Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 06-03-11, 23:09
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ουτως ή αλλως δεν γνωρίζω απ'αυτα...

Αν με τον 1.2 ποντο δεν βλεπεις διαφορά, ή δεν σε νοιαζει, τοτε βάλτα.. Εγώ απλά ανέφερα αυτό που παρατήρησα, και θεώρησα πως ίσως σου διέφυγε.. Αν θα δεις διαφορά ή όχι, επαναλαμβάνω, δεν το ξέρω!


Εδω αλλοι λενε πως αν βαλεις 17αρα σιγουρα θα κοψει

ΕDIT: τώρα το είδα.. Ισως η διαφορα αυτη δεν παιζει ρολο στο 6κυλινδρο 30αρι του oldcarskissmyass Το οποιο, ε, πώς να το κάνουμε, δεν εχει ακριβώς και τις ίδιες επιδόσεις με το 116.. Δεν ξερω, ψάχτο
εχει δικιο ο E36 RULES Το αμαξι θα καιει πολυ περισσοτερο και θα μειωθει η επιταχυνση πολυ.Απο 195/55 πας σε 205/50.Αυτο ειναι το σωστο.Τωρα ο καθενας μπορει να βαλει οτι γουσταρει αλλα το σωστο ειναι 205/50.
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 06-03-11, 23:32
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ ουτως ή αλλως δεν γνωρίζω απ'αυτα...

Αν με τον 1.2 ποντο δεν βλεπεις διαφορά, ή δεν σε νοιαζει, τοτε βάλτα.. Εγώ απλά ανέφερα αυτό που παρατήρησα, και θεώρησα πως ίσως σου διέφυγε.. Αν θα δεις διαφορά ή όχι, επαναλαμβάνω, δεν το ξέρω!


Εδω αλλοι λενε πως αν βαλεις 17αρα σιγουρα θα κοψει

ΕDIT: τώρα το είδα.. Ισως η διαφορα αυτη δεν παιζει ρολο στο 6κυλινδρο 30αρι του oldcarskissmyass Το οποιο, ε, πώς να το κάνουμε, δεν εχει ακριβώς και τις ίδιες επιδόσεις με το 116.. Δεν ξερω, ψάχτο

Εdit2: Δε βαριεσαι, βάλτα! Πόόόόση διαφορα να δεις πια?
Για τον άσσο μιλάω ρε συ.

Και ξαναλέω ότι εγώ δεν είδα διαφορές, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 06-03-11, 23:41
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει δικιο ο E36 RULES Το αμαξι θα καιει πολυ περισσοτερο και θα μειωθει η επιταχυνση πολυ.Απο 195/55 πας σε 205/50.Αυτο ειναι το σωστο.Τωρα ο καθενας μπορει να βαλει οτι γουσταρει αλλα το σωστο ειναι 205/50.
Αυτό φοβάμαι κ εγώ.. Ο Λευτερης λεει ομως οτι δεν ειδε τπτ.. (και στο ιδιο αμαξι) who knows..
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον άσσο μιλάω ρε συ.

Και ξαναλέω ότι εγώ δεν είδα διαφορές, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
Ξέχασα οτι εχεις και τον Άσσο σου τώρα!!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 07-03-11, 00:00
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω φιλεμου εκανα 7 χλμ με σκασμενο το ελαστικο και καταστραφηκε και συ μου λες δυο φορες με αποσταση 110 χλμ +.Δεν το πιστευω και αν θες ελα να παμε μαζι 110 χλμ διαδρομη με πιτα το λαστιχο και αν μετα το φουκωσεις σου κανω δωρο καινουριο το ελαστικο.
Με μεγαλη ευκολια λες οτι λες γιατι ξερεις οτι δεν θα ερθω απο τη Κερκυρα αν και δε θα με χαλαγε η προσφορα σου τωρα που θελουν ετσι και αλλιως αλλαγμα τα λαστιχα μου.
Anyway ψευτης με 2000+ posts εδω μεσα δεν νομιζω...θα ειχε ξεσκεπαστει.
Σχετικα με τα λαστιχα τωρα πιστευω οτι αντεξαν τοσο γιατι ειναι τα πιο σκληρα runflat της αγορας (potenza)
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 07-03-11, 04:19
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Οι γονείς μου έκαναν 150 χλμ με σκασμένο λάστιχο και λυγισμένη ζάντα και δεν έπαθαν τίποτα.. Βέβαια την επόμενη μέρα το έκανα μια βόλτα να δω αν φουσκώνει αλλά δεν φούσκωνε..

