Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #321  
Παλιά 25-06-14, 16:11
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω πως είναι το ελεύθερο επάγγελμα, όταν πληρώνω ΟΑΕΕ??????
Το θέμα είναι να μπορείς να πληρώσεις. Όταν είσαι άνεργος...δεν μπορείς...και σκέφτομαι (πραγματικότητα) άνεργο φίλο μου με μπλοκάκι...θα κλειθεί να πληρώσει φόρο 1.859€, χωρίς απολύτως κανένα έσοδο και με την ασφάλεια να τρέχει...και να μην μπορεί να κάνει διακοπή γιατί του ζητάνε ασφαλιστικές εισφορές που επίσης χρωστάει...είναι να μην τρελαίνεσαι; Και για να προλάβω...ούτε αυτοκίνητο έχει ούτε τίποτα...

Είναι πολύ σκληρή η θέση κάποιων ανθρώπων...και μόνο όταν έρθει κανείς στη θέση τους το καταλαβαίνει.
__________________
E36 M44B19

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6ylinder : 25-06-14 στις 16:13
Απάντηση με παράθεση
  #322  
Παλιά 25-06-14, 16:12
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ μιλάω για τις εισφορές στον ΟΑΕΕ μου,
και εσύ απευθύνεσαι απέναντι μου σαν να είμαι δημόσιος υπάλληλος..
Δεν ξέρω πως είναι το ελεύθερο επάγγελμα, όταν πληρώνω ΟΑΕΕ??????
Ε, οχι..
δεν μιλαω μονο σε εσενα
ξεχασα οτι το τεβε μετονομαστηκε
(εσυ δεν εισαι στρατιωτικος?πως μου εχει κατσει?)
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DiMiTrIs_ : 25-06-14 στις 16:17
Απάντηση με παράθεση
  #323  
Παλιά 25-06-14, 16:56
Το avatar του χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ Ο χρήστης ΜΙΧΑΛΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2005
Μηνύματα: 307
ΜΙΧΑΛΗΣ is on a distinguished road
καλυτερα να κλεισουν ΟΛΟΙ οι μικρομεσαιοι και να μεινουν ολοι οι μεγαλοι οπως το καζινο στο Λουτρακι που συνεχιζει να λειτουργει απτοητο χρωστωντας στο παρακρατος 24.000.000 ευρω μονο απο ΦΠΑ και οι μετοχοι απλα δεν κανουν τιποτα, μονο λαδωνουν. Ετσι θα ηρεμησουν και οι υπολοιποι που νομιζουν οτι οι μικροεπαγγελματιες οικονομανε ολοι και ειναι ολοι λαμογια και φοροφυγαδες! Ετσι μας καταντησαν σαν λαο, να βλεπουμε μονο την μυτη μας ,να αλληλοσφαζομαστε και κοιταμε την κατσικα του γειτονα. Οτι λενε τα παπαγαλακια στις τηλεορασεις ειναι παιδια, μην ψαχνετε τιποτα παραπανω, αυτα μας πασαρουν και αυτα τρωμε. Ο σουβλατζης που δεν εκοψε 3 ευρω αποδειξη και ο υδραυλικος που εσκαβε βοθρους ολημερα για 50 ευρω και παλι δεν εκοψε αποδειξη. ΟΛΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΥΣ.
Απάντηση με παράθεση
  #324  
Παλιά 25-06-14, 19:22
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
το μεγαλο κακο που εχουμε ως λαος ειναι οτι ΠΑΝΤΑ κοιταμε την παρτη μας
εχουμε χωριστει σε ομαδες μικροι - μεσαιοι - λεφταδες - ελεύθεροι επαγγελματιες - ανεργοι - μισθωτοι ..φτωχοι - πλουσιοι .(και ο καταλογος τελειωμο δεν εχει ) ο καθενας λοιπον κοιταει παντα
τα τις αγελης του χωρις να τον νοιαζει τι συμβαινει πραγματικα με τους αλλους

......χροοοοοοονια αυτη η κολονια!!!! "ελα μορε εμεις να βολευτουμε, να μπουμε στο δημοσιο, να κανουμε την ταδε λαμογια να βγαλουμε λεφτα, να κοροϊδέψουμε τον τουριστα ,εως να κανουμε σφηνα στα διοδια μην και περιμενουμε 3 λεπτα παραπανω...πριν κανα μηνα πηγα να τρακαρω με εναν τετοιο μ@@@@ κτλ κτλ "

τοσα πολλα πραδειγματα συμπεριφορας καθαρα εγωισμου, παρτακιδες οσο δεν παιρνει!
φιλοτομαριστες ! ρατσιστες εως το κοκαλο!

