Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 17-11-09, 22:14
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων

.... Μου φαίνεται ότι παρότι εργοστασιακά,θα τα ξηλώσω να βάλω αλογόνου για να πάω κόντρα στο ρεύμα.
..θα αστειεύεσαι βέβαια......
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-11-09, 22:18
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_E60_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
..θα αστειεύεσαι βέβαια......
Ε ναι...σιγά μην αυτοπυρποληθώ κιόλας!
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-11-09, 23:20
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Λοιπον παιδες σαν εργαζομενος και εγω τωρα που γυρισα απο το μαγαζι διαβασα με προσοχη αυτα που γραψατε, και πανω κατω οπως ειναι φυσιολογικο οι αποψεις διίστανται το λογικο. Επεισης εκτος απο την λυση του κιτ η επομενη με εκτοξευει θεαματικα 800ε επανω κατι που απλα μου λεει πως θα εκμεταλευτω τον 13ο μισθο. Βεβαια δεν νομιζω πως θα εχω την ολη καλη διαθεση να τα δαπανησω σε φως τα λευτουδακια μου. Βεβαια πολλοι σκεφτονται οτι "αφου συναδελφε εχεις bmw ας τα επαιρνες μαμα τα φωτα σου" ....ε ναι μονο που οταν το πηρα το αμαξι ηταν οντως δαπανηρο το ποσο οπως και τωρα αλλωστε. Βασικα τα περισσοτερα κιτ xenon ειναι κακοτοποθετημενα και απο δικη μας αμελεια δεν το διορθονουμε γιατι απλα το βαζουμε και τελος, αλλα θεωρω πως μπορεις να πετυχεις ενα καλο οπτικο αποτελεσμα χωρις να τυφλωνεις τους απεναντι.
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-11-09, 00:17
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Πάμε πάλι. Τα ξένον έχουν διαφορετική διάχυση του φωτός.
Δεν παίζει ρόλο αν έχεις προτζέκτορες ή όχι.
ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΞΕΝΟΝ.
Σίγουρα υπάρχουν λύσεις, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι plug and play. (βάζω λάμπα και πολλαπλασιαστή και είμαι ΟΚ).
Αν δεν έχεις την οικονομική άνεση για σωστά ξένον, μην βάλεις. Οι απέναντι τι σου φταίνε?
Δεν είναι όλα για όλους ρε παιδιά τι να κάνουμε?
Είναι άλλο να φοράς μαϊμού ρολόι και άλλο μαϊμού εξάρτημα στο αυτοκίνητό σου. Είτε αυτό λέγεται, λάμπα, είτε λάστιχο, είτε ...
Γενικά οτιδήποτε που μπορεί να προκαλέσει βλάβη ή ατύχημα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς επειδή κυκλοφορούμε όλοι στους δρόμους, πρέπει κάποια στιγμή να αποκτήσουμε μια πιο αλτρουιστική φιλοσοφία...
Ξέρω ακούγεται λίγο τραβηγμένο, αλλά νομίζω την ουσία την νιώθουμε όλοι μας.
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-11-09, 00:43
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fast-enough Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάμε πάλι. Τα ξένον έχουν διαφορετική διάχυση του φωτός.
Δεν παίζει ρόλο αν έχεις προτζέκτορες ή όχι.
ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΓΙΑ ΞΕΝΟΝ.
Σίγουρα υπάρχουν λύσεις, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι plug and play. (βάζω λάμπα και πολλαπλασιαστή και είμαι ΟΚ).
Αν δεν έχεις την οικονομική άνεση για σωστά ξένον, μην βάλεις. Οι απέναντι τι σου φταίνε?
Δεν είναι όλα για όλους ρε παιδιά τι να κάνουμε?
Είναι άλλο να φοράς μαϊμού ρολόι και άλλο μαϊμού εξάρτημα στο αυτοκίνητό σου. Είτε αυτό λέγεται, λάμπα, είτε λάστιχο, είτε ...
Γενικά οτιδήποτε που μπορεί να προκαλέσει βλάβη ή ατύχημα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς επειδή κυκλοφορούμε όλοι στους δρόμους, πρέπει κάποια στιγμή να αποκτήσουμε μια πιο αλτρουιστική φιλοσοφία...
Ξέρω ακούγεται λίγο τραβηγμένο, αλλά νομίζω την ουσία την νιώθουμε όλοι μας.

