Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-12-13, 20:22
xeinoporos Ο χρήστης xeinoporos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-01-2012
Μηνύματα: 37
xeinoporos is on a distinguished road
Ποίο προτείνεις από τα δύο...??? Σε αξιοπιστία...σε κράτημα...γενικά... Άσχετα με το ποίο θα φαγωθεί πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-12-13, 20:25
xeinoporos Ο χρήστης xeinoporos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-01-2012
Μηνύματα: 37
xeinoporos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φοράω τα conti 5 στην διασταση που αναφέρεις εδώ και 2 χρόνια.
Από 5-6 μάρκες που χΩ βαλεΙ μονο αυτά θα ξαναέβαζα και θα ξαναβαλω του χρόνου να μα ΣτΕ καλά..
480ε κομπλέ με ΦΠΑ,τοποθέτηση,ζυγοσταθμιση κοστίζουν.
Τα Toyo είναι πιο ακριβά αν δεν κάνω λάθος χωρίς να έχουν κάτι παραπάνω να δείξουν...
Τα toyo t1r έχουν περίπου την ίδια τιμή... τα r1r είναι πιο ακριβά...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-12-13, 21:08
S3 2,1 tasos Ο χρήστης S3 2,1 tasos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-01-2013
Μηνύματα: 44
S3 2,1 tasos is on a distinguished road
λαστιχα για bmw e36

Συγνωμη που θα διαφωνησω παιδια αλλα για μενα τοκαλυτερο σε αυτη την διασταση ειναι τα bridgestone potenza RE050A.Τα εβαλα το 2009 και ακομα δουλευουν πολυ καλα.τωρα μετα απο 4 χρονια κρατανε πολυ καλα παρολο που τα πισω εχουν γινει σχεδον σλικ! Πολυ ισορροπημενα στη βροχη καιστο στεγνο αμα ζεσταθουν βεντουζαρουν απιστευτα,και εχουν και προστατευτικο νυχι για τις ζαντες.χρηστο νομιζωειναι πιο ακριβα αλλα αξιζει τον κοπο.το μονο μειον ειναι οτι εχουν σκληρα πλαινα αλλα κερδιζεις σε αμεσοτητα στις στροφες και στις αποτομες αλλαγες πορειας.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-12-13, 22:41
xeinoporos Ο χρήστης xeinoporos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-01-2012
Μηνύματα: 37
xeinoporos is on a distinguished road
Τάσο δεν με πειράζει το πόσο κάνουν....Αλλά δεν μου κάθονται καλά τα bridgestone ρε φίλε... Δεν έχω βάλει ποτέ σε κανένα αυτοκίνητο της οικογένειας...και έχουμε 6 αυτοκίνητα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-12-13, 23:09
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Είχα βάλει τα πρώτα bridgestone potenza στο SIERRA που είχα και ήμουν υπέρ ευχαριστημένος από το κράτημα σε στεγνό και βρεγμένο σε δύσκολους δρόμους, πήγαινα Μεγαλόπολη τότε από τον παλιό δρόμο με τις στροφές και ποτέ δεν με πρόδωσαν. Να σκεφθείς ότι κάποια εποχή δεν είχα πάρει είδηση και είχαν βγει τα λινά αλλά κράταγε κανονικά. Τώρα έχω Conti 5 και δεν τα αλλάζω με τίποτα. Η επιλογή είναι δική σου ανάλογα σε τι δρόμους και με τι συνθήκες κυκλοφορείς...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-12-13, 23:15
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Εγώ ξέρω ότι τα πιο καλα-ακριβα λάστιχα γενικα είναι conti 5 και Michelin 3.
Τώρα τα υπόλοιπα έπονται σε ποιότητα....
Το είχα ξανααναφερει κάποτε...
Michelin ζεσταίνεται στον 1ο γύρο,conti στον 1μιση,Pirelli στον 2ο...και έπονται τα υπολοιπα
Αυτά μου τα ΠΕ γνωστός ραλιστας..
Με λίγα λόγια ότι πληρώνεις-παίρνεις ειδικα στο λάστιχο...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-12-13, 14:47
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
αναμεσα στα λαστιχα αυτα που λεμε ολα καλα ειναι .σιγουρα αλλα ειναι λιγο καλυτερα και αλλα λιγο χειροτερα .τα conti για εμενα εχουν ενα μονο μειον .τα πλαινα τους .κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο λαστιχο .τα Toyo απο την αλλη ειναι τσιχλα με πολυ δυνατο μαγουλο και μεγαλη δειαρκεια ζωης .ειχα 320 αλογα στους μπροστινους τροχους kαι δεν σπινιαριζε!!!!!!!Τ1R.το r1R αστο δεν κανει για εσενα κατα την γνωμη μου.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 19-12-13, 11:48
Το avatar του χρήστη georgedue
georgedue Ο χρήστης georgedue δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2012
Μηνύματα: 147
georgedue is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
Michelin ζεσταίνεται στον 1ο γύρο,conti στον 1μιση,Pirelli στον 2ο...και έπονται τα υπολοιπα
Μόνο που τα semi ή τα ραλλιτζίδικα ελάχιστη σχέση έχουν με τα αντίστοιχα πολιτικά. Και τα Yokohama A048 semi