Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #321  
Παλιά 21-08-10, 00:29
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από montoya Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι είναι λίγα σε σχέση με τα 82 δικα μου, τα οποία δεν μπορώ να ρίξω....
Δεν είμαι εγώ 70. Ο οδηγός που το έβαλε στη ζυγοπλάστηγα του ΚΤΕΟ ήταν.

Εγώ είμαι σταθερά στα 85...αλλά έχω ύψος...1.85.
Απάντηση με παράθεση
  #322  
Παλιά 21-08-10, 10:19
Το avatar του χρήστη montoya
montoya Ο χρήστης montoya δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2007
Μηνύματα: 1.910
montoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to allmontoya is a name known to all
Εγώ 1,83....
Γενικά ζηλεύω πολύ αυτό το αυτοκίνητο. Κάτι σαν ανεκπλήρωτος έρωτας. Μόνο η κατανάλωσή του με χαλάει.
Νομίζω πως θα έπρεπε να βγάζει ανάλογα κομμάτια για κάθε μοντέλο.
__________________
Από τη θέση του οδηγού.....
Απάντηση με παράθεση
  #323  
Παλιά 21-08-10, 13:21
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Εσύ πόσο κατανάλωση έχεις? 320i δεν έχεις?

Εμένα δε με χαλάει τόσο η κατανάλωση...όσο η ανάγκη για 10-20 παραπάνω άλογα. Τίποτε άλλο. Νομίζω ότι θα τα ήθελε...να έφτανε στο μαγικό νούμερο των 193 αλόγων. Θα ήταν τέλειο.

Καίει...αλλά δε καίει όσο ένα RX8 ας πούμε. Στη πόλη είμαι περίπου στα 13-14 με κλιματισμό συνέχεια, Vpower βενζίνη (95άρα βαράει πιράκια) και νορμάλ οδήγηση (στροφάρω μέχρι τις 4-5Κ στροφές) και στην Εθνική στα 140-160 είμαι στα 10-11.

Δεν είναι ΤΟΣΟ άσχημο. Τώρα αν πηγαίνεις 160+ καίει 15...αλλά εκεί έρχεται και μια ωραία κλήση που θα είναι όλη δική σου.

Έχω το καρτ και ξεσκάω
Απάντηση με παράθεση
  #324  
Παλιά 21-08-10, 14:54
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ πόσο κατανάλωση έχεις? 320i δεν έχεις?

Εμένα δε με χαλάει τόσο η κατανάλωση...όσο η ανάγκη για 10-20 παραπάνω άλογα. Τίποτε άλλο. Νομίζω ότι θα τα ήθελε...να έφτανε στο μαγικό νούμερο των 193 αλόγων. Θα ήταν τέλειο.

Καίει...αλλά δε καίει όσο ένα RX8 ας πούμε. Στη πόλη είμαι περίπου στα 13-14 με κλιματισμό συνέχεια, Vpower βενζίνη (95άρα βαράει πιράκια) και νορμάλ οδήγηση (στροφάρω μέχρι τις 4-5Κ στροφές) και στην Εθνική στα 140-160 είμαι στα 10-11.

Δεν είναι ΤΟΣΟ άσχημο. Τώρα αν πηγαίνεις 160+ καίει 15...αλλά εκεί έρχεται και μια ωραία κλήση που θα είναι όλη δική σου.

Έχω το καρτ και ξεσκάω


σρυ που θα πεταχτω αλλα ειναι πλασματικο να λεμε οτι καιει λιγο με 100αρα. Σημασια εχει ποσα ευρω χαλαμε ανα 100 χλμ. Στο δικο μου δηλαδη ειναι 10-14ευρω για καθε 100 χλμ. Εκει φαινεται η οικονομια, στην τσεπη
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #325  
Παλιά 21-08-10, 15:18
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
σρυ που θα πεταχτω αλλα ειναι πλασματικο να λεμε οτι καιει λιγο με 100αρα. Σημασια εχει ποσα ευρω χαλαμε ανα 100 χλμ. Στο δικο μου δηλαδη ειναι 10-14ευρω για καθε 100 χλμ. Εκει φαινεται η οικονομια, στην τσεπη
Όταν κοιτάς το μοτέρ όμως δε κοιτάς τα χρήματα.