ετσι συμπεριφερομαστε ως λαος, στα παντα! απο τα ψωνια στο σουπερ μαρκετ (χαμος στα ταμεια , παντα θα υπαρχει ενας εξυπνος να μπει μπροστα) απο τις ουρες στις τραπεζες ,
( ο εξυπνος και εδω χτυπα) , θα χρειαστω σελιδες ολοκληρες να γραφω παραδειγματα
και εννοειται στην καλπη! αυτο πληρωνουμε τοσα χρονια

και οι πολιτικοι τι κανουν τοσα χρονια? μας χωριζουν σε ομαδες για να κανουν αυτοι την δουλιτσα τους (βλεπε συνδικατα ) και εμεις να κονταροχτυποιομαστε σαν τα μοσχαρια

οταν θα σταματισει αυτο (χλωμο το βλεπω)
τοτε ισως παμε μπροστα πρωτα ως κοινωνια και μετα ως χωρα

ps: το παραπανω ποστ ειναι γενικη αποψη και δεν φωτογραφιζω κανεναν απο εσας!
για να μην μου αρχισετε τα "μα" και τα "μου" και εχουμε σφιχταγκαλιασματα

τα ειπα και ξελαφρωσα ,παω να φαω ενα σουβλακι με τζατζικι τωρα
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #325  
Παλιά 25-06-14, 19:53
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bassakos Εμφάνιση μηνυμάτων
το μεγαλο κακο που εχουμε ως λαος ειναι οτι ΠΑΝΤΑ κοιταμε την παρτη μας
εχουμε χωριστει σε ομαδες μικροι - μεσαιοι - λεφταδες - ελεύθεροι επαγγελματιες - ανεργοι - μισθωτοι ..φτωχοι - πλουσιοι .(και ο καταλογος τελειωμο δεν εχει ) ο καθενας λοιπον κοιταει παντα
τα τις αγελης του χωρις να τον νοιαζει τι συμβαινει πραγματικα με τους αλλους
Μου έδωσες ένα πάτημα να πώ κάτι.. χωρίς παρεξήγηση σας παρακαλώ..
To 2009 ένας νταλικιέρης, με δηλωθέν εισόδημα 44.000 ευρώ, πλήρωσε 1.200 ευρώ εφορία..
Το 2013 κλήθηκε να πληρώσει 9.800 ευρώ..
Τώρα σκούζει, τότε έκανε τουμπεκί..
Εμείς εφορία 1200 ευρώ έχουμε να πληρώσουμε απο το 2003 όταν είχαμε μισθό 900 ευρώ..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #326  
Παλιά 25-06-14, 19:55
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
δεν του εδινε βλεπεις το κρατος ουτε ρεπα ουτε αδειες οπως σε ολους εσας που εισασταν δημοσιοι υπαλληλοι που μεχρι και σε αιμοδοσιες πηγαιτε για να παρετε αδεια και να πληρωθειτε κιολας?ειδατε πολλους μαραγγους να κανουνε ζωαρα ?πατε καλα ρε?προφανως και ο ανθρωπος φοροδιεφευγε για να ζησει και να σπουδασει τα παιδια του...δεν ειχε καμια βοηθεια απο πουθενα ξυπνατε που σας εφταιξε ο υδραυλικος και ο μαραγγος που μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε ειχατε το μισθος ολοι να μπαινει στην τραπεζα βρεξει χιονισει..που τα χριστουγεννα και το πασχα παιρνατε διπλους μισισθους?ο μαραγγος ψυχη δεν εχει?μη μιλησουμε για τα εφαπαξ....

