Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 25-04-11, 22:28
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
αυριο πάω να πάρω υγρά!!!!! πρέπει να είναι τουλάχιστον 3 χρονών !!!
Θανο, αν εχεις σκοπο να βαλεις σωληνακια υψηλης, αλλαξε τα υγρα τοτε που θα βαλεις ΚΑΙ τα σωληνακια..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 26-04-11, 16:18
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Θανο, αν εχεις σκοπο να βαλεις σωληνακια υψηλης, αλλαξε τα υγρα τοτε που θα βαλεις ΚΑΙ τα σωληνακια..
ευχαριστώ ζάχο...αλλα είχαν 170 ευρώ απ ότι είδα και το θεωρώ υπερβολή μιάς και με αυτά που έχει δέν έχω πρόβλημα... τελικά σήμερα πήγα και άλλαξα τα υγρά των φρένων. έβαλα dot 4 όπως έγραφε απάνω η τάπα του δοχείου. Είδα μια διαφορά προς το καλύτερο. αλλα οι δίσκοι μου είναι σε πολύ κακή κατάσταση. μου είπε ο μάστορας οτι μου φέρνει Γνήσιους δίσκους με 30 ευρώ τον έναν. και με τα γνήσια τακάκια αυτά που βάζει η bmw σύνολο 150 ευρώ για τα μπροστινά. επίσης άλλαξα και τα υγρά του δοχείου (ATF) του τιμονιού, με αναρρόφηση, καθώς εχθές το βράδυ, σχεδόν κάθε φορά που έστριβα το τιμόνι προς τα δεξιά ακουγόταν ένας θόρυβος. το έκανε και σήμερα το πρωί. μετά την αλλαγή των υγρών το έκανε αμέσως μόλις το έβαλα μπρός να φύγω .Αλλα μετά απο λίγο σταμάτησε και δέν το ξανα έκανε απο τότε...ήταν μέχρι να κάνουν τον κύκλο τους προφανώς...
κόστος>>>>
Ένα λίτρο dot 4 και ένα λίτρο ATF 17 ευρώ.
περίπου μία ώρα εργασίας 20 ευρώ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 26-04-11 στις 16:22
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 26-04-11, 17:54
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ ζάχο...αλλα είχαν 170 ευρώ απ ότι είδα και το θεωρώ υπερβολή μιάς και με αυτά που έχει δέν έχω πρόβλημα... τελικά σήμερα πήγα και άλλαξα τα υγρά των φρένων. έβαλα dot 4 όπως έγραφε απάνω η τάπα του δοχείου. Είδα μια διαφορά προς το καλύτερο. αλλα οι δίσκοι μου είναι σε πολύ κακή κατάσταση. μου είπε ο μάστορας οτι μου φέρνει Γνήσιους δίσκους με 30 ευρώ τον έναν. και με τα γνήσια τακάκια αυτά που βάζει η bmw σύνολο 150 ευρώ για τα μπροστινά. επίσης άλλαξα και τα υγρά του δοχείου (ATF) του τιμονιού, με αναρρόφηση, καθώς εχθές το βράδυ, σχεδόν κάθε φορά που έστριβα το τιμόνι προς τα δεξιά ακουγόταν ένας θόρυβος. το έκανε και σήμερα το πρωί. μετά την αλλαγή των υγρών το έκανε αμέσως μόλις το έβαλα μπρός να φύγω .Αλλα μετά απο λίγο σταμάτησε και δέν το ξανα έκανε απο τότε...ήταν μέχρι να κάνουν τον κύκλο τους προφανώς...
κόστος>>>>
Ένα λίτρο dot 4 και ένα λίτρο ATF 17 ευρώ.
περίπου μία ώρα εργασίας 20 ευρώ!!!!!

170????????????????????
http://cgi.ebay.co.uk/Goodridge-Brai...item3cb6c10f43
Με 65 ευρω τα χεις στη πορτα σου..

Εξαερωση καλη θελουν και τα φρενα και το υδραυλικο τιμονι.. Αν σου ξανακανει θορυβο το τιμονι μαλλον πρεπει να δεις το μοτερακι του υδραυλικου (εμενα κανει νουμερα και το ψαχνω, ειναι κλασικο θεμα στα Μ54 2000-2003 (LF20))..
Οταν λεει γνησιους δισκους και τακακια μαλλον εννοει zimermann & textar (αυτους που χρησιμοποιει η BMW)... Γιατι για γνησια τα κοβω λιγο φθηνα.. Διευκρινησε το..
Οι δισκοι σου τι προβλημα εχουν και ειναι σε κακη κατασταση? Εχουν στραβωσει?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 26-04-11, 22:12
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
170????????????????????
http://cgi.ebay.co.uk/Goodridge-Brai...item3cb6c10f43
Με 65 ευρω τα χεις στη πορτα σου..

