Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-05-14, 13:45
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο ψήνεσαι στη ζωή, όντας εντάξει στις υποχρεώσεις σου απέναντι στους άλλους, τόσο μειώνεται η ευελιξία σου στις ατασθαλίες των άλλων....
Eίπες μεγααααλη κουβεντα τωρα και σκεφτηκα και εναν πολυ δικο μου ανθρωπο γιατι μπορει να αντιδραει οπως αντιδραει μερικες φορες και εγω μπορει να μην το καταλαβαινω.

Τhanks Dim77!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 15-05-14, 13:48
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Ενημέρωση για τον μάγκα, απο τον αδερφό μου (Δικηγόρος μου)
880 ευρώ τέλη με προσαύξηση 100%, δηλαδή 1660 ευρώ τον χρόνο για κάθε χρόνο απο τη ημερομηνία ΚΤΕΟ.
2012-2013-2014 3Χ1660=4980
2 Ετη αφαίρεση πινακίδων και άδειας, λόγω πρόκλησης ατυχήματος με ανασφάλιστο όχημα.
2 έτη αφαίρεση διπλώματος οδήγησης.
500 ευρώ πρόστιμο για το ανασφάλιστο όχημα
6 μήνες φυλάκιση χωρίς αναστολή, εξαγοράσιμη προς 32€ την ημέρα.. 5800€
Αυτές είναι οι ποινές για το ανασφάλιστο του οχήματος που έχει προκαλέσει ατύχημα..
Σύνολο 11.300,00€
Καθαρά η ποινή απο το κράτος...
Τα υπόλοιπα απο την μήνυση μου την Δευτέρα....

Υ.Γ. Η ασφαλιστική μου εξέδωσε επιταγή στο ακριβές ποσό της ζημίας χωρίς μείωση παλαιότητας.
(Στο ασφάλιστρο έχουμε κόστος κάλυψης από ατύχημα με ανασφάλιστο όχημα 120€ το χρόνο.)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 15-05-14 στις 13:53 Αιτία: Υ.Γ.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-05-14, 14:05
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
εσυ δλδ σταματησες για να μην περασει?
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 15-05-14, 15:05
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SUPERCHARGER Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτον να τον πηδηξεις ορθιο για τον χαρακτηρα του, την αντιδραση του και για το ανασφαλιστο και την κουτοπονηρια του.......
Δεν ειναι ολοι ομως ετσι, δεν ειναι αυτος ο κανονας και εσυ πανω στα δικαιολογημενα νευρα σου, βαζεις τους παντες στο ιδιο καζανι......

