Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 30-12-18, 13:51
gzix Ο χρήστης gzix δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 30-12-2018
Μηνύματα: 5
gzix is on a distinguished road
Αλλαγή λαδιών 116d '18

Γεια σας και χρόνια πολλά παιδιά, καινούργιος στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αλλαγή λαδιών... Έχω ένα 116d αγορασμένο τον Ιούνιο του '18 auto (μοντέλο Μάρτιος '17) , και έχω διανύσει μέχρι τώρα 8,8 χιλιάδες και κάτι χιλιόμετρα... Επειδή ήταν ελαφρώς μεταχειρισμένο με 2.200 χιλιόμετρα από αντιπροσωπεία και ο υπολογιστής του αυτοκινήτου λέει αλλαγή στα 12.000, πρέπει να κάνω αλλαγή όπως στης παλαιότερης γενιάς αυτοκίνητα που κάναμε στο μισό ή στους 6 μήνες απ'ότι έλεγε ο κατασκευαστής ή να πάω σύμφωνα με τις οδηγίες που λέει ο κατασκευαστής και ο υπολογιστής του αυτοκινήτου; Και αν πρέπει να κάνω αλλαγή τώρα, θα χρειαστεί να τα βάλω από την τσέπη μου, ή το καλύπτει η τετραετής προσφορά (που είναι μαζί με την δωρεάν ασφάλεια και δωρεάν σέρβις για 4 χρόνια) πριν να συμπληρωθούν τα χιλιόμετρα που λέει το αυτοκίνητο;

Υ.Γ. να σημειωθεί ότι το αυτοκίνητο σχεδόν κάθε μέρα το ανάβω και το αφήνω να δουλέψει για κανά πεντάλεπτο πριν αρχίσω την πορεία για να ζεσταθεί ο κινητήρας λόγω του κρύου καιρού εδώ που μένω, ενώ δεν ζωρίζω στο γκάζι γενικά τον κινητήρα.
Καλές γιορτές να έχετε!
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.