Διαφορά από 195 σε 205 είναι αμελητέα.. Πιστέυω θα έχει μια διαφορά στο κράτημα κατά 5% (και πολύ λέω) και μια αντίστοιχη αύξηση στην κατανάλωση.. Ο λόγος που ψάχνω 205 είναι επειδή το βρίσκεις πολύ πιο εύκολα και ετοιμοπαράδοτο και πιο καινούριο DOT αλλά και να γεμίσει λίγο αυτός ο τεράστιος άθλιος θόλος του άσσου..

Εμένα με ενδιέφερε αν θα έχει διαφορά στο "πάτημα" και μην τυχόν φαγώνεται το λάστιχο λάθος.. από την μια πλευρά δηλαδή ή τίποτα τέτοιο..
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 07-03-11, 07:44
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Με μεγαλη ευκολια λες οτι λες γιατι ξερεις οτι δεν θα ερθω απο τη Κερκυρα αν και δε θα με χαλαγε η προσφορα σου τωρα που θελουν ετσι και αλλιως αλλαγμα τα λαστιχα μου.
Anyway ψευτης με 2000+ posts εδω μεσα δεν νομιζω...θα ειχε ξεσκεπαστει.
Σχετικα με τα λαστιχα τωρα πιστευω οτι αντεξαν τοσο γιατι ειναι τα πιο σκληρα runflat της αγορας (potenza)
Φιλεμου και γω μπορω να πω οτι ξερεις οτι μενεις κερκυρα οποτε μπορεις να λες οτι θες μιας και εισαι μακρια.Δεν εχω και ειχα σκοπο να σε προσβαλω και οτι λεω το λεω καλοπροερετα.ΚΑι να ξαναπω οτι οταν λεω καταστραφικε το λαστιχο ενοοω οτι ειχε κανει ρωγμη και δεν φουσκωνε πια και οχι οτι διαλυθηκε.Επισης τα 7 χλμ που εκανα το λαστιχο δεν ειχε καθολου αερα μεσα.Και να φανταστεις ηταν και το πισω που το αμαξι ειναι πιο ελαφρυ και δεν στριβουν οι ροδες.Τα 110 χλμ που λες αν ηταν μισοφουσκομενο το ελαστικο οκ αντεχει αλλα αν δεν ειχε αερα καθολου μεσα με ΤΙΠΟΤΕ δεν ξαναφουσκωνει εχει κανει ρωγμες στα πλαινα.
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 07-03-11, 10:05
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
στις δικιές μου περιπτώσεις η οδήγηση ήταν πολύ προσεκτική αφού δεν ήθελα να ρισκάρω μια ακινητοποίηση. Ξαναλέω ότι τα ελαστικά είναι Bridgestone potenza RE040.

Το λέω γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα και για άμεσα κλαταρίσματα, για runflat ελαστικά που δεν άντεξαν ούτε 100 μέτρα αλλά δεν ήταν bridgestone.

Εγώ φίλε Γιάννη φυσικά και μπορώ να λέω ότι θέλω, όπως και εσύ. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι δεν άντεξαν τα δικά σου ούτε 10 χιλιόμετρα, εσύ δεν με πιστεύεις λες και έχω συμφέρον να πω ψέματα.

