Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #491  
Παλιά 28-08-12, 17:36
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking .....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNHS M Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να το ανοιξω κ να δω τι θα εχει.ομως το σετ φλατζες γενικης της bmw ξεπερναει τα 500 ευρω.επομενως αν υπαρχει κατι αναλογο σε αποτελεσμα δουλειας κ πιο οικονομικο κ ειναι κ δοκιμασμενο γιατι να μην το επιλεξω.αντλια νερου bmw 345.ημιτασιον 175.αν καποιος πηρε το ρισκο κ του βγηκε γιατι να μην το παρω κ εγω?αντλια λαδιου bmw 425.ημιτασιον 200 κ ειναι πανω σε Μ3 240 περιπου αλογα 2.3 κ δουλευει αψογα!αρα αν θελω την προτιμω!επομενως αν πας σε ημιτασιον γλιτωνεις 395 ευρω μονο απο αυτα.επομενως αυτα τα λεφτα μπορουν να μειωθουν αν αναλωθεις στις πληροφοριες πριν τα ¨χειρουργια!¨.
+10000000000000000

Ο Γιαννης μιλαει παρα πολυ σωστα,συμφωνω απολυτα!

Ακριβως το ιδιο σκεπτικο και σχεδιο εχω και εγω.Μεχρι εκει που μπορουμε προτιμαμε BMW απο την αλλη μερια ομως αν διαφερει μονο το κουτι-οπως ολοι οι BMW-δακηδες ξερουμε εδω και χρονια-γιατι να μην προτιμησω αυτο???

Μιλαμε ομως για μεγαλες δουλειες οπως εδω που τα νουμερα κανουνε την διαφορα,σε αλλα ψιλοπραγματακια ισως να μην αξιζει και η φασαρια.

Αλεξανδρε βαλε αναφορα τί και απο πού και θα σου βρω μπουζοκλειδο χεχεχεχε!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #492  
Παλιά 30-08-12, 09:24
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
-Πιστόνια κομπλέ 484 ευρώ
-Ρεκτιφιέ(ρεκτιφιέ κυλίνδρων, καθάρισμα, πλανάρισμα κεφαλής, φρεζάρισμα βαλβίδων, αλλαγή 8 οδηγών βαλβίδων, μοντάρισμα στροφάλου) 600 ευρώ
-Μέταλλα μπιελών και στροφάλου Glyko περίπου 100ευρώ (τα αγοράζει το ρεκτιφιέ, 100 περίπου γιατί δεν τα έχω πληρώσει ακόμα)
-Αντλία νερού Hepu Γερμανική από BMW Σινάνης 167ευρώ
-Φλάντζες γενικής πάνω και κάτω κομπλέ Goetze. περίπου 300ευρώ (τις πήρα φτηνότερα από κάποιον που τις είχε για το δικό του και δεν τις έβαλε ποτέ)
-Τεντωτήρας καδένας...?? αν θές να αλλάξεις όλο το σετ χρονισμού υπολόγισε 1000ευρώ
-Παραφλού, λάδια, φίλτρα, μπουζί 150ευρώ
-Καθαρισμό μπέκ (είχα κάνει πιο πρίν) 40ευρώ
-Γαλβάνισμα, ιρίδιο σε βίδες και διάφορα ψιψιψίνια 15 ευρώ
-Διάφορα κοκοψόψαρα BMW που δεν τα έχω πάρει ακόμα 80ευρώ
-Μπουζόκλειδο φτιαχτό στον τόρνο 10ευρώ
-Σπρέυ χρώμα 14 ευρώ
-Primer 7 ευρώ
-Σπρέυ WD40, grease remover, contact cleaner 25 ευρώ
-Κόλλα three bond 10ευρώ
-Swaz 6 ευρώ
-Ιμάντες ???ευρώ
-Διάβασμα, ψάξιμο, οδήγηση, εργασία 100 ώρες

