Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-04-19, 16:47
Nzik Ο χρήστης Nzik δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2019
Μηνύματα: 7
Nzik is on a distinguished road
Φώτα ημέρας σε e90

Καλησπέρα. Έχω ένα 316 Ε90 facelift του 2009 μεταχειρισμένο εδώ και ένα χρόνο. Ενεργοποίησα τη δυνατότητα για τα φώτα ημέρας αλλά παρατήρησα ότι εκτός από τα δακτυλίδια ανάβουν και οι λάμπες των μεσαίων φώτων. Επομένως Ποιος ο λόγος να το έχω ενεργοποιημένο και να μην ανάβω μόνος μου κατευθείαν τη μεσαία σκάλα. Μου διαφεύγει κάτι;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-19, 17:51
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nzik Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Έχω ένα 316 Ε90 facelift του 2009 μεταχειρισμένο εδώ και ένα χρόνο. Ενεργοποίησα τη δυνατότητα για τα φώτα ημέρας αλλά παρατήρησα ότι εκτός από τα δακτυλίδια ανάβουν και οι λάμπες των μεσαίων φώτων. Επομένως Ποιος ο λόγος να το έχω ενεργοποιημένο και να μην ανάβω μόνος μου κατευθείαν τη μεσαία σκάλα. Μου διαφεύγει κάτι;
Μπές με το διαγνωστικό και άλλαξε το
VERMALTEN_DRL_TFL dr1_h σε
VERMALTEN_DRL_TFL dr1_s
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-19, 18:03
Nzik Ο χρήστης Nzik δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2019
Μηνύματα: 7
Nzik is on a distinguished road
Ευχαριστώ για την απάντηση. Να φανταστώ αντιπροσωπεία πρέπει να πάω. Δεν παίζει κανενα free software
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-04-19, 15:06
Nzik Ο χρήστης Nzik δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2019
Μηνύματα: 7
Nzik is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπές με το διαγνωστικό και άλλαξε το
VERMALTEN_DRL_TFL dr1_h σε
VERMALTEN_DRL_TFL dr1_s
Η αλλαγή αυτή μέσω διαγνωστικού είναι προγραμματισμός στον εγκέφαλο; Είναι γενικώς απλή διαδικασία;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-04-19, 18:25
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nzik Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλλαγή αυτή μέσω διαγνωστικού είναι προγραμματισμός στον εγκέφαλο; Είναι γενικώς απλή διαδικασία;
Ειναι προγραμματισμός στον εγκέφαλο.
Και είναι εύκολη διαδικασία μόνο εαν ξέρεις..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-04-19, 23:20
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nzik Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Έχω ένα 316 Ε90 facelift του 2009 μεταχειρισμένο εδώ και ένα χρόνο. Ενεργοποίησα τη δυνατότητα για τα φώτα ημέρας αλλά παρατήρησα ότι εκτός από τα δακτυλίδια ανάβουν και οι λάμπες των μεσαίων φώτων. Επομένως Ποιος ο λόγος να το έχω ενεργοποιημένο και να μην ανάβω μόνος μου κατευθείαν τη μεσαία σκάλα. Μου διαφεύγει κάτι;
Τα φώτα ημέρας ανάβουν μόνο τα μπροστά και συνήθως είναι ντιμαρισνενα κατά 50%
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-04-19, 18:10
Nzik Ο χρήστης Nzik δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2019
Μηνύματα: 7
Nzik is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα φώτα ημέρας ανάβουν μόνο τα μπροστά και συνήθως είναι ντιμαρισνενα κατά 50%
Όλως τυχαίως αφού έγραψα το θέμα μου κάηκε το ένα angel eye. Αφού πήγα στην bmw στα Ιωάννινα για να το αλλάξω ρώτησα για την ρύθμιση. Μου είπανε ότι κανονικά με ρυθμισμένα τα daylights θα έπρεπε να μην ανάβουν οι προβολείς, μόνο τα δαχτυλίδια και ότι μάλλον είναι βλάβη. Μεθαύριο έχω ραντεβού για επαναπρογραμματισμό λόγω μιας παλιάς καμπάνιας και τότε θα το δούμε με την αναβάθμιση.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-04-19, 18:27
Nzik Ο χρήστης Nzik δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2019
Μηνύματα: 7
Nzik is on a distinguished road
Η όλη κουβέντα γίνεται γιατί θέλω να αλλάξω σε led τα abgel eyes. Μετά από έρευνα που έκανα και μέσω καταστήματος αξεσουάρ εδώ στα Ιωάννινα υπάρχει συνχηση για το ποια bulbs είναι συμβατά με κάθε μοντέλο.Τελικα βρήκα από amazon Αγγλία αυτά εδώ https://xenons4u.co.uk/bmw-e90-e91-l...bulbs-kit.html. Πειστηκα ότι είναι συμβατά από τη φωτογραφία της παλιάς λάμπας που μόλις την άλλαξα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.