Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-11-09, 15:38
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε τοτε ξεπερνας το χιλιαρικο
Μονο το ξεπερνας? Για κοιτα τις τιμες των μαμα φαναριων xenon (και μιλαμε μονο για τα φαναρια χωρις τιποτα αλλο) --> http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...ing/headlight/
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-11-09, 16:49
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Πριν δώσεις οποιοδήποτε ποσο σε aftermarket λύση, καλό είναι να διαβάσεις αυτό, καθώς και το link που παραθέτει ο χρήστης BILL VUZAS

Επίσης και αυτό ειναι ενημερωτικό :
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-11-09, 20:23
Το avatar του χρήστη Stakaman318is
Stakaman318is Ο χρήστης Stakaman318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-06-2006
Μηνύματα: 335
Stakaman318is will become famous soon enough
Eγώ κάπου το έχω ξαναγράψει και θα το ξαναγράψω!!!! Xenon φώτα χωρίς σωστό φανάρι (με projector δλδ) είναι έγκλημα και απορώ με μερικούς που το υποστηρίζουν για σωστό!! Όσο και να ρυθμιστούν αυτά τα φανάρια, όσο μάγκας και να είναι ο μάστορας που θα το κάνει, ρε ο κόσμος ανάποδα να γυρίσει, το φανάρι αυτό θα τυφλώνει από χιλιόμετρα όποιον κινείται μπροστά του. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τα φώτα ομίχλης, τα οποία επίσης δε προορίζονται για τέτοιου είδους ταρζανιές!!! Οπότε για να έρθουμε και στην προκειμένη περίπτωση και να πάρει ο φίλος μια συγκεκριμένη απάντηση.Στο συνολικό κόστος θα πρέπει πρώτα να υπολογίσεις το κόστος ενός καινούριου ή μεταχειρισμένου φαναριού με projector και μετά να προσθέσεις και το κόστος του Xenon κιτ. Αν ψάχνεσαι και για Angel Eyes, εγώ θα σου πρότεινα κάποιο καινούριο φαναρι από ebay που να έχει προεγκατεστημένα Angel Eyes και να διαθέτει projector (π.χ. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E...item1c0dfd6884). Όσον αφορά το κόστος του Xenon κιτ πιστεύω ότι ένα κιτ που θα κοστίζει γύρω στα 100 με 150 €, θα ικανοποιεί τις ανάγκες σου! Στην τελική και κάτι να πάθει και να βγει off σε 1-2 χρόνια δε θα κλαις τα λεφτά που έδωσες (σε αντίθεση με τα κιτ των 300 και 500€)!! Ρωτάς και για περαστικά σε ένα μάστορα που εσύ εμπιστεύεσαι, κάνεις τη σούμα και καλές αγορές!!Αυτά από μένα πιστεύω να βοήθησα!
__________________

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stakaman318is : 17-11-09 στις 20:26
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-11-09, 21:05
Το avatar του χρήστη optostyle
optostyle Ο χρήστης optostyle δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-10-2006
Μηνύματα: 1.538
optostyle will become famous soon enoughoptostyle will become famous soon enough
αντε παλι τα ιδια και τα ιδια...εχω να μπω στο forum 1 χρονο και τα ιδια αναρωτιεστε μεχρι να βαλετε τα xenon θα εχουν εφευρεθει τα '''gnoston'''
BAΛΤΑ ανθρωπε μου να ανοιξουν τα ματια σου (ειτε γνησια ειτε aftrmarket)..ο καθενας εδω θα σου πει το κοντο του και το μακρυ του,...μεχρι και οτι δεν περναει ΚΤΕΟ ακουσαμε...
__________________
ΠΕΜΒΕ?????? BLIAXXXXXXX!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-11-09, 21:17
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
οτι κιτ και να βαλεις ...
να αγορασεις με 250 ευρω τα φαναρια αυτα για να μην ΤΥΦΛΩΝΕΙΣ !!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DepoAngelE462DSchwarz14.JPG (25,8 KB, 24 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg IMG0058A.jpg (22,6 KB, 29 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-11-09, 21:37
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από optostyle Εμφάνιση μηνυμάτων
'
BAΛΤΑ ανθρωπε μου να ανοιξουν τα ματια σου (ειτε γνησια ειτε aftrmarket)
Kαι να κλείσουν των υπολοίπων, έ???

