Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-01-10, 11:14
Το avatar του χρήστη nikos12
nikos12 Ο χρήστης nikos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2009
Μηνύματα: 82
nikos12 is on a distinguished road
Τον άλλαξα σήμερα και ιδού τι βρήκα!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 22012010281.jpg (260,4 KB, 80 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 22-01-10, 19:35
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον άλλαξα σήμερα και ιδού τι βρήκα!
Κατάφερες και το έσπασες ρε θηρίο???
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-01-10, 21:46
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
Να κάνω μια απλή ερώτηση ; γιατί να έχει πρόβλημα ας πούμε ο θερμοστάτης και να μην είναι κάτι το φυσιολογικό ; Προσωπικά έχω το 520 '94 και μου κάνει ακριβώς τα ίδια μέσα στην πόλη η θερμοκρασία είναι στη μέση και όταν βγένω εθνική οταν έχω σταθερή ταχύτητα είναι λίγο ποιο πάνω απο την πρώτη γραμμή και το βρίσκω πολύ λογικό ο αέρας είναι ποιό ψυχρός στην εθνική (μιλάω για τις κρύες μέρες) στην πόλη δουλεύει η φτερωτή και το αμάξι σταμάτα ξεκίνα λογικό είναι να ανεβάζει θερμοκρασία αφού δεν τραβάει απο πουθενά κρύο αέρα...για μένα δεν είναι πρόβλημα τώρα ας μιλήσουν και η ειδική.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 22-01-10, 22:38
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmwE34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να κάνω μια απλή ερώτηση ; γιατί να έχει πρόβλημα ας πούμε ο θερμοστάτης και να μην είναι κάτι το φυσιολογικό ; Προσωπικά έχω το 520 '94 και μου κάνει ακριβώς τα ίδια μέσα στην πόλη η θερμοκρασία είναι στη μέση και όταν βγένω εθνική οταν έχω σταθερή ταχύτητα είναι λίγο ποιο πάνω απο την πρώτη γραμμή και το βρίσκω πολύ λογικό ο αέρας είναι ποιό ψυχρός στην εθνική (μιλάω για τις κρύες μέρες) στην πόλη δουλεύει η φτερωτή και το αμάξι σταμάτα ξεκίνα λογικό είναι να ανεβάζει θερμοκρασία αφού δεν τραβάει απο πουθενά κρύο αέρα...για μένα δεν είναι πρόβλημα τώρα ας μιλήσουν και η ειδική.
Να αλλάξεις θερμοστάτη το λοιπόν.. Τσάμπα βενζίνα καις..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 22-01-10, 23:45
Το avatar του χρήστη nikos12
nikos12 Ο χρήστης nikos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2009
Μηνύματα: 82
nikos12 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατάφερες και το έσπασες ρε θηρίο???
σε πληροφορώ ότι και ο μηχανικός μου αυτό είπε! λέει δεν το έχει ξαναδει. η πλάκα είναι ότι μου ανέφερε ο πατέρας μου ότι το ίδιο είχε ξανασυμβεί το 2002. Στη bmw που το πήγαμε μας είπαν ότι τέτοιο πράγμα δεν έχουν ξαναδεί!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 23-01-10, 00:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
σε πληροφορώ ότι και ο μηχανικός μου αυτό είπε! λέει δεν το έχει ξαναδει. η πλάκα είναι ότι μου ανέφερε ο πατέρας μου ότι το ίδιο είχε ξανασυμβεί το 2002. Στη bmw που το πήγαμε μας είπαν ότι τέτοιο πράγμα δεν έχουν ξαναδεί!
Έχω και εγώ έναν ίδιο στο σπίτι...Ξέρω και πώς το έκανες.... (μόνο με ένα τρόπο σπάει έτσι...)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 23-01-10, 09:52
Το avatar του χρήστη nikos12
nikos12 Ο χρήστης nikos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2009
Μηνύματα: 82
nikos12 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω και εγώ έναν ίδιο στο σπίτι...Ξέρω και πώς το έκανες.... (μόνο με ένα τρόπο σπάει έτσι...)
Για πες... γιατί ψάχνομαι να βρω τι στραβό έκανα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 24-01-10, 03:16
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για πες... γιατί ψάχνομαι να βρω τι στραβό έκανα.
Βάρεσες κόφτες με κρύα μηχανή...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 24-01-10, 03:19
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάρεσες κόφτες με κρύα μηχανή...
epic fail...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 24-01-10, 15:06
Το avatar του χρήστη nikos12
nikos12 Ο χρήστης nikos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2009
Μηνύματα: 82
nikos12 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάρεσες κόφτες με κρύα μηχανή...
Το σκέφτηκα ότι θα έλεγες κάτι τέτοιο. Αλλά αυτό το έκανα μια φορά καταλάθος πριν από κανα χρόνο. Η ζημιά είναι πρόσφατη. Οποτε δεν έγινε έτσι. Μπορεί να ξεκίνησε από αυτό η φθορά του θερμοστάτη. Έχω δουλέψει με ζεστή μηχανή στους κόφτες για κανα 5λεπτο κάνα πεντάρι φορές και πιστεύω έτσι κατέληξε... Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι το έπαθε και ο πατέρας μου που παίζει να μην το είχε πάει το αμάξι πάνω από 4000 στροφές για πολλά χρόνια...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.