Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #181  
Παλιά 02-12-11, 22:04
Το avatar του χρήστη makon
makon Ο χρήστης makon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-06-2010
Μηνύματα: 29
makon is on a distinguished road
θα παω αρκετα ποστ πισω και θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν ειναι ευφικτο να μπει κινητηρας της καινουριας σειρας 1 στην παλια....σιγουρα θα δωσει πολλες λυσεις για βελτιωση ιπποδυναμης,θα ειναι οικονομικοτερο απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα και αξιζει πιστευω πολυ περισσοτερο απ οτι εναν κινητηρα 120i...ξερει κανεις μηπως γινεται?
Απάντηση με παράθεση
  #182  
Παλιά 02-12-11, 22:07
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Πού θα βρεις τέτοιον κινητήρα φίλε μου?
Ακόμη καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει η σειρά 1...
Σε 3-4 χρόνια..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #183  
Παλιά 02-12-11, 22:58
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makon Εμφάνιση μηνυμάτων
θα παω αρκετα ποστ πισω και θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν ειναι ευφικτο να μπει κινητηρας της καινουριας σειρας 1 στην παλια....σιγουρα θα δωσει πολλες λυσεις για βελτιωση ιπποδυναμης,θα ειναι οικονομικοτερο απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα και αξιζει πιστευω πολυ περισσοτερο απ οτι εναν κινητηρα 120i...ξερει κανεις μηπως γινεται?

Νομίζω ότι και να γίνεται, ίσως να μην κυκλοφορείς νόμιμα (αφού η bmw δεν έβαλε τον συγκεκριμένο κινητήρα σε αυτό το πλαίσιο).

(δεν μιλάω για μπερδέματα με την εφορία, αυτο δεν ειναι και τοσο σοβαρό, μιλάω για την κάλυψη που δεν θα εχεις απο την ασφαλεια σε περιπτωση στραβής, ποτέ να μην την χρειαστει κανεις αλλα ποτέ δεν ξέρεις....)
Απάντηση με παράθεση
  #184  
Παλιά 04-12-11, 11:06
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makon Εμφάνιση μηνυμάτων
θα παω αρκετα ποστ πισω και θελω να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν ειναι ευφικτο να μπει κινητηρας της καινουριας σειρας 1 στην παλια....σιγουρα θα δωσει πολλες λυσεις για βελτιωση ιπποδυναμης,θα ειναι οικονομικοτερο απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα και αξιζει πιστευω πολυ περισσοτερο απ οτι εναν κινητηρα 120i...ξερει κανεις μηπως γινεται?
Πλακα πλακα κι εγω αναρωτιομουν το ιδιο! Δε νομιζω να ειναι εφικτο παντως, ή καλυτερα δε νομιζω να ειναι συμφερον. Μεγαλος μπελας να προσαρμοσεις ενα ολοκαινουριο μοτερ με ολα τα παρελκομενα του σε παλιοτερο πλαισιο. Δεν ειναι μονο το μοτερ αλλα εγκεφαλος, καλωδιωση εξατμιση, διαφοροι αισθητηρες κλπ κλπ που προφανως θελουν παρα πολυ χρημα χρονο και κοπο με αμφιβολο αποτελεσμα. Σιγουρα εχουμε δει ενα σωρο αλλοπροσαλα 'engine swaps' κατα καιρους αλλα το χρημα που εχει ξοδευτει, ο χρονος που απαιτηθηκε και τα τοσα προβληματα πολλα απο αυτα αλυτα, φανταζουν ενα τετοιο προτζεκτ απλα ανεφικτο ειδικα για Ελλαδα και στις μερες μας.
Καλυτερα αγορα ενος καινουριου ή υπομονη λιγα χρονια και αγορα ενος μτχ αργοτερα σε καλυτερη τιμη. (Εαν εχει μεινει χρημα ως τοτε και δεν ειναι προτεραιοτητα μας η επιβιωση και οχι τα αυτοκινητα...)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.