Μήπως είμαστε σε θέση να βγάλουμε συμπέρασμα σχετικά με το ποιές μάρκες runflat αντέχουν ή ήταν μεμονομένα περιστατικά τα μέχρι τώρα?
Τα δικά μου πάντως έχω υποψία ότι αντέχουν σε όλες τις περιπτωσεις, δεν είμαι η εξαίρεση δηλαδή και το λέω γιατί είναι τόσο ενοχλητικά σκληρά που τι διάολο κάποια παραπάνω ενίσχυση θα έχουν...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 07-03-11, 12:04
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι γονείς μου έκαναν 150 χλμ με σκασμένο λάστιχο και λυγισμένη ζάντα και δεν έπαθαν τίποτα.. Βέβαια την επόμενη μέρα το έκανα μια βόλτα να δω αν φουσκώνει αλλά δεν φούσκωνε..
150 χλμ... Και δεν βρήκαν ούτε ένα βουλκανιζατέρ να το φτιάξουν...!!!
Ρε παιδιά τι είναι αυτά που βλέπω εδώ για 100 και 150 χλμ...?
Τα κακόμοιρα runflat ειναι φτιαγμένα για να σε γλιτώσουν απο αλλαγή ρόδας στην μέση του δρόμου και να αντέξουν σε καλό οδόστρωμα μέχρι να βρεθεί βουλκανιζατέρ για επισκευή όχι για να κάνετε ταξίδι με σκασμένα λάστιχα και μετά να μετράτε ποιός πήγε πιο μακριά...
Μήπως δηλαδή να ξαναγυρνάγαμε στα συμπαγή λάστιχα χωρίς αέρα...???
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 07-03-11, 12:25
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
150 χλμ... Και δεν βρήκαν ούτε ένα βουλκανιζατέρ να το φτιάξουν...!!!
Ρε παιδιά τι είναι αυτά που βλέπω εδώ για 100 και 150 χλμ...?
Τα κακόμοιρα runflat ειναι φτιαγμένα για να σε γλιτώσουν απο αλλαγή ρόδας στην μέση του δρόμου και να αντέξουν σε καλό οδόστρωμα μέχρι να βρεθεί βουλκανιζατέρ για επισκευή όχι για να κάνετε ταξίδι με σκασμένα λάστιχα και μετά να μετράτε ποιός πήγε πιο μακριά...
Μήπως δηλαδή να ξαναγυρνάγαμε στα συμπαγή λάστιχα χωρίς αέρα...???
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 07-03-11, 12:36
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
...Οποτε πιος ο λογος να μαμας το αμαξισου στις λακουβες και να τριζει μετα η και να βγαλει μακροχρονια βλαβες στο μπροστινο συστημα??Αν θελετε πιο σπορτιφ χαρακτηρα βαλτετου μια μεγαλυτερη ζαντα με μικροτερο προφιλ ελαστικου και μια αναρτηση και εισαστε κομπλε....
Δεν το λυπαστε το αμαξικισας?Αφου και με το κιτ το ιδιο θα κανεις και μπορει να γλιτωσεις και το λαστιχο.
...δεν λυπαστε το αμαξισας να τραβαει τα πανδινα στους ελληνικους δρομους.
Ολα τα αυτοκινητα ταλαιπωριουνται στους Ελληνικους δρομους. Αν αντι για rft καποιος βαλει αλλα ζαντολαστιχα και αναρτηση αλλα με συμβατικα λαστιχα οπως λες, θα ταλαιπωρηθει λιγοτερο το αμαξι; Πιστευω πως θα καταπονηθει πιο πολυ, θα ξοδευτει πολυ χρημα για ολες αυτες τις αλλαγες, θα πληρωνει πιο ακριβα τα πιο μεγαλα λαστιχα και τα αλλα πιο σκληρα αμορτισερ, υπαρχει κα πιθανοτητα να στραβωνει ζαντες πιο ευκολα με το μικροτερο προφιλ, να χασει σε ανεση και αλλα πολλα αρνητικα απ το να κρατησει μια μαμα αναρτηση με rft λαστιχα.

Επισης το λαστιχο ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα γλιτωσει, εαν ειναι σκασμενο rft και το οδηγησεις για λιγα χιλιομετρα και χαμηλη ταχυτητα ως το επομενο βουλκανιζατερ. Υπαρχουν κι οι εξαιρεσεις οπως η δικη σου αλλα και αλλως που εχω ακουσει οτι τα rft τους εγιναν κομματια, αλλα δεν ειναι και ο κανονας οτι τα rft διελυονται μετα απο λιγα χιλιομετρα οδηγησης χωρις αερα. Αλλιως δεν θα τα εβγαζαν οι εταιριες!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.