις πως σταματαει να βγαζει καυτο αερα,καποια ασφαλεια,μηπως τα κλαπε του καλοριφερ.ευχαρηστω
__________________
BMW CABRIO
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-07-10, 14:25
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
μαλλον δεν το κολησες σωστα..θελει πολυ λεπτους χειρισμους..πολυ προσοχη..εγω φωναξα φιλο μου που το χει καλυτερα το θεμα γιατι εγω θα καιγα ολη την πλακετα :P
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-07-10, 22:21
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Εγω το'βγαλα μονος μου και πηγα ολη την μοναδα σ'εναν ηλεκτρονικο τηλεορασεων(αμα ειναι να κανεις μαλακια και να την πληρωσεις χοντρα,καλυτερα δωσ'το σε καποιον που ξερει!)Αλλαξα ΟΛΑ τα πυκνωτακια με καινουρια με κοστος 50 ευρω.Εγινε καινουριο...Μου'πε ο ιδιος οτι η ταινια της μοναδας ειναι ''διπλοτυπωμενη'' και θελει πολυ προσοχη να μην γινει ζημια....Αυτα...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.