........και δεν έχω τελειώσει ακόμα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alpaneras : 30-08-12 στις 09:27
Απάντηση με παράθεση
  #493  
Παλιά 30-08-12, 10:20
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alpaneras Εμφάνιση μηνυμάτων
-Καθαρισμό μπέκ (είχα κάνει πιο πρίν) 40ευρώ
Αν δεν θες να κλάψεις όπως εγώ μετά από μεγάλο service και καθαρισμό μπεκ, άλλαξε τα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #494  
Παλιά 30-08-12, 10:28
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν θες να κλάψεις όπως εγώ μετά από μεγάλο service και καθαρισμό μπεκ, άλλαξε τα.
Βασικά τα είχα πάει για καθάρισμα και μέτρημα και ήταν μια χαρά. Επίσης τα δοκιμάσαμε και στο αυτοκίνητο του Νίκου και δούλευαν πολύ καλά. Τι είχες παθει εσύ?
Απάντηση με παράθεση
  #495  
Παλιά 30-08-12, 11:08
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μοτέρ στο χέρι, μάλλον για την ακρίβεια στην μασχάλη.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #496  
Παλιά 30-08-12, 12:57
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Κατάλαβα!!! Ευτυχώς εγώ ήμουν μπροστά όταν γινόταν ο καθαρισμός και είδα με τα μάτια μου ότι όλα ψεκάζαν την ίδια ποσότητα στον ίδιο χρόνο, αυτό είναι κάτι που έχει μεγάλη σημασία. Τέλος πάντων, μακριά από μας!!
Απάντηση με παράθεση
  #497  
Παλιά 30-08-12, 13:52
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Άκου να δεις τώρα...

Έχω να μπω στο forum πολύ πολύ καιρό... πάααααρα πολύ. Και να postαρω ακόμα περισσότερο. Γυναίκα, παιδί, δουλειά... που χρόνος πια από τη μία. Από την άλλη, που λεφτά να ασχοληθείς πια... Καταθέσαμε και πινακίδες, το εγκαταλείψαμε το άθλημα...
Ήταν και που τις τελευταίες φορές που είχα μπει όλη η κουβέντα γινόταν γύρω απ' τα καινιούργια, υπερσύγχρονα, υπερπρωτοποριακά, υπερdesignατα, υπερ-ο,τιδήποτε μοντέλα της φίρμας... Κι εγώ που να τα καταλαβαίνω αυτά... Εγώ με τις παλιατζούρες μεγάλωσα, που τα ξέρω εγώ αυτά.... Και πως έκατσε χθες και είπα να μπω... Και φάτσα κάρτα στην πρωτη σελίδα βλάπω ένα thread με το μαγικό θέμα... M3 E30... Aνακατασκευή!
Για στάσου, μπορεί να έχει ενδιαφέρον....
Και να που κολλημένος έχω διαβάσει ένα ένα όλα τα postαρίσματα, όλες τις σελίδες...

Φίλε μου, όλα τα μπράβο για τη δουλειά που έχεις κάνει, για την υπομονή και την επιμονή, το μεράκι σου, το χρόνο και το χρήμα που έχεις ρίξει....

Προχώρα και μη κολλάς... Τώρα που μπορείς!

Να 'σαι καλά να χαίρεσαι το κουκλί σου!!!!
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
Απάντηση με παράθεση
  #498  
Παλιά 30-08-12, 15:21
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moutraklas Εμφάνιση μηνυμάτων
Άκου να δεις τώρα...

Έχω να μπω στο forum πολύ πολύ καιρό... πάααααρα πολύ. Και να postαρω ακόμα περισσότερο. Γυναίκα, παιδί, δουλειά... που χρόνος πια από τη μία. Από την άλλη, που λεφτά να ασχοληθείς πια... Καταθέσαμε και πινακίδες, το εγκαταλείψαμε το άθλημα...
Ήταν και που τις τελευταίες φορές που είχα μπει όλη η κουβέντα γινόταν γύρω απ' τα καινιούργια, υπερσύγχρονα, υπερπρωτοποριακά, υπερdesignατα, υπερ-ο,τιδήποτε μοντέλα της φίρμας... Κι εγώ που να τα καταλαβαίνω αυτά... Εγώ με τις παλιατζούρες μεγάλωσα, που τα ξέρω εγώ αυτά.... Και πως έκατσε χθες και είπα να μπω... Και φάτσα κάρτα στην πρωτη σελίδα βλάπω ένα thread με το μαγικό θέμα... M3 E30... Aνακατασκευή!
Για στάσου, μπορεί να έχει ενδιαφέρον....
Και να που κολλημένος έχω διαβάσει ένα ένα όλα τα postαρίσματα, όλες τις σελίδες...