Ο αντικειμενικότερος κριτής πάντα και παντού είναι η κατανάλωση σε λίτρα ανα 100χλμ.

Και παλιά έκαιγε 750δρχ τα 100.

Αλλά υπήρχαν και περίοδοι που έκαιγε 9€ ανά 100 χλμ.

Δε βγάζεις άκρη με τα χρήματα ανά 100χλμ.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #326  
Παλιά 21-08-10, 15:22
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν κοιτάς το μοτέρ όμως δε κοιτάς τα χρήματα.

Ο αντικειμενικότερος κριτής πάντα και παντού είναι η κατανάλωση σε λίτρα ανα 100χλμ.

Και παλιά έκαιγε 750δρχ τα 100.

Αλλά υπήρχαν και περίοδοι που έκαιγε 9€ ανά 100 χλμ.

Δε βγάζεις άκρη με τα χρήματα ανά 100χλμ.
οπα κατσε. εγω το λεω επειδη θεωρω μεγαλο μπερδεμα την 100αρα. Δηλαδη οκ πες οτι καις 20 λιτρα/100 αλλα καις υγραεριο που ειναι 65λεπτα το λιτρο. Αυτο μας δινει 13 ευρω ανα 100 χλμ.

Για τα δεδομενα αυτης της εποχης λοιπον θεωρω οτι πρεπει να το μετραμε με ευρω/χλμ . Στην τελικη δεν εχει νοημα να λεμε ειναι οικονομικο επειδη καιει λιγο, αλλα ειναι οικονομικο επειδη σε σχεση με καποιο αλλο καταναλωνω λιγοτερα χρηματα. Παρε πχ αμαξι που να καιει 10λιτρα αλλα να πρεπει σων και καλα να του βαζεις v-power racing με 1,85. Δε λεει
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #327  
Παλιά 21-08-10, 16:10
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Ποιός είπε ότι το si είναι οικονομικό? Εγώ δεν έγραψα ότι είναι οικονομικό...έγραψα ότι δεν είναι ΤΟΣΟ βεζινοφάγος όσο πιστεύουν μερικοί.

Τη Vpower την έγραψα απλά για να αναφέρω τι βενζίνη βάζω. Επίσης έγραψα VPower...όχι racing (100άρα). Racing έβαζα από τότε που το πήρα μέχρι το Μάιο...όταν η 100άρα όμως έφτασε κοντά τα 2 ευρώ το λίτρο...το γύρισα στη VPower. Δεν έχω δοκιμάσει άλλες πιο φθηνές 100άρες...έχω δοκιμάσει όμως 95άρα.

Στην 95άρα δεν έχει καμία διαφορά στη κατανάλωση στη πόλη, αλλά βαρούσε πιράκια και τη σταμάτησα.

Δεν έχει νόημα να συζητάμε ευρώ/λίτρο γιατί δεν υπάρχει σταθερό κόστος βενζίνης εκεί έξω. Υπάρχουν 95άρες, 95άρες με πρόσθετα, 100άρες και αυξομειώσεις στη τιμή της βενζίνης από πρατήριο σε πρατήριο.

Γιαυτό και αναφέρθηκα σε λτ/100κμ.

Δεν έχω δει πόσο καίει ευρώ/100κμ ή ευρώ/κμ και δε νομίζω ότι έχει να πει κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #328  
Παλιά 21-08-10, 17:53
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Αν ηθελες 190+ αλογα να επαιρνες 325....γιαυτο υπαρχουν και οι διαφορές σε ιπποδυναμεις αναλογα το μοντελο...αλλιως τα 316 θα ειχαν τα ιδια αλογα με τα 330....

Απο εκει και περα,θεωρω οτι ειναι λαθος η οπτικη γωνια που το βλεπεις (για το θεμα της ιπποδυναμης του κινητηρα αναφερομαι παντα)....θα μπορουσες να ειχες το απλο 320 της εποχης που βγηκε το Si και να ηθελες 20 αλογα παραπανω που εχει το Si και τα νεα 320i...Οποτε κερδισμενος εισαι...μην εισαι ομως πλεονεκτης
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #329  
Παλιά 21-08-10, 18:11
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ηθελες 190+ αλογα να επαιρνες 325....γιαυτο υπαρχουν και οι διαφορές σε ιπποδυναμεις αναλογα το μοντελο...αλλιως τα 316 θα ειχαν τα ιδια αλογα με τα 330....

