Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-03-08, 17:15
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Ότι μπορούμε κάνουμε...
Θα βοηθούσε φυσικά να βρίζεις λιγότερο, αλλά μάλλον ζητάω πολλά.
Το να περιμένεις το forum να προσαρμοστεί στο δικό σου προφίλ και τρόπο γραφής είναι εκτός συζήτησης. Υπάρχουν κανόνες και σου έχουν υποδειχτεί κατ' επανάληψη.
Έχω υπομονή, για πόσο ακόμα άραγε δεν ξέρω.
Λυπάμαι για το ατυχές περιστατικό με το αυτοκίνητο σου.
C U out there
Παντως αν καποτε χαλασει το φορουμ,σιγουρα δεν θα χαλασει εξ αιτιας μου...

Ευχαριστω για το ενδιαφερον για το αυτοκινητο,Ουτε στο θανατο του πατερα μου δεν ειχα κλαψει τοσο.................
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 06-05-08, 17:57
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Angry ΚΛΟΠΕΣ....

Απανωτες κλοπες αυτοκινητων τον τελευταιο μηνα και ιδιαιτερα την εβδομαδα του Πασχα και αναμεσα τους αρκετα BMW και αναμεσα τους διαφορα ///Μ,ενα χρυσαφι Μ3 Ε46 κουπε και ενα καμπριο λαγκουνα σεκα απο οτι ακουσα.Σε συζητηση που ειχα τυχαια σε φιλικη παρεα με ανθρωπο της γνωστης αλυσιδας μικροεπισκευων και τοπικων βαφων μου ειπε οτι εδω και 6 μηνες περιπου πανω απο 50% των περιστατικων ειναι χαρακιες με κλειδια κτλ κατι που ειδικα τον τελευταιο μηνα εχει παραγινει.Φανταστειτε οτι λογω της δουλειας μου που ειμαι καθε μερα στον δρομο μεσα στην Αθηνα το ειχα παρατηρησει και εγω το θεμα με τα καταχαρακωμενα αυτοκινητα.Ειναι ιδεα μου η το εχετε προσεξει και εσεις????Οσο αναφορα τις κλοπες ριχτε μια ματια στο ιδιο μας το φορουμ για να δειτε ποσες κλοπες εχουν αναφερθει εδω μεσα μονο.Σιγουρα εχει να κανει με αλλοδαπους σε μεγαλο βαθμο και με τους εμπορους ανταλλακτικων-τροπετων οι οποιοι ειδικα στα ΒΜW λογω των μετατροπων ειναι και τα πρωτα στην ζητηση.Εχω πειστει παντως οτι η πλειοψηφια τους ειναι κλεπταποδοχοι εν γνωση τους η κλεφτες οι ιδιοι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 06-05-08, 19:03
mafias Ο χρήστης mafias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 192
mafias will become famous soon enough
Παιδιά ξέρετε τι γίνεται με τα δεύτερα κλειδιά σε περίπτωση που το έχεις ασφαλισμένο και για κλοπή?
Είχα ακούσει οτι πρέπει να παραδώσεις τα δεύτερα κλειδιά στην ασφαλιστική για να σε αποζημιώσουν...
Και αν τα έχεις σε κάποιο σημείο πάνω στο αμάξι...πχ φανάρι?
Και εγώ που πήρα 46άρι πρόσφατα μου δώσαν 3 κλειδιά κανονικά και ένα πλαστικό απλό!???
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 06-05-08, 19:07
mafias Ο χρήστης mafias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 192
mafias will become famous soon enough
Και τον πομπό πώς μπορούν να τον βρούν? αν τον βάλω μέσα στα καθίσματα ραμμένο? αν τον φυτέψω στο σασί ? αν τον βάλω μέσα στην λάστιχο της ζάντας(!!!!!) ή στο ρεζερβουάρ (!!!!!)!!? ύπάρχει καμία συσκευή που να τον εντοπίζει?
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 06-05-08, 21:31
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ξέρετε τι γίνεται με τα δεύτερα κλειδιά σε περίπτωση που το έχεις ασφαλισμένο και για κλοπή?
Είχα ακούσει οτι πρέπει να παραδώσεις τα δεύτερα κλειδιά στην ασφαλιστική για να σε αποζημιώσουν...
Και αν τα έχεις σε κάποιο σημείο πάνω στο αμάξι...πχ φανάρι?
Και εγώ που πήρα 46άρι πρόσφατα μου δώσαν 3 κλειδιά κανονικά και ένα πλαστικό απλό!???
Θα άφηνες τα δεύτερα κλειδιά....στο αμάξι?Βάλε και μια φωτεινή πινακίδα: ελάτε να με κλέψετε...Συγνώμη αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ.