δημητρη καπου κατι λαθος καταλαβες ή εγω μαλλον...
δεν εχω γραψει παιρνοντας θεση σε αυτην τη ενοτητα γιατι διαβαζω -υποκειμενικα κρινοντας σα λευτερης- αρλουμπες κ παπαδες κ απο τις 2 ακρες, ο ενας να ισοπεδωνει τον αλλον..
παντως ΔΕΝ ειχα καταλαβει οτι ολοι ειμαστε δημοσιοι εδω μεσα..τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο!
και αφου εμεις οικογενειακως ουτε τα γενοφασκια μας ουτε τα σογια μας οπως λες σε παρακατω ποστ σου ηταν κ ειναι δημοσιοι κλπ αρα μαλλον θα ΠΡΕΠΕΙ να ειμασταν κι ας μην το ειχα καταλαβει..δεν ηξερα οτι οπου και να δουλευεις θεωρεισαι δημοσιος και το κρατος (οχι ο εργοδοτης σου) σου δινει αδεια..τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! δεν ηξερα οτι οπου και να δουλευεις, αν δωσεις αιμα παιρνεις αδεια και πληρωνεσαι αλλα τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! οι γονεις μου δεν φοροδιεφυγαν ουτε 1 φορα σε ολα τα χρονια της εργασιας τους αλλα με στερησεις σπουδασαν και εμενα κ τον αδελφο μου. δεν ξερω αν οπως λες "που μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε ειχατε το μισθος ολοι να μπαινει στην τραπεζα βρεξει χιονισει" αλλα οι γονεις επαιρναν λεφτα στο τελος καθε μηνα, μηπως τους τα ετρωγε καποιος αλλος στο "μηνας εμπαινε" ? ποιος ξερει τωρα το εμαθα ΚΑΙ αυτο! γραφεις "που τα χριστουγεννα και το πασχα παιρνατε διπλους μισισθους?" ξεχασες το καλοκαιρι και δεν ηταν διπλοι οι μισθοι..
ο πατερας μου που μηνας εβγαινε κ επαιρνε τα οποια λεφτα του στο τελος υποχρεωθηκε να βγει με μειωμενη αναπηρικη συνταξη απο προβλημα που επαθε λογω του αγχους στην εργασια του και λεω υποχρεωθηκε γιατι τον εδιωξαν. θα παιρνει φαρμακο μια ζωη 14 χαπια ανα ημερα παρακολουθειται τακτικα απο νοσκομειο κλπ. βρε τον μπαγασα τον τυχερο ε; εφαπαξ δεν ειδε κανεις απο τους γονεις μου, ισως κ εκει μας την φερανε...
και ναι εχω φιλους 2 μαραγκους οπως εχω φιλους κ ηλεκτρολογους υδραυλικους φουρναρη κλπ και να κανουν ζωααααααααρα σε σχεση με εμενα αλλα αυτο τι σημαινει; και ναι φοροδιαφευγουν ενω εγω-εμεις δεν το καναμε ποτε.. μηπως ρεπει λοιπον να παω να τους βγαλω τα ματια κ να προσευχομαι να την παθουν οπως εγω; για προσεξε λιγο περισσοτερο σε παρακαλω πρωτα πριν ισοπεδωσεις τα παντα, δεν φταινε οι αλλοι για τον μαραγκο ουτε ο μαραγκος για ολους τους αλλους
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #327  
Παλιά 25-06-14, 20:24
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
δεν καταλαβαινω τι γραφεις....
αν μπορεις γινε πιο κατανοητος σε αυτα που γραφεις...
ξυλουργος τα 4 τελευταια χρονια και να κανει ζωαρα δεν γινεται γτ δεν υπαρχει καμια δουλεια....και αν πιστευεις οτι η ζωαρα που κανει ειναι απο τα πολλα ευρω που φοροδιαφευγει και οχι της προσωπικης του εργασιας σορρυ δεν συμφωνω
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #328  
Παλιά 25-06-14, 20:29
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παιδια ολα ειναι σχετικα τελικα σε αυτο το thread...ο καθενας εδω μεσα μπορει να θηχτει απο κατι που ειπε καποιος αλλος...

Yπαρχουν μαραγκοι που τοσα χρονια δεν πληρωνουν ουτε φραγκο φπα και χεζονται στο χρημα...οπως και υδραυλικοι, ηλεκτρολογοι, ταξιτζηδες, φορτηγατζηδες και οτι αλλο θελετε...