Απο εκει και περα,θεωρω οτι ειναι λαθος η οπτικη γωνια που το βλεπεις (για το θεμα της ιπποδυναμης του κινητηρα αναφερομαι παντα)....θα μπορουσες να ειχες το απλο 320 της εποχης που βγηκε το Si και να ηθελες 20 αλογα παραπανω που εχει το Si και τα νεα 320i...Οποτε κερδισμενος εισαι...μην εισαι ομως πλεονεκτης
Να το πω διαφορετικά γιατί δεν το εξήγησα σωστά.

Αν έπρεπε να πω ένα αρνητικό ένα χρόνο σχεδόν συμβίωσης με το si θα ήταν αυτό...γιατί πραγματικά δεν έχω κανένα!

Δεν έχω κανένα ουσιαστικό παράπονο με τη δύναμή του και με τίποτα δεν θα έψαχνα να βάλω ούτε 5 άλογα στο μοτέρ καθώς πιστεύω ότι είναι αυτό που είναι και πρέπει να μείνει όπως είναι.

Δεν έχει καμία σχέση με το 320i με τα 170 άλογα, είναι πιο γρήγορο (έχω ανοίξει μάλιστα μαζί του), καλύτερο πάτημα, φρένα, τιμόνι, στήσιμο και ήχος μοτέρ. Ειδικά το τελευταίο είναι όνειρο.

Δεν είμαι πλεονέκτης και πραγματικά είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος με την αγορά και την επιλογή μου...και ΕΥΤΥΧΩΣ που δε πήρα καινούριο 320i με 45.000 που το ήθελα το οποίο είναι και περίπου 100 κιλά πιο βαρύ από το si.

Τέλος, έχοντας οδηγήσει το 325i δε πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του...καλύτερα το 330i. Ειδικά σε μεταχειρισμένα η διαφορά είναι πολύ μικρή που δεν αξίζει καν. Η παίρνεις σωστό 3λτ ή δε παίρνεις καθόλου.
Απάντηση με παράθεση
  #330  
Παλιά 21-08-10, 18:17
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Να το πω διαφορετικά γιατί δεν το εξήγησα σωστά.

Αν έπρεπε να πω ένα αρνητικό ένα χρόνο σχεδόν συμβίωσης με το si θα ήταν αυτό...γιατί πραγματικά δεν έχω κανένα!

Δεν έχω κανένα ουσιαστικό παράπονο με τη δύναμή του και με τίποτα δεν θα έψαχνα να βάλω ούτε 5 άλογα στο μοτέρ καθώς πιστεύω ότι είναι αυτό που είναι και πρέπει να μείνει όπως είναι.

Δεν έχει καμία σχέση με το 320i με τα 170 άλογα, είναι πιο γρήγορο (έχω ανοίξει μάλιστα μαζί του), καλύτερο πάτημα, φρένα, τιμόνι, στήσιμο και ήχος μοτέρ. Ειδικά το τελευταίο είναι όνειρο.

Δεν είμαι πλεονέκτης και πραγματικά είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος με την αγορά και την επιλογή μου...και ΕΥΤΥΧΩΣ που δε πήρα καινούριο 320i με 45.000 που το ήθελα το οποίο είναι και περίπου 100 κιλά πιο βαρύ από το si.

Τέλος, έχοντας οδηγήσει το 325i δε πιστεύω ότι αξίζει τα λεφτά του...καλύτερα το 330i. Ειδικά σε μεταχειρισμένα η διαφορά είναι πολύ μικρή που δεν αξίζει καν. Η παίρνεις σωστό 3λτ ή δε παίρνεις καθόλου.
δε πιστευω ενα Μ πακ 325 να σε χαλαγε περισσοτερο απο το δικο σου 320 si...φιλικα βασιλης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
320si


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.