Άν το αυτοκίνητο μπεί σε ειδικά μονωμένο container ο πομπός δεν εκπέμπει,άρα δεν βρίσκεις το αμάξι.Επίσης,εφόσον εκπέμπει,θα υπάρχει συσκευή που το εντοπίζει,αν είναι σε σημείο έυκολο να αφαιρεθεί(κάθισμα->σκίζεται,εσωτερικό φτερού->τρυπάς με ένα τρυπάνι και είναι off)δεν κάνεις πολλά.Αν το κρύψεις καλά έχεις ελπίδες...να αργήσουν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 06-05-08, 21:45
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Απανωτες κλοπες αυτοκινητων τον τελευταιο μηνα και ιδιαιτερα την εβδομαδα του Πασχα και αναμεσα τους αρκετα BMW και αναμεσα τους διαφορα ///Μ,ενα χρυσαφι Μ3 Ε46 κουπε και ενα καμπριο λαγκουνα σεκα απο οτι ακουσα.Σε συζητηση που ειχα τυχαια σε φιλικη παρεα με ανθρωπο της γνωστης αλυσιδας μικροεπισκευων και τοπικων βαφων μου ειπε οτι εδω και 6 μηνες περιπου πανω απο 50% των περιστατικων ειναι χαρακιες με κλειδια κτλ κατι που ειδικα τον τελευταιο μηνα εχει παραγινει.Φανταστειτε οτι λογω της δουλειας μου που ειμαι καθε μερα στον δρομο μεσα στην Αθηνα το ειχα παρατηρησει και εγω το θεμα με τα καταχαρακωμενα αυτοκινητα.Ειναι ιδεα μου η το εχετε προσεξει και εσεις????Οσο αναφορα τις κλοπες ριχτε μια ματια στο ιδιο μας το φορουμ για να δειτε ποσες κλοπες εχουν αναφερθει εδω μεσα μονο.Σιγουρα εχει να κανει με αλλοδαπους σε μεγαλο βαθμο και με τους εμπορους ανταλλακτικων-τροπετων οι οποιοι ειδικα στα ΒΜW λογω των μετατροπων ειναι και τα πρωτα στην ζητηση.Εχω πειστει παντως οτι η πλειοψηφια τους ειναι κλεπταποδοχοι εν γνωση τους η κλεφτες οι ιδιοι.
Ναι αυτό με τις χαρακιές είναι παλιό φαινόμενο, είναι τρόπος να σταμπάρουν ένα όχημα.

Το άλλο επίσης που γίνονταν με παλαιότερα οχήματα είναι να κλέβουν την τάπα του ρεζερβουάρ και να βγάζουν από εκεί το κλειδί για το όχημα και έρχονται σε μια μέρα κύριοι και στο πέρνουν.

Αυτό με το σταμπάρισμα πάντως γίνεται και σε διαμερίσματα πολυκατοικιών.

Αν δείτε κάποιο κουδούνι με σημάδι σβήστε το απευθείας, έχω προσωπικό κρούσμα (όχι σε δικό μου σπίτι ευτυχώς).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ξέρετε τι γίνεται με τα δεύτερα κλειδιά σε περίπτωση που το έχεις ασφαλισμένο και για κλοπή?
Είχα ακούσει οτι πρέπει να παραδώσεις τα δεύτερα κλειδιά στην ασφαλιστική για να σε αποζημιώσουν...
Και αν τα έχεις σε κάποιο σημείο πάνω στο αμάξι...πχ φανάρι?
Και εγώ που πήρα 46άρι πρόσφατα μου δώσαν 3 κλειδιά κανονικά και ένα πλαστικό απλό!???
Ναι κατά την αναφορά κλοπής πρέπει να παραδώσεις τα κλειδιά που έχεις ΟΛΑ, αλλιώς πρέπει να έχεις εμπλοκή.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τον πομπό πώς μπορούν να τον βρούν? αν τον βάλω μέσα στα καθίσματα ραμμένο? αν τον φυτέψω στο σασί ? αν τον βάλω μέσα στην λάστιχο της ζάντας(!!!!!) ή στο ρεζερβουάρ (!!!!!)!!? ύπάρχει καμία συσκευή που να τον εντοπίζει?