Εξαερωση καλη θελουν και τα φρενα και το υδραυλικο τιμονι.. Αν σου ξανακανει θορυβο το τιμονι μαλλον πρεπει να δεις το μοτερακι του υδραυλικου (εμενα κανει νουμερα και το ψαχνω, ειναι κλασικο θεμα στα Μ54 2000-2003 (LF20))..
Οταν λεει γνησιους δισκους και τακακια μαλλον εννοει zimermann & textar (αυτους που χρησιμοποιει η BMW)... Γιατι για γνησια τα κοβω λιγο φθηνα.. Διευκρινησε το..
Οι δισκοι σου τι προβλημα εχουν και ειναι σε κακη κατασταση? Εχουν στραβωσει?
Ντεν εκο καρτα γκια ι μπεϊ καρντια μου. ντεν μπορω να καταλαβω πώς λειτουργεί!!!!!!!!έχω διαβάσει πάρα πολλές φορές αλλα πάντα μπερδεύομαι!!!!!!

ΑΤΕ μου είπε οτι είναι.και τον ρώτησα. δύο φορές. γενικά είναι "φτωχός" άνθρωπος..δέν τα κονόμησε ποτέ απ τη δουλειά που έκανε, γιατί δέν έκλεβε ποτέ τον πελάτη του... οπότε είμαι σίγουρος οτι λέει την αλήθεια. βέβαια πρίν τις πάρω στο χέρι , θα απαιτήσω να είναι στη συσκευασία τους χωρίς να έχουν ανοιχτεί...αλλιώς δέν τους παίρνω.
όσο για τους δίσκους μου έχουν πολύ δόντι.απ ότι τους έκοψα έχουν γύρω στα 4-5 χιλιοστά απ την κάθε πλευρα. και τα τακάκια μου είναι λέει "αναμένα". ξέρω οτι δέ θέλει να με αναγκάσει να τα αλλάξω. απλά μου είπε οτι άν θέλω να τα αγοράσω εγώ απ όπου νομίζω και να του τα πάω να μου τα βάλει. 25-30 ευρώ θα μου πάρει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 26-04-11 στις 22:15
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 27-04-11, 00:08
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Ντεν εκο καρτα γκια ι μπεϊ καρντια μου. ντεν μπορω να καταλαβω πώς λειτουργεί!!!!!!!!έχω διαβάσει πάρα πολλές φορές αλλα πάντα μπερδεύομαι!!!!!!

ΑΤΕ μου είπε οτι είναι.και τον ρώτησα. δύο φορές. γενικά είναι "φτωχός" άνθρωπος..δέν τα κονόμησε ποτέ απ τη δουλειά που έκανε, γιατί δέν έκλεβε ποτέ τον πελάτη του... οπότε είμαι σίγουρος οτι λέει την αλήθεια. βέβαια πρίν τις πάρω στο χέρι , θα απαιτήσω να είναι στη συσκευασία τους χωρίς να έχουν ανοιχτεί...αλλιώς δέν τους παίρνω.
όσο για τους δίσκους μου έχουν πολύ δόντι.απ ότι τους έκοψα έχουν γύρω στα 4-5 χιλιοστά απ την κάθε πλευρα. και τα τακάκια μου είναι λέει "αναμένα". ξέρω οτι δέ θέλει να με αναγκάσει να τα αλλάξω. απλά μου είπε οτι άν θέλω να τα αγοράσω εγώ απ όπου νομίζω και να του τα πάω να μου τα βάλει. 25-30 ευρώ θα μου πάρει...
Αμα θες να αγορασεις τιποτα απο ebay εδω ειμαστε εμεις...μην κολωνεις...!
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-04-11, 00:10
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lambros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμα θες να αγορασεις τιποτα απο ebay εδω ειμαστε εμεις...μην κολωνεις...!
thank's man....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-06-11, 22:55
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Θάνο τα υγρά φρένων είναι 1 λίτρο ή παραπάνω??? Και κάτι άλλο,το υγρό για το υδραυλικό πώς το ζήτησες/αγόρασες??
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lambros : 30-06-11 στις 23:06
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-07-11, 21:32
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lambros Εμφάνιση μηνυμάτων
Θάνο τα υγρά φρένων είναι 1 λίτρο ή παραπάνω??? Και κάτι άλλο,το υγρό για το υδραυλικό πώς το ζήτησες/αγόρασες??
Λάμπρο εγώ τα πήρα σε μισόλιτρα...στο τιμόνι παίρνει ATF και είναι σε συσκευασία του ενός λίτρου...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.