Aν εχεις χιλιαρικο για να βαλεις ολοκληρο φανάρι, τοτε βάλτα φιλαρακι... Αν δεν εχεις (οπως δεν εχουν οι περισσοτεροι, και εγω μεσα σε αυτους) τοτε αστα οπως ειναι...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-11-09, 21:44
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω που δεν εχω projectors δηλαδη το αποτελεσμα ειναι μαπα?
μισο λεπτο για να καταλαβω μηπως και δεν εχω καταλαβει εγω.
θελει ο φιλος να βαλει aftermarket xenon φωτα στο αυτοκινητο του.ετσι?
λοιπον μια λυση ειναι να παει στη bmw και να του βαλει αλλα φαναρια ,τα οποια εχουν projectors,πλυστικο για τα κρυσταλλα και μετασχημαστιστες (ballast),αλλες λαμπες.ε τοτε ξεπερνας το χιλιαρικο.
η αλλη λυση ειναι να παρεις ενα σετ xenon που αποτελειτε απο ballast και λαμπες.
και ρωταει τωρα ο φιλος....ποσα να δωσω ρε παιδια γιατι εγω δεν εχω ιδεα..
λοιποοοον,εγω λεω.....
εχω αγορασει απο ελληνικη εταιρια μεσω διαδικτυου σετ xenon που οταν το φθηνοτερο που κυκλοφορουσε στην αφορα κοστιζε 350 ευρω,εγω το πηρα 110.
το φοραω 1,5 χρονο πανω.οδηγω πολυ νυχτα και σε ερημικους επαρχιακους δρομους,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,δε μου εχει καει καμμια λαμπα,δεν εχω τυφλωσει κανενα γιατι πηγα αμεσως μετα τη τοποθετηση και ρυθμισα τη δεσμη και δεν υπαχει καν συγκριση αναμεσα στα δικα μου φαναρια και σε αυτα με projectors γιατι πολυ απλα τα δικα μου διαχχεουν το φως και δε το συγκεντρωνουν μονο μπροστα στο οδοστρωμα.
τι μαπα θα ειναι χωρις projectors?δε μπορω να το καταλαβω.
οσο για το κτεο.περναει κανονικοτατα και με το νομο.ποτε μα ποτε δε με εχει σταματησει κανενας για τα xenon.
Αν σε "κόψουν" στα ΚΤΕΟ πως θα κυκλοφορήσεις μετά έξω για σε σταματήσουν και να στα πάρουν? Το κράτος θέλει ενίσχυση, χρειάζεται λεφτά.... τα πήρες 150? θα σου στοιχίσουν 500 με την πρώτη κλήση ....και τα ψευτο-HID κάνουν μπαμ από μακριά..... στη μικρή σκάλα φωτίζουν όλες της πολυκατοικίες μέχρι επάνω... εκτός απ' το εκτυφλωτικό κυανό χρώμα που πάλι κάνει μπαμ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 17-11-09 στις 21:57
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-11-09, 21:45
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαι να κλείσουν των υπολοίπων, έ???

Aν εχεις χιλιαρικο για να βαλεις ολοκληρο φανάρι, τοτε βάλτα φιλαρακι... Αν δεν εχεις (οπως δεν εχουν οι περισσοτεροι, και εγω μεσα σε αυτους) τοτε αστα οπως ειναι...
με τα παραπανω φαναρια που σας ποσταρα και με ενα καλο κιτ συμβατο με το can bus του αυτοκινητου μας εχεις την αντιστοιχη εργοστασιακη δουλεια και ποιοτητα.
επισης ο ελεγχος σε συνεργειο για την σωστη ρυθμιση ειναι επιβεβλημενος.
με κοστος λοιπον απο 250 + το κιτ ξενον εισαι και νομιμος και σωστος με αψογο φωτισμο.
αφηστε τα 1000ρικα παιδια για τπτ αλλο.

επισης ενα καλο διαβασμα εδω θα διαφωτισει τον φιλο μας που αναρωτιεται για το κιτ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=10909

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATSARAIOS : 17-11-09 στις 21:53
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-11-09, 21:53
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
με τα παραπανω φαναρια που σας ποσταρα και με ενα καλο κιτ συμβατο με το can bus του αυτοκινητου μας εχεις την αντιστοιχη εργοστασιακη δουλεια και ποιοτητα.
επισης ο ελεγχος σε συνεργειο για την σωστη ρυθμιση ειναι επιβεβλημενος.
με κοστος λοιπον απο 250 + το κιτ ξενον εισαι και νομιμος και σωστος με αψογο φωτισμο.
αφηστε τα 1000ρικα παιδια για τπτ αλλο.
ακόμα καλύτερα! (δεν το ειχα δει οταν ποσταρα)

Οριστε λοιπον λύση!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-11-09, 22:11
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει γιατί έχει φαγωθεί όλος ο κόσμος να βάλει aftermarket xenon. Αφού αν δε γίνει σωστή δουλειά (που 9 στις 10 δε γίνεται) τα φώτα θα φέγγουν χειρότερα από τις απλές λάμπες αλογόνου. Επίσης είναι και πολύ ενοχλητικό για τους υπόλοιπους οδηγούς και η αστυνομία κόβει κλήσεις. Οπότε μπορεί να μου βρει κανείς έστω και ένα θετικό? Και αν νομίζουν μερικοί ότι το αμάξι τους γίνεται πιο ιδιαίτερο, να τους θυμίσω πως όλοι οι κάγκουρες πλεόν με τα accent και τα lanos (τυχαία παραδείγματα) xenon φοράνε και γελάει ο κόσμος. Κάνει μπαμ ποια xenon είναι εργοστασικά και ποιά όχι. Επίσης, τα περισσότερα μη εργοστασικά εκτός από επικίνδυνα, προβληματικά κλπ είναι και γελοία αφού βαράνε όπου να'ναι και το αποτέλεσμα είναι τραγικό.

Έχει παραγίνει το κακό με τα xenon νομίζω. Μου φαίνεται ότι παρότι εργοστασιακά,θα τα ξηλώσω να βάλω αλογόνου για να πάω κόντρα στο ρεύμα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.