Για ποιον πομπό μιλάς; Του Immobilizer;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 06-05-08, 21:55
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Να ρωτήσω κάτι?? Ποια μοντέλα κυνηγιούνται περισσότερο από τους κλέφτες?? Δηλαδή το κριτήριο είναι καθαρα χρονολογικό ή πάει με το αμάξι γενικά?
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 06-05-08, 21:55
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DASMANIA Εμφάνιση μηνυμάτων
το μονο που βοηθαει λιγο ειναι το trakin gps που ανηχνεβει συνεχεια (και δινει στιγμα) για το που βρησκεται το αμαξι. και αυτο για λιγο χρονικο διαστημαμεχρι να εντοπιση την θεση του πομπου ο κλεφης (που μπορει να ειναι σε απιθανο συμειο στο αμαξι μεσα και εξω).
και με ένα τέτοιο μαραφέτι ο κλέφτης στο βγάζει το gps off... http://www.chinavasion.com/product_i...le-gps-jammer/

gps jammer...Αμα είναι να στο παρουν αστα να πάνε...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 07-05-08, 00:32
Το avatar του χρήστη klainmain
klainmain Ο χρήστης klainmain δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 35
klainmain is on a distinguished road
Ακουσα πριν απο εναν φιλο για την ιταλικη μαφια...πραγματι παιδες...εδω ειναι διδακτωρες οι τυπαδες..αμα βαλουν κατι στο ματι ειναι θεμα 2 ημερων..μπαστουνια στα τιμονια,πενταλοασφαλειες,ιμομπιλαιζερ ολα αυτα ειναι της πλακας...ισα ισα πιστευω οτι θα γελασουν οταν θα τα δουν αυτα..{απο εμπειρια μιλαω με ενος φιλου που πηγανε να το φανε και ειχε μπαστουνι στο τιμονι..ευτυχως δε τα καταφεραν αλλα απο μεσα τα ξαφρισαν ολα και μαντεψτε πηραν και το μπαστουνι..πρεπει να ριξαν τρελο γελιο οι τυπαδες..}..δεν ειναι τυχαιο αλλωστε που καποιες ασφαλιστικες δεν μας ασφαλιζουν τα αυτοκινητα για κλοπη...αρχιζουν και ρωτανε για ποιο μερος...βορεια/νοτεια Ιταλια και κομπιαζουν συνεχως..συνοψιζοντας λοιπον θα συμφωνησω με τους προλλαλισαντες δλδ να μην προκαλουμε με το αμαξι μας...ακομα και τα αυτοκολητα που δειχνουν οτι εχουμε ενα ηχοσυστημα θηριο ΠΡΟΚΑΛΕΙ..ηχεια γουφερ και αλλα τετοια να ειναι κρυμενα..δεν συζηταμε για πραγματα αξιας μεσα στο οχημα{κινητα,κλειδια,τσαντες..ακομα και θηκες για σιντι που μοιαζουν για τσαντα απο λαπ-τοπ οχι γιατι το ειδαμε και αυτο το "εργο"},το αμαξι καλο ειναι να σε φωτεινο κεντρικο σημειο του δρομου και οχι σε σκοτεινα στενα...τωρα βεβαια αμα το εχουν σταμπαρει για τ καλα το αμαξι ..λυπαμαι αλλα το γκαραζ ειναι πιο ευκολη λεια διοτι ετσι και το παραβιασουν "δουλευουν" ανενοχλητοι......αποψη μου ειναι πως η καλυτερη ασφαλεια ειναι να βαλεις κανα 3 ντοπερμαν γυρω απο το αμαξι και ενα ροτβαλειρ ΜΕΣΑ στο αμαξι και αμα εχει ο κλεφτης τα κοτσια ...ας μπει!!!!!αυτα τα ολιγα..
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-05-08, 12:09
NEMO13 Ο χρήστης NEMO13 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 16-05-2008
Μηνύματα: 4
NEMO13 is on a distinguished road
Παιδια ειδα στην εκθεση motofiesta στην Θεσσαλονικη ενα νεο συστημα που διακοπτει την τροφοδωσια καυσιμου και εχει σαν ασφαλεια απενεργοποιησης ενα ηλεκτρομαγνητηκο, σαν ταπα, κλειδι. Λενε οτι ειναι το πιο ασφαλες. Ξερει κανεις κατι για'φτο;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.