Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-09-04, 21:46
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
M5 E34 3.8lt και βουλομένα μπεκ

Πρόβλημα με βουλομένο μπεκ προκάλεσε τρύπα στο πιστόνι και γδάρσιμο στο κύλινδρο. Μπορείται να δείτε φωτογραφείες από το μοτέρ.

Engine Rebuild Pics
__________________
Ε39 Μ5

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη santo : 15-09-04 στις 21:52
  #2  
Παλιά 15-09-04, 21:49
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Που τις έχεις τις φωτογραφίες??? Πάρε το τρύπιο πιστόνι μαζί σου στο meeting να φέρω και εγώ το δικό μου από το Ε30 να κάνουμε κόντρες.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
  #3  
Παλιά 15-09-04, 21:53
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
molis ekana edit!!

molis ekana edit!! deite kai postarete!!!
Sorry akoma den exei ginei refresh o server me tis fotografeies!! molis exw nea tha kanw edit..! Sorry!
__________________
Ε39 Μ5

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη santo : 15-09-04 στις 21:57
  #4  
Παλιά 15-09-04, 22:00
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Δυστυχώς ακόμη δεν μπορώ να δω τις φωτο. Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος στο link???
__________________


www.bmw-motorsport.gr
  #5  
Παλιά 15-09-04, 22:44
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
ookok

τώρα είναι οκ το λινκ.

engine rebuild #1
__________________
Ε39 Μ5
  #6  
Παλιά 16-09-04, 03:26
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Thumbs up Μπράβο!!!!!!

Μπράβο βρε φίλε έκανες πολύ καλή τρύπα στο πιστόνι, αλλά ψάξε να με βρεις στο meeting (ο πιο χοντρός είμαι) θα έχω και εγώ το δικό μου μαζί για να δεις και το δικό μου λιώσιμο.

Παρεμπιπτόντως πολύ καλές οι φωτογραφίες και πολύ μου άρεσε αυτή δίπλα στο Ε30.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
  #7  
Παλιά 16-09-04, 11:56
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Πω πω ρε Σπύρο ωραία τρύπα ρε φίλε! Το μπεκ το γ@#$%^νο σου κανε τη ζημιά εεε? Είπα και γω γιατί τα S38B38 δεν σπάνε και τόσο εύκολα.

Τι θα κάνεις με την επισκευή στον κύλινδρο? Σου χουν δλωσει estimate για το κόστος??

Μήπως τώρα είναι μια καλή ευκαιρία να το κάνεις stroke σε 3.9 και να πικράνεις πολύ κοσμάκη???
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
  #8  
Παλιά 16-09-04, 12:01
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Κλασσική περίπτωση βλάβης!! Δυστυχώς, αυτά τα προβλήματα είναι συχνά και υπερβολικά επίπονα! Στην περίπτωση του βουλωμένου μπεκ σταματάει ή μειώνεται η παροχή βενζίνης στον συγκεκριμένο κύλινδρο. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την εμφάνιση προανάφλεξης (πυράκια), κάτι που φαίνεται από όλα τα μικρά σημαδάκια που έχει πάνω το πιστόνι. Η θερμοκρασία του κυλίνδρου εκτοξεύεται στα ύψη (μην ξεχνάται ότι η βενζίνη λειτουργεί και σαν ψυκτικό του κυλίνδρου) με αποτέλεσμα να λιώνει το πιστόνι. Τι κάνουμε λοιπόν? Είμαστε πάντα σε εγρήγορση για πυράκια, αλλά η πιο ασφαλής λύση είναι η τοποθέτηση ενός πυρόμετρου!
__________________
  #9  
Παλιά 17-09-04, 13:14
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Σπύρο πολύ χάρηκα που γνωριστήκαμε χθες. Ελπίζω να τελειώσεις σύντομα με την επισκευή για να μπορέσω να δω τον δικό σου δράκουλα in full action.

Τελικά ρε φίλε μετά απ όλες αυτές τις βελτιώσεις που έχει η μοτερούκλα σου, πρέπει να ρίχνεις με άνεση σε νορμάλ Ε46 Μ3. Το θέμα είναι τώρα ότι πρέπει να οπλιστείς με πολύ υπομονή να στρώσεις σωστά το μοτέρ.

Θυμάσαι αν οι εκκεντροφόροι σου είναι Schrick και ποιος έφτιαξε το πρόγραμμα?
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
  #10  
Παλιά 17-09-04, 16:37
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
Moter

Κώστα, θα ρωτήσω και τον μάστωρα για τους εκκεντροφόρους, αλλά για το πρόγραμμα είμαι αρκετά σίγουρος ότι είναι customia από Γερμανικό οίκο που έχει κλείσει και λεγόταν Holz Elektronik.

Αλήθεια για πόσα χιλιόμετρα λέτε να στρώσω το μοτέρ. Περίπου 2-3000 λέω.

!!!
Ανοίγω νεο τοπικ για στρώσιμο κινητήρων και σωστός τρόπος να το κάνεις.
είναι προτζεκτάκι έτσι??
__________________
Ε39 Μ5
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.