Εκει ειναι η δικη μου ενσταση.
πολυ σωστος...αν γνωριζεις οτι εισαι παρανομος δεν τσαμπουκαλευεσε ουτε ρισκαρεις για free διοδια,κανεις την κοτα και φυσικα αποφευγεις οσο μπορεις να χρησιμοποιεις το παρανομο οχημα,το εχεις μονο για να πας μεχρι την πιστα να κανεις την κ@υλα σου...οσο για αυτους που αντιλεγουν για την μπανανία και τα πυθικια,οταν το επομενο μνημονιο που θα περασουν στο ''ετσι'' (την ωρα που εμεις θα βλεπουμε στα γερμανοκρατουμενα καναλια κατι ξεμπαρκο) λεει οτι ολοι οι Ελληνες πρεπει να παραχωρισουν τα σπιτια τους στου ''Ευροπαιους'' και παραγωγικους συνταξιουχους,εσεις θα πειτε δηλαδη παρακαλω περαστε?επειδη το λεει το κρατος μας..μην τρελαθουμε....του συγκεκριμενου καλα του εκανες φιλε rapid ειληκρινα...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 15-05-14, 15:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ δλδ σταματησες για να μην περασει?
Οχι, σταμάτησα αμέσως μόλις πέρασε ο μισός..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 15-05-14, 15:08
Το avatar του χρήστη alpaneras
alpaneras Ο χρήστης alpaneras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-06-2006
Μηνύματα: 493
alpaneras has a spectacular aura aboutalpaneras has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι, σταμάτησα αμέσως μόλις πέρασε ο μισός..
Εύγε!!!!!!!!
__________________
(OO==[][]==OO)
M3 E30
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 15-05-14, 15:31
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
για εμενα ηταν τελειως λαθος αυτο που εκανες πρωτον να θελησεις να αντικαταστησεις τα μετρα που εχει παρει το κρατος για τους παραβατες που ειναι η αστυνομια οι καμερες κλπ κλπ
να βαλεις οπως αποδειχθηκε σε κινδυνο την οικογενεια σου....
αν θελεις μια καλυτερη κοινωνια..αν πχ συμβαλεις εμπρακτα γιαυτο...πχ εισαι ενεργο μελος του χαμογελου του παιδιου,συνεισφερεις στα κοινωνικα παντοπωλεια......στους ερανους της εκκλησιας ναι να το καταλαβω για ενα καλυτερο αυριο να κανεις και αυτο καλα εκανες
....αν ομως πρωτα δεν κανεις τιποτα απο τα παραπανω σε μεγαλο βαθμο και θελησες ετσι ξαφνικα να υπερασπιστεις τα συμφεροντα του μεγαλοεργολαβου (οταν δεν κανεις αλλα πιο απλα και μεγαλυτερης σημασιας πραγματα) αν επιτρεπεις να εκφερω και γω τη γνωμη μου το θεωρω ηλιθιο(και για ενα πραγμα που η κοινωνια νατιδρα και το θεωρει αδικο)
να αρχισουμε αυριο με τη ιδια λογικη εκει που τρωμε στο εστιατορια να περναμε και μια βολτα απο το γραφειο του να ριχνουμε και μια ματια στα φορολογικα βιβλια της επιχειρησης...να περιφρουρουμε καμια τραπεζα και γτ οχι να κυνηγαμε και κανεναν που βουτηξε ριζυ απο το σουπερμαρκετ.....
αλημονο αν αρχισουμε πρωτα να ρουφιανευομαστε ο ενας τον αλλο πριν κανουμε κατι με τον πραγματικο μας εχθρο...μετα ναι πολυ ευχαριστως...
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 15-05-14, 15:50
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
για εμενα ηταν τελειως λαθος αυτο που εκανες πρωτον να θελησεις να αντικαταστησεις τα μετρα που εχει παρει το κρατος για τους παραβατες που ειναι η αστυνομια οι καμερες κλπ κλπ
να βαλεις οπως αποδειχθηκε σε κινδυνο την οικογενεια σου....
αν θελεις μια καλυτερη κοινωνια..αν πχ συμβαλεις εμπρακτα γιαυτο...πχ εισαι ενεργο μελος του χαμογελου του παιδιου,συνεισφερεις στα κοινωνικα παντοπωλεια......στους ερανους της εκκλησιας ναι να το καταλαβω για ενα καλυτερο αυριο να κανεις και αυτο καλα εκανες
....αν ομως πρωτα δεν κανεις τιποτα απο τα παραπανω σε μεγαλο βαθμο και θελησες ετσι ξαφνικα να υπερασπιστεις τα συμφεροντα του μεγαλοεργολαβου (οταν δεν κανεις αλλα πιο απλα και μεγαλυτερης σημασιας πραγματα) αν επιτρεπεις να εκφερω και γω τη γνωμη μου το θεωρω ηλιθιο(και για ενα πραγμα που η κοινωνια νατιδρα και το θεωρει αδικο)
να αρχισουμε αυριο με τη ιδια λογικη εκει που τρωμε στο εστιατορια να περναμε και μια βολτα απο το γραφειο του να ριχνουμε και μια ματια στα φορολογικα βιβλια της επιχειρησης...να περιφρουρουμε καμια τραπεζα και γτ οχι να κυνηγαμε και κανεναν που βουτηξε ριζυ απο το σουπερμαρκετ.....
αλημονο αν αρχισουμε πρωτα να ρουφιανευομαστε ο ενας τον αλλο πριν κανουμε κατι με τον πραγματικο μας εχθρο...μετα ναι πολυ ευχαριστως...
Δεν έχω καμία αντίρρηση να σου είμαι τελείως άγνωστος,
και στο φανάρι να μπαίνω στο ταξί που έχεις ναυλώσει και πληρώνεις,
με σκοπό και να με πηγαίνεις δωρεάν.
Αν ο τύπος ήθελε να περάσει κούτρα, ας πήγαινε δίπλα να περάσει..
Αλλά δεν πήγε, ήρθε πίσω μου, γιατί ήταν πληρωμένο είχε πράσινο φανάρι και δεν τον γράφει η κάμερα επειδή είναι κολλημένος στον προφυλακτήρα μου....
Οχι, δεν πληρώνω για κανέναν μάγκα.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 15-05-14, 16:19
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Αυτοί οι άνθρωποι (σαν αυτό που περιγράφει ο rapid) είναι όσοι μπαίνουν από δεξιά κόβοντας την κυκλοφορία για να στρίψουν πρώτοι στο φανάρι που εσύ περιμένεις ήδη 10 λεπτά τώρα.
Που δεν κάνουν δεξιά όταν δουν ότι έρχεται πιο γρήγορο αυτοκίνητο από το δικό τους γιατί είναι πολύ εγωιστές να παραδεχτούν ότι υπάρχει κάποιος γρηγορότερος ενώ βγάζουν το άχτι τους στους πιο αργούς από αυτούς.
Βρίζουν τους δημόσιους υπάλληλους γιατί δεν δουλεύουν και τους τρώνε τόσα χρόνια τα χρήματα ενώ έχουν βάλει τρελό μέσο (και τελικά τα κατάφεραν) η γυναίκα και ο αδελφός τους να είναι δημόσιοι υπάλληλοι.
Είναι αυτοί που προσπαθούν να "κλέψουν" τους πάντες με όποιο τρόπο μπορούν ενώ ενοχλούνται από τους ελεύθερους επαγγελματίες γιατί δεν μπορούν να κρύψουν και αυτοί όλα όσα βγάζουν.

