Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-01-11, 02:16
George3477 Ο χρήστης George3477 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2011
Μηνύματα: 6
George3477 is on a distinguished road
SOS E46 κουλο προβλημα

Γεια σας παιδια.ειμαι καινουργιος εδω κ γραφτηκα για να σας πω το προβλημα μου που αντιμετωπιζω απο χτες.εχω ενα E46 316 μοντελο 2000.Με το που βαζω το κλειδι για να βαλω μπρος ο δειχτης θερμοκρασιας ενω ειναι κρυο το αμαξι παει στο τερμα,το antispin μενει αναμμενο,το στροφομετρο οταν βαλω μπροστα δεν δουλευει,τα αλαρμ δουλευουν αλλα δεν κανουν το γνωστο τακ τακ αναβοσβηνουν αθορυβα,κ οταν κατευαζω το χειροφρενο δεν σβηνει η κοκκινη ενδειξη με το θαυμαστικο.Ολα αυτα εντελως ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη χωρις να μου εχει δημιουργησει ποτε προβλημα το αμαξι.το μονο που ειχα παρατηρησει ηταν μια κρυα μερα με χιονι οπως πηγαινα στο δρομο ο δειχτης θερμοκρασιας πηγε στα κοκκινα για δεκα δευτερολεπτακ μετα ξαναγυρισε στο κανονικο λιγο πριν τη μεση.Τι να πω εχω μπερδευτει..δευτερα θα το παω να το κοιταξουν...Help!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-01-11, 09:01
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Ηλεκτρολογικό καθαρά το πρόβλημα.

Ποντάρω 100$ ότι είναι κάποιο ρελέ του καντράν (ελπίζω όχι το ίδιο το καντράν).
Ποντάρω και 50$ για την περίπτωση της υγρασίας/φθοράς σε κάποια καλωδίωση

Έβαλες πρόσφατα κάποιο αξεσουάρ στο αμάξι? (HiFi, TV, Συναγερμό κτλ)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-01-11, 10:54
George3477 Ο χρήστης George3477 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2011
Μηνύματα: 6
George3477 is on a distinguished road
Σιγουρα κατι παιζει με τα ηλεκτρολογικα του,εχω την εντυπωση οτι το καντραν ειναι οκ γιατι το τεστ που φωτιζουν ολα τα λαμπακια κ παιζουν οι δειχτες το κανει σωστα.φιλε ξερεις κατι,φαναρια πισω εβαλα απο Μ3 αλλα αμα ηταν δεν θα μου το εκανε αμεσως??
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-01-11, 12:58
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Ηλεκτρολογικό καθαρά το πρόβλημα.

Ποντάρω 100$ ότι είναι κάποιο ρελέ του καντράν (ελπίζω όχι το ίδιο το καντράν).
Ποντάρω και 50$ για την περίπτωση της υγρασίας/φθοράς σε κάποια καλωδίωση

Έβαλες πρόσφατα κάποιο αξεσουάρ στο αμάξι? (HiFi, TV, Συναγερμό κτλ)
Σωστός, λες να θελει απλα λιγο σπρεϊ επαφών? Κατι τετοια κουλα σταματανε μετα..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-01-11, 18:27
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός, λες να θελει απλα λιγο σπρεϊ επαφών? Κατι τετοια κουλα σταματανε μετα..
Πολύ πιθανόν Μάριε..Είναι η πρώτη κίνηση και μπορεί να σε σώσει από το 40άρι του ηλεκτρολόγου. Και γενικά για αυτές τις ξαφνικές αναλαμπές πολλές φορές ευθύνεται και κάποια γείωση όταν δεν κάνει καλό σώμα. Γι αυτό ρώτησα και για κανένα πρόσφατο ηλεκτρολο-μπάξιμο γιατί ο καθένας βάζει χέρι και γίνονται όλα ρημάδι

Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν πιστεύω ότι είναι κάτι σοβαρό/ακριβό/χρονοβόρο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-01-11, 19:03
Το avatar του χρήστη slowriver
slowriver Ο χρήστης slowriver δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-04-2006
Μηνύματα: 41
slowriver is on a distinguished road
Μενει αναμενο και το λαμπακι του δυναμο?Αν ναι δυο πραγματα η ο αισθητηρας του πισω αριστερου τροχου ειπε το ποιημα αυτος διβαζει και τα χιλιομετρα για το κοντερ η ο εγκεφαλος του αντισπιν-abs λαλησε οπως ειχα παθει και εγω.Ξεκουμποσε τον αισθητηρα που σου ειπα και αν δεις το στροφομετρο να δουλευει ψαξε για εγκεφαλο.Αυτος ειναι μπροστα δεξια.Σου ευχομαι να ειναι ο αισθητηρας
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-01-11, 20:51
George3477 Ο χρήστης George3477 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2011
Μηνύματα: 6
George3477 is on a distinguished road
το λαμπακι του δυναμο σβηνει κανονικα,αλλα θα το κανω αυριο αυτο που λες φιλε slowriver.μηπως και.οσο για σπρευ οπου μπορουσα εριξα,thanx ρε παιδια παντως για τις συμβουλες..αντε κ απο δευτερα που θα το βαλω στο διαγνωστικο θα μας λυθει η απορια..ετσι θελω να πιστευω δλδ
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-02-11, 17:30
dimitrise462000cc Ο χρήστης dimitrise462000cc δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-09-2010
Μηνύματα: 21
dimitrise462000cc is on a distinguished road
καντραν

καλησπερα και καλο μηνα. δεν σου ειπε κανεις για το αυτονοητο, θελεις αλαγη οργανων καντραν
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-02-11, 21:30
George3477 Ο χρήστης George3477 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2011
Μηνύματα: 6
George3477 is on a distinguished road
φιλε δημητρη,αυτο μου ειπε κ σημερα ο μηχανικος.αυριο θα δοκιμασει ενα αλλο καντραν να δουμε τι παιζει.κατι μου λεει ομως οτι δεν θα ειναι αυτο..ειδωμεν...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-02-11, 21:34
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitrise462000cc Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και καλο μηνα. δεν σου ειπε κανεις για το αυτονοητο, θελεις αλαγη οργανων καντραν
καμια φορά η απάντηση είναι τόσο απλή που πραγματικά δέν περνάει απ το μυαλό ....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.