Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-04-05, 10:09
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Αμορτισέρ Ε34 525

Καλησπέρα!! Δυστυχώς τα αμορτισέρ μου (bilstein sprint) τα φτύσανε νωρίς στα 60.000 χιλιόμετρα. Οπότε πρέπει να αλλαχτούν....αλλά με τι?

Θα ήθελα να βάλω τα ίδια για να μην χρειαστεί να αλλάξω ελατήρια και μου άρεσε το κράτημά του αυτοκινήτου αλλά δυστυχώς με το χαμήλωμα έχω πρόβλημα γιατί βρίσκω.....

Θα ήθελα να βάλω τα εργοστασικά γιατί είναι πολύ άνετα.....

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει και με τα bilstein sport? Με μαμα ελατήρια?
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-04-05, 18:56
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Φίλε black5 τα Bilstein sport έχουν ως μοναδική διαφορά με τα sprint το έμβολο κανονικού μήκους σε σχέση με τον κοντό των sprint που προορίζονται για χαμήλωμα.Η ρύθμιση τους όμως ειναι ακριβώς η ίδια σύμφωνα με την Bilstein στη σελίδα της,μπορείς να το επαληθεύσεις και μόνος σου αφού το λέει ξεκάθαρα.Η όποια διαφορά στο δρόμο θα προκύψει από την αλλαγή ελατηρίων.Τα 60.000 km που τα έφτυσαν δεν είναι και πολύ νωρίς...Γενικά επειδή τα φοράω και εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από όλες τις πλευρές με τα sprint.Εγώ έχω κάνει 35.000 km με τα sprint μου και ήδη εμφανίζουν σημαντική πτώση απόδοσης.Αλλά και καινούρια που ήταν πάλι τίποτα ιδιαίτερο.Βάλε Sachs performance.Είναι 15% σκληρότερα από τα εργοστασιακά και εως 45mm χαμήλωμα.Αν αποφασίσεις να πας σε εργοστασιακά βάλε το κιτ σπορ ανάρτησης της BMW που χαμηλώνει μόνο 15χιλ.Αυτό θα είναι και το καλύτερο από πλευράς λειτουργείας ανάρτησης και κύλισης.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-04-05, 21:02
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact
Φίλε black5 τα Bilstein sport έχουν ως μοναδική διαφορά με τα sprint το έμβολο κανονικού μήκους σε σχέση με τον κοντό των sprint που προορίζονται για χαμήλωμα.Η ρύθμιση τους όμως ειναι ακριβώς η ίδια σύμφωνα με την Bilstein στη σελίδα της,μπορείς να το επαληθεύσεις και μόνος σου αφού το λέει ξεκάθαρα.Η όποια διαφορά στο δρόμο θα προκύψει από την αλλαγή ελατηρίων.Τα 60.000 km που τα έφτυσαν δεν είναι και πολύ νωρίς...Γενικά επειδή τα φοράω και εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από όλες τις πλευρές με τα sprint.Εγώ έχω κάνει 35.000 km με τα sprint μου και ήδη εμφανίζουν σημαντική πτώση απόδοσης.Αλλά και καινούρια που ήταν πάλι τίποτα ιδιαίτερο.Βάλε Sachs performance.Είναι 15% σκληρότερα από τα εργοστασιακά και εως 45mm χαμήλωμα.Αν αποφασίσεις να πας σε εργοστασιακά βάλε το κιτ σπορ ανάρτησης της BMW που χαμηλώνει μόνο 15χιλ.Αυτό θα είναι και το καλύτερο από πλευράς λειτουργείας ανάρτησης και κύλισης.
Το καλό με τα sprint (με racing dynamics ελατήρια) είναι ότι ενώ το αμάξι ήταν γεμικά σκληρό δεν κοπάναγε....
Δεν ήξερα αν έχει εργοστασιακή σπορ ανάρτηση για το δικό μου! Βέβαια σε τιμή δεν θα είναι κι ότι καλύτερο αλλά βλέπουμε! Ευχαριστώ.
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-04-05, 04:27
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Αφού σκέφτεσαι να γυρίσεις σε κάτι πιο άνετο, η επιλογή των Bilstein Sport με μαμά ελατήρια δεν είναι καθόλου κακή. Εγώ τα έχω ακριβώς έτσι σε 525 μαζί με Eibach αντιστρεπτικές και το αμάξι είναι ικανοποιητικότατο με έμφαση όμως στην άνεση. Είχα και ελατήρια Eibach τα οποία επίσης έβγαλα χάρη της άνεσης και το αμάξι χειροτέρεψε αρκετά ως προς το κράτημα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.