Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-10-11, 17:13
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Πόσο χρεώσανε για τις βαλβολίνες. Νομίζω κάνει 120 ευρώ το μπουκάλι...
Και που πήγες βασικά;
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-10-11, 17:26
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Πόσο χρεώσανε για τις βαλβολίνες. Νομίζω κάνει 120 ευρώ το μπουκάλι...
Και που πήγες βασικά;
Ωραίο ανέκδοτο..... Θέλω ειλικρινά να μου πείς που πάτε και αγοράζετε βαλβολίνες με τέτοιες τιμές!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-10-11, 17:30
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο ανέκδοτο..... Θέλω ειλικρινά να μου πείς που πάτε και αγοράζετε βαλβολίνες με τέτοιες τιμές!
To μπουκάλι της BMW είναι 5 λιτρα και κάνει για 4 σασμάν και έχει και πολύ περίσσευμα.
Είναι για χρήση συνεργείου βασικά.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-10-11, 17:36
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Ναι για 5λιτρο να το καταλάβω, απλά για χρήση σε ιδιώτες όπως εμείς υπάρχουν πιστεύω πολλές βαλβολίνες....

Το είχα ψάξει στο google παλιότερα και είχα βρεί αρκετές γιατί να δώσεις 120Ε για να χρησιμοποιήσεις 1 λίτρο στην ουσία και μια φορά τον χρόνο δεν συμφέρει, σωστά?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-10-11, 17:37
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο ανέκδοτο..... Θέλω ειλικρινά να μου πείς που πάτε και αγοράζετε βαλβολίνες με τέτοιες τιμές!
εσύ φίλε μου ΟΕΜ ΒΜW MTFL2 83 22 0 309 031 (βγάινει σε 1 μπουκάλι των 5 λίτρων)

ΠΟΣΟ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ???

φίλε μου αν δεν γνωρίζεις δεν είναι απαραίτητο να κάνεις σχόλια !!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-10-11, 17:54
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι για 5λιτρο να το καταλάβω, απλά για χρήση σε ιδιώτες όπως εμείς υπάρχουν πιστεύω πολλές βαλβολίνες....

Το είχα ψάξει στο google παλιότερα και είχα βρεί αρκετές γιατί να δώσεις 120Ε για να χρησιμοποιήσεις 1 λίτρο στην ουσία και μια φορά τον χρόνο δεν συμφέρει, σωστά?
Δημήτρη, τι εννοείς συμφέρει και δε συμφέρει.

Καταρχάς δε θέλει 1 φορά το χρόνο. Κατά δεύτερον, θα σου χρεώσουν 30 ευρώ την αλλαγή (εμένα κάτι τέτοιο μου είχαν χρεώσει σε συνεργείο BMW με αυτές τις βαλβολίνες, παρεμπιπτόντως μου είχαν κοστολογήσει 1.1 λιτρο όσο έβαλαν δηλαδή όχι και τα 5).

Άντε και βάζεις άλλες φτηνές. (που υπολογίζεις να ''κάνουν''). Πόσο θα γλυτώσεις? 5-10 ευρώ?

Να γλυτώσεις 5-10 ευρώ δηλαδή, βαζοντας ότι νάναι και να πάρεις το σασμάν στο χέρι? (Το οποίο έχει βαρβάτο κόστος και δε σπάει με τιποτα, παρά μόνο αν κάνεις χαζομάρες με τα υγρά του ή σπάσει κάτι άλλο και το παρασύρει πχ. διαφορικό-κεντρικός άξονας).
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-10-11, 18:43
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Το να χαλάσει "βαρβάτο και άσπαστο" όπως λες σασμάν απο βαλβολίνες το βρήσκω λίγο τραβηγμένο εκτός αν συμπληρώσεις και ένα κουταλάκι ζάχαρης μέσα στις βαλβολίνες.....

Τέλος πάντων εσείς θα ξέρετε καλύτερα, εγώ δεν ήξερα φίλε ευάγγελε οτι βγαίνει μόνο σε 5λίτρα μπουκάλι και επίσης, αν ήθελα να αγοράσω εγώ το συγκεκριμένο προιόν ίσως να το έπαιρνα και σε 2ψήφιο ποσό, τι να κάνω έχω συγγένεια με εισαγωγέα BMW OEM Parts, μια φορά πήρα εκτός απο αυτόν τα συνεμπλόκ και τράβηξα τα μεμέ μου.... Πες οτι ήπια 5 ποτά έξω δεν βαριέσαι....

Δημήτρη απλά ο φίλος InsaneDriver σε προηγούμενο πόστ έτσι όπως το είπε 120Ε για βαλβολίνες νόμιζα οι τόσο σας χρεώνουν για μια απλή αλλαγή, ε μου φάνηκε λίγο τρελό
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-10-11, 18:47
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να χαλάσει "βαρβάτο και άσπαστο" όπως λες σασμάν απο βαλβολίνες το βρήσκω λίγο τραβηγμένο εκτός αν συμπληρώσεις και ένα κουταλάκι ζάχαρης μέσα στις βαλβολίνες.....


Δημήτρη απλά ο φίλος InsaneDriver σε προηγούμενο πόστ έτσι όπως το είπε 120Ε για βαλβολίνες νόμιζα οι τόσο σας χρεώνουν για μια απλή αλλαγή, ε μου φάνηκε λίγο τρελό

Απλά αμα βάζεις ότι ναναι την ώρα που η BMW ζητάει συγκεκριμένες προδιαγραφές υγρών, ναι μπορεί να τα πάρεις και στο χέρι...και το σασμάν και το διαφορικό και το μοτέρ.

Ειναι ακριβό το μπουκάλι γιατί είναι 5 λιτρα. Δε στο χρεώνουν όλο όμως.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-10-11, 18:56
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
εμενα παιδια μου χρεωσαν για το λαδι 22 ευρω το λιτρο, και εβαλε 2 λιτρα..αρα 44..αρκετα νορμαλ μου ακουγεται..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-10-11, 18:58
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων

Απλά αμα βάζεις ότι ναναι την ώρα που η BMW ζητάει συγκεκριμένες προδιαγραφές υγρών, ναι μπορεί να τα πάρεις και στο χέρι...και το σασμάν και το διαφορικό και το μοτέρ.

Ειναι ακριβό το μπουκάλι γιατί είναι 5 λιτρα. Δε στο χρεώνουν όλο όμως.
Όχι ρε ήρεμος είμαι δεν τρέχει τίποτα

Σου είπα τι παρεξήγησα, όλα οκ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.