Νομιζω πως στο Ελλαδισταν να αποκτησεις Ευρωπαικη κουλτουρα ειναι δυσκολο εως και ο λογος για να σου προκαλεσει γελιο! Απλο παραδειγμα..η σημερινη μερα 17 Νοεμβριου ειναι μια μερα συγκινησης και παραλληλα μια μερα που ειναι χαραγμενη στο μυαλο μας ως γιορτη της Δημοκρατιας και της Ελευθεριας. Ρωταω εγω...δεν μπορουμε ηρεμα και ειρηνικα να διαδιλωνουμε??Θα πρεπει ολη η Ελλαδα να θυμιζει εμπολεμη ζωνη ,γιατι θα πρεπει να κανω ολοκληρο κυκλο στην Θεσσαλονικη για να παω σπιτι μου , και γιατι να φοβαμαι να κυκλοφορησω αυτες τις μερες..αφου αυτοι οι αγωνες εγιναν για να κυκλοφορουμε ελευθερα και να μιλαμε ανοιχτα χωρις φοβο!
Οποτε τα xenon σε αυτο το απεραντο χαος ειναι ενα πλημελλημα......
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-11-09, 00:52
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Είναι πολύπλοκο το σύστημα στο σωστό εργοστασιακό xenon φανάρι. Εκτός από τον μεγεθυντικό φακό που βλέπουμε από την εμπρός πλευρά, πίσω από το φακό υπάρχουν μικρά κάτοπτρα που ρυθμίζουν την εστίαση του φωτός που θα κατευθυνθεί προς το φακό όπου θα γίνει η σωστή διασπορά του προς τα έξω. Στα Bi-xenon το κάτοπτρο αυτό είναι ηλεκτρομαγνητικά μετακινούμενο, αλλάζει δηλαδή θέση ώστε να ανεβάζει τη δέσμη πιο ψηλά και ταυτόχρονα την λεπταίνει ώστε να εστιάζει μακρύτερα (ψηλή δέσμη - μεγάλη σκάλα). Η απόσταση του λαμπτήρα από το κάτοπτρο και το φακό είναι πολύ συγκεκριμένη. Όταν τα εργοστασιακά xenon είναι απλά (μόνο χαμηλής δέσμης) τότε απλοί λαμπτήρες αλογόνου αναλαμβάνουν με τον κλασσικό τρόπο του απλού εστιακού κατόπτρου να εστιάσουν το φως ψηλότερα, μακρύτερα.

Αν νομίζετε ότι όλα αυτά μπορεί να τα αναπαραστήσει ένα κιτ των 120 ευρώ ...που τα έχει όλα μέσα, όταν 85 ευρώ στοιχίζει ένας καλός απλός λαμπτήρας xenon, τότε τι να πω? Καλή τύχη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 18-11-09 στις 00:56
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-11-09, 00:58
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Γιατι παλι ρε παιδια εγω βραδυ εχω πετυχει και εργοστασιακο xenon και bi-xenon και με τυφλωνε ο τυπος που ηταν απο πισω μου,,εχει συμβει ουκ ολιγες φορες αυτο το συμβαν,,αυτο πως το αντιλαμβανεστε?
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-11-09, 01:01
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι παλι ρε παιδια εγω βραδυ εχω πετυχει και εργοστασιακο xenon και bi-xenon και με τυφλωνε ο τυπος που ηταν απο πισω μου,,εχει συμβει ουκ ολιγες φορες αυτο το συμβαν,,αυτο πως το αντιλαμβανεστε?
Kαι εμένα μου έχει συμβεί αυτό! Ποιος ο λογος, ξερει κανείς?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-11-09, 01:02
Το avatar του χρήστη fast-enough
fast-enough Ο χρήστης fast-enough δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Μηνύματα: 288
fast-enough will become famous soon enoughfast-enough will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι παλι ρε παιδια εγω βραδυ εχω πετυχει και εργοστασιακο xenon και bi-xenon και με τυφλωνε ο τυπος που ηταν απο πισω μου,,εχει συμβει ουκ ολιγες φορες αυτο το συμβαν,,αυτο πως το αντιλαμβανεστε?
Λάθος ρύθμιση στο ύψος της δέσμης.
Μπορεί το ύψος να ρυθμίζεται αυτόματα μέσω των αισθητήρων στα ψαλίδια, αλλά έχει ένα εύρος που παίζει. Η αρχική θέση λοιπόν είναι λάθος ρυθμισμένη.
Συνέβαινε και στο δικό μου και πήγα αντιπροσωπεία και τα ρύθμισα...
__________________
Bite me
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=28236
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-11-09, 01:06
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Αρα δηλαδη σκαω ενα καρο λευτα για το φαναρι τρεχω να το ρυθμισω και μετα ισως ξανατρεξω να το ξαναρυθμισω...μπορει μετα να το ξαναπαω για ρυθμισμα.....εμμμ μηπως και οι αυτοκινητοβιομηχανιες τελικα δεν βγαζουν στον δρομο τα προιντα βελτιωμενα στο επακρο ωστε να τα εμπιστευτουμε?
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.