Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #981  
Παλιά 15-07-13, 00:37
Giorgos 116i Ο χρήστης Giorgos 116i δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2013
Μηνύματα: 21
Giorgos 116i is on a distinguished road
πηγα στο συνεργείο και τους ειπα οτι ακουγα καμια φορα ενα τρίξιμο οταν γύριζα το τιμονι για την ακρίβεια στην δευτερη στροφη που εκανε το τιμονι..ειδαν τα λαδια και μου ειπαν οτι ειναι οκ απλα συμπλήρωσαν λιγο προληπτικά...μετα μου ειπε να το βαλω μπρος το αυτοκίνητο και να στρίψω το τιμονι τερμα δεξια και μετα τερμα αριστερα το εκανα και μου ειπε οτι δεν εχει τπτ....
  #982  
Παλιά 15-07-13, 02:57
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos 116i Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγα στο συνεργείο και τους ειπα οτι ακουγα καμια φορα ενα τρίξιμο οταν γύριζα το τιμονι για την ακρίβεια στην δευτερη στροφη που εκανε το τιμονι..ειδαν τα λαδια και μου ειπαν οτι ειναι οκ απλα συμπλήρωσαν λιγο προληπτικά...μετα μου ειπε να το βαλω μπρος το αυτοκίνητο και να στρίψω το τιμονι τερμα δεξια και μετα τερμα αριστερα το εκανα και μου ειπε οτι δεν εχει τπτ....
Τον σωληνα που ηταν λαδωμενος τους τον εδειξες;..

Σε ενα κλειστο κυκλωμα χωρις διαρροες οπως ειναι το κυκλωμα υδραυλικου λαδιου του τιμονιου κανονικα στο δοχειο του υπαρχει υγρο που η σταθμη του πρεπει να ειναι αμεταβλητη! Οποιαδηποτε μεταβολη προς τα κατω σημαινει διαρροη! Το υδραυλικο δεν εξατμιζεται ουτε χανεται ως δια μαγειας. Επισης η σταθμη πρεπει να ειναι συγκεκριμενη και οχι παραπανω απο το συγκεκριμενο σημειο που συνηθως φαινεται με σημαδια στο δοχειο ίσως και με καποιο πλωτηρα δεικτη οπως στο τακακι διαστολων του υγρου ψυξης του μοτερ για παραδειγμα...Οποτε ΔΕΝ κανει να τα ξεχειλιζουμε αυτα τα δοχεια, ετσι προληπτικα! Τι σημαινει δηλαδη προληπτικα δεν καταλαβαινω! Σου ειπαν οτι η σταθμη ειναι ενταξει, ειχε πεσει, τι?!

Ο τονος μου ισως φαινεται επικριτικος κι αυστηρος και ναι ειναι! Γιατι εξοργιζομαι απο ανικανους μηχανικους ή γενικα κακους 'μηχανικους' που αποπροσανατολιζουν και τον πελατη λεγοντας του επιτηδες ψεματα ή απλα λενε βλακειες γιατι και οι ιδιοι δεν ξερουν!

Πραγματικα ανυπομονω για την απαντηση σου επ αυτου, οπως λογικα και των μηχανικων σου οταν, αν τους τα εξηγησεις, πεις αυτα...

Προς Θεου, δεν κατηγορω εσενα, το φορουμ ειναι να βοηθιομαστε οσο μπορουμε, απλα τα παιρνω ασχημα με κατι 'μαστορατζες' και 'γκαραζιερηδες' 'ιντζινιέρους'...
  #983  
Παλιά 15-07-13, 03:48
Giorgos 116i Ο χρήστης Giorgos 116i δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2013
Μηνύματα: 21
Giorgos 116i is on a distinguished road
καλα κανεις και τα λες Γιαννη γιατι δεν ξερω απο αυτα ειναι η αληθεια...με την πρωτη ευκαιρία θα παω να το δείξω...ο ηχως τωρα πλέον δεν ακούγετε μπορει να ειχε και σκόνη καπου και προχθές που το καθάριζα να έστρωσε..
  #984  
Παλιά 15-07-13, 18:31
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos 116i Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα κανεις και τα λες Γιαννη γιατι δεν ξερω απο αυτα ειναι η αληθεια...με την πρωτη ευκαιρία θα παω να το δείξω...ο ηχως τωρα πλέον δεν ακούγετε μπορει να ειχε και σκόνη καπου και προχθές που το καθάριζα να έστρωσε..
Δειξε τους τη σωληνα και δες τι θα σου πουν, μη σου πω να ψαξεις να βρεις καποιο αλλο καλυτερο συνεργειο...
  #985  
Παλιά 04-12-13, 10:38
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Η συνέχεια εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=31761
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.