Έχω άπειρα παραδείγματα να γράψω όπως και πολλοί από εμάς. Όλοι οι προαναφερθείς είναι υπαρκτά πρόσωπα της καθημερινότητάς μου. Τους συναντώ στον δρόμο, στην δουλειά, οπουδήποτε και μετά λύπης μου είμαι πεπεισμένος ότι τέτοιοι άνθρωποι έφεραν την χώρα στο τραγικό σημείο που βρίσκεται σήμερα.

Αυτοί είναι οι κλασικοί νεοέλληνες που δεν έχουν παιδεία να καταλάβουν τα αυτονόητα.
Δεν αναφέρομαι σε σεβασμό προς τους νόμους αλλά σε σεβασμό προς τον συνάνθρωπο.
Λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-05-14, 17:15
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Exclamation

Εάν το αμάξι ήταν Νόμιμο, αυτό που έκανες δεν θα είχε καμία αξία !
Ούτε τώρα έχει αλλά χρυσώνει το πικρό χάπι να πληρώνει κάποιος διόδια και να μην έχει έναν δρόμο ( έστω της προκοπής ) .
Πραγματικά ναι είναι όλα νόμιμα στην χώρα μας με νόμους φτιαγμένα ψηφισμένα ! Όπως και στην Βόρεια Κορέα όλα με νόμο είναι φτιαγμένα !
Αλλά εμείς πρέπει αν κοιτάμε το καλύτερο και να παραδειγματιζόμαστε από το ανώτερο !
Πχ στον τομέα των δημοσίων έργων δρόμων διοδίων αν δεν μπορούμε να γίνουμε σαν την Γερμανία, σαν την Ιταλία δεν θα μπορούσαμε?
ΝΑΙ και βέβαια θα μπορούσε το σύστημά μας να έχει τον Ιταλικό τρόπο υπολογισμού διοδίων.Αλλά αυτοί που αποφασίζουν( κάποιοι τους έχουν ψηφίσει) ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ όχι ότι δεν μπορούν.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι έθεσες απλά σε κίνδυνο τους δικούς σου και εσένα προσπαθώντας να προασπιστείς τα συμφέροντα των μεγαλοεργολάβων ΚΑΙ ΜΟΝΟ αυτά .
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.