Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 25-07-17, 15:11
koutsouk Ο χρήστης koutsouk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-02-2007
Μηνύματα: 21
koutsouk is on a distinguished road
Κωδικοποίηση cruise control retrofit

Καλησπέρα σε όλους.
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την κωδικοποίηση του cruise control όπως λέει και ο τίτλος άλλωστε.

Λοιπόν πάμε από την αρχή:

Καταρχήν το αμάξι είναι BMW E60 M54b22 του 2004 Pre- Facelift χωρίς cruise control από τη μαμά του.
Επειδή τη Παρασκευή φεύγω για να κάνω το γύρω της Ευρώπης με τη γυναίκα μου για ταξίδι του μέλιτος μια και μόλις παντρευτήκαμε σκέφτηκα πως καλό θα ήταν να έχω και cruise control για τις μεγάλες ευθείες !
Στο θέμα μας τώρα :

Αγόρασα το σωστό ανταλλακτικό χειριστήριο για το cruise control , το εγκατέστησα κανονικά , έγραψα το $540 και στο CAS και στο LMA οπως έπρεπε , κωδικοποίησα όλο το αμάξι κανονικά - όλα αυτά με το NCSExpert - αλλά το cruise δε λειτουργεί.
Φαίνεται το σηματάκι στο HUD αλλά όχι στο ταμπλό.
Διάβασα πως χρειάζεται να ενεργοποιήσω τη λειτουργία του cruise στο καντράν επειδή το δικό μου είναι το πιο παλιό με το tool32 αλλά δε ξέρω πως να το κάνω αυτό.
Πρέπει να ακολουθήσω της οδηγίες που φαίνονται στο link που παραθέτω.

http://www.bimmerforums.com/forum/sh...ntrol-retrofit

Μπορεί κάποιος expert να μου το κάνει πιο λιανά για να το κάνω μόνος μου μήπως και προλάβω πριν τη Παρασκευή που φεύγω;

Να πω επίσης πως στο INPA το χειριστήριο φαίνεται να λειτουργεί κανονικά δηλαδή όλες οι επιλογές του σε κάθε κίνηση φαίνονται οκ.
Απλά δε συνεργάζεται ακόμα με το αμάξι.

Please παλικάρια κάντε ότι μπορείτε !!!
Δώστε καμία πληροφορία !!!
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.