Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 04-07-10, 11:35
Το avatar του χρήστη lawman.911
lawman.911 Ο χρήστης lawman.911 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 65
lawman.911 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
μιας και εγω ειμαι σε περιοδο αναζητησης αναρτησης να πω και γω τι εμαθα μετα απο πολυ ψαξιμο.λοιπον ο πιο σωστος συνδυασμος για αντικατασταση της μαμα αναρτησης ωστε να μην χασει την χρηστηκοτητα του το αυτοκινητοι ειναι τα sprint με hr 2cm πισω και 3,5 μπροστα που στο τελικο αποτελεσμα ειναι 1και κατι ψιλα πισω και κοντα στα 3 μπροστα λογο μεγαλησς πιεσησ των αμορτισερ.τωρα σε οτι αφορα την M PACK αναρτηση ΔΕΝ ειναι μονο τα αμορτισερ που αλλαζουν σε ενα μαμα M PACK.Ειναι και τα ελατηρια ειναι και τα σινεμπλοκ ειναι και οι ζανφορ ειναι και οι αντιστρπτικες και ειναι κατι ντιζακια στα ψαλιδια τα οποια (αυτα ειναι που κανουν ολη τη δουλεια) που στην ουσια δεν κατεβαζουν το υψος στο αμοτισερ αλλα σε ολο το σασι.δηλαδη το αυτοκινητο μπορει να καθεται πιο χαμηλα αλλα αν κοιταξει καποιιος τα ψαλιδια θα διαπιστωσει οτι αυτα καθονται παραλληλα με το εδαφος και ΟΧΙ προς τα πανω οπως ειναι στα περισσοτερα αυτοκινητα που εχουν χαμηλωσει!!!!το αποτελεσμα ειναι το αμορτισερ να δουλευει κανονικα σε ολη του την διαδρομη χωρισ να εχει μειωθει καθολου η διαδρομη του.Γι αυτο το λογο και τα μαμα M PACK ΔΕΝ κοπανανε ενω βαζοντας μονο τα αμορτισερ και χαμηλωνοντας τα ειδικα 3+ ποντους αυτο που κανουμε ειναι να μειωνουμε την διαδρομη τους με το γνωστο αποτελεσμα του κοπανηματος.Γι αυτο το λογο και καθε σωστος αμορτισερας κλπ προτεινει τα sprint γιατι ειναι αμορτισερ με πιο κοντο εμβολο που στην ουσια παρολο που εμεισ μικραινουμε την διαδρομη του αυτο συνεχιζει και λειτουργει κανονικα χωρις να τερματιζει αρα και χωρις κοπανημα!!!!!!
ΥΓ. αυτα που αναφερω για την M PACK την αναρτηση τα εμαθα μεσα απο την BMW οταν ηθελα να βαλω την εν λογο αναρτηση και το κοστοσ τησ ξεπερνα τα 1500ε κοπλε ολα μαζι.και οι ιδιοι μου ειπαν να μην κανω αυτη την κινηση!
ελπιζω να βοηθησα λιγο με τα παραπανω και συγνωμη για το τοσο μεγαλο ποστ.αν κανω καποιο λαθος ασ με διορθωσει καποιος

Mπορεις να μου δειξεις σε παρακαλω αυτες τις ντιζες στο REALOEM?
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 05-07-10, 17:36
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lawman.911 Εμφάνιση μηνυμάτων
Mπορεις να μου δειξεις σε παρακαλω αυτες τις ντιζες στο REALOEM?
Τις ζυγαριές πρέπει να εννοεί..
Το νούμερο 5...
http://www.realoem.com/bmw/showparts...05&hg=31&fg=10
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.