Οπως υπαρχουν και αντιστοιχοι που με δυσκολιες, οικονομικες οικογενειακες η οτι αλλο ξερω γω οντως δεν ειχαν στον ηλιο μοιρα και ηταν μεροδουλι, μεροφαι...

Νομιζω το εχουμε κουρασει αρκετα το συγκεκριμενο thread και οι αποψεις που ακουγονται ειναι καθαρα προσωπικες συμφωνα με οσα ζει και πως μεγαλωσε ο καθενας. Αν καποιος ειχε στην οικογενεια του καποιον δημοσιο υπαλληλο αλλα οχι απο αυτους που τα τρωνε, θα πει ρε παιδια με κραζετε ολοι αλλα εγω λεφτα δεν ειδα ποτε.

Απο εκει και περα πιστευω οποια και αν ηταν η κατασταση τοσα χρονια, που προφανως ηταν εντελως λαθος...τωρα τι κανουμε???? Εξακολουθουμε με τις ιδιες τακτικες? Βλεπουμε το λαθος και δεν το κραζουμε? Προσπαθουμε να παρουμε "εκδικηση" απο το κρατος καταργωντας ολους τους νομους? Κανουμε παλι τα ιδια λαθη στην καλπη?

Αν ολοι σε αυτη την χωρα ηταν τυπικοι θα ειμασταν παραδεισος...αλλα τι συζηταμε...εδω φανταροι πανε οι περισσοτεροι και απο την πρωτη ωρα παιρνουν την μανουλα τους τηλεφωνο να τους φερει μεταθεση κοντα στο σπιτι τους...και κατα τα αλλα το παιζουν μαγκες με παντελονια...

Our mentality is crap my friends...
Απάντηση με παράθεση
  #329  
Παλιά 25-06-14, 20:30
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου έδωσες ένα πάτημα να πώ κάτι.. χωρίς παρεξήγηση σας παρακαλώ..
To 2009 ένας νταλικιέρης, με δηλωθέν εισόδημα 44.000 ευρώ, πλήρωσε 1.200 ευρώ εφορία..
Το 2013 κλήθηκε να πληρώσει 9.800 ευρώ..
Τώρα σκούζει, τότε έκανε τουμπεκί..
Εμείς εφορία 1200 ευρώ έχουμε να πληρώσουμε απο το 2003 όταν είχαμε μισθό 900 ευρώ..
οταν λεμε δηλωθεν εισοδημα 44.000 ειναι τα καθαρα αυτα που μπανουν στην τσεπη?δλδ μειον τα εξοδα πχ που ειχε?τελικα εισαι μισθοτος ή πληρωνεις μονος σου την ασφαλεια σαν ελευθερο επαγγελματιας δεν ρχω καταλαβει
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #330  
Παλιά 26-06-14, 00:39
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν καταλαβαινω τι γραφεις....
αν μπορεις γινε πιο κατανοητος σε αυτα που γραφεις...
ξυλουργος τα 4 τελευταια χρονια και να κανει ζωαρα δεν γινεται γτ δεν υπαρχει καμια δουλεια....και αν πιστευεις οτι η ζωαρα που κανει ειναι απο τα πολλα ευρω που φοροδιαφευγει και οχι της προσωπικης του εργασιας σορρυ δεν συμφωνω
δεν ξερω τι δεν καταλαβες δημητρη απο αυτα που εγραψα, προσπαθησα να τα διατυπωσω οπως καλυτερα μπορουσα. δεν εχω καμια διαθεση αντιπαραθεσης μαζι σου ή να στην "βγω"
απλα κρατα στο μυαλο σου οτι δεν μπορεις να τους ταυτιζεις ολους με τους τυχερους δημοσιους και τους ατυχους "μαραγκους"
φιλικα

υγ: ο παπους μου μαραγκος ηταν κ δν ειχαν να φανε οταν μεγαλωνε η μανα μου κ η αδελφη της. η μανα μ μεγαλωνε κ ελεγε οταν θα ειναι πλουσια και θα εχει πολλα λεφτα θα αγοραζει τυρι να τρωει αυτη κ τα παιδια της. οι φιλοι μου μαραγκοι δεν ειναι στην ιδια φαση ουτε εγω φυσικα...
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 26-06-14 στις 00:44
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.