Φίλε μου, όλα τα μπράβο για τη δουλειά που έχεις κάνει, για την υπομονή και την επιμονή, το μεράκι σου, το χρόνο και το χρήμα που έχεις ρίξει....

Προχώρα και μη κολλάς... Τώρα που μπορείς!

Να 'σαι καλά να χαίρεσαι το κουκλί σου!!!!
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!! Το αυτοκίνητο αυτό βασικά έχει γίνει το hobby μου. Τα καλύτερα όμως δεν έχουν έρθει ακόμα. Στο προσεχές μέλλον με βλέπω με S54 μοτεράκι και αυτό στην άκρη!!
Απάντηση με παράθεση
  #499  
Παλιά 30-08-12, 16:32
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alpaneras Εμφάνιση μηνυμάτων
-Πιστόνια κομπλέ 484 ευρώ
-Ρεκτιφιέ(ρεκτιφιέ κυλίνδρων, καθάρισμα, πλανάρισμα κεφαλής, φρεζάρισμα βαλβίδων, αλλαγή 8 οδηγών βαλβίδων, μοντάρισμα στροφάλου) 600 ευρώ
-Μέταλλα μπιελών και στροφάλου Glyko περίπου 100ευρώ (τα αγοράζει το ρεκτιφιέ, 100 περίπου γιατί δεν τα έχω πληρώσει ακόμα)
-Αντλία νερού Hepu Γερμανική από BMW Σινάνης 167ευρώ
-Φλάντζες γενικής πάνω και κάτω κομπλέ Goetze. περίπου 300ευρώ (τις πήρα φτηνότερα από κάποιον που τις είχε για το δικό του και δεν τις έβαλε ποτέ)
-Τεντωτήρας καδένας...?? αν θές να αλλάξεις όλο το σετ χρονισμού υπολόγισε 1000ευρώ
-Παραφλού, λάδια, φίλτρα, μπουζί 150ευρώ
-Καθαρισμό μπέκ (είχα κάνει πιο πρίν) 40ευρώ
-Γαλβάνισμα, ιρίδιο σε βίδες και διάφορα ψιψιψίνια 15 ευρώ
-Διάφορα κοκοψόψαρα BMW που δεν τα έχω πάρει ακόμα 80ευρώ
-Μπουζόκλειδο φτιαχτό στον τόρνο 10ευρώ
-Σπρέυ χρώμα 14 ευρώ
-Primer 7 ευρώ
-Σπρέυ WD40, grease remover, contact cleaner 25 ευρώ
-Κόλλα three bond 10ευρώ
-Swaz 6 ευρώ
-Ιμάντες ???ευρώ
-Διάβασμα, ψάξιμο, οδήγηση, εργασία 100 ώρες

........και δεν έχω τελειώσει ακόμα
ευχαριστω πολυ. καλη συνεχεια κ πιστευω οτι θα δικαιωθεις ! ! !

το εχεις κανει πενα.μπραβο σου κ χρονια σου πολλα με υγεια κ Μ3!!!με το καλο να το χαρεις το εργαλειο!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #500  
Παλιά 31-08-12, 15:52
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Μερικές φωτό από διάφορα κομμάτια του κινητήρα πλυμένα και ανανεωμένα. Μόλις τα συγκεντρώσω όλα θα βγάλω μια φωτό με όλα τα μέρη του S14.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg IMG-20120831-00347.jpg (289,8 KB, 82 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Palaio Faliro-20120831-00351.jpg (263,3 KB, 80 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg Palaio Faliro-20120831-00348.jpg (263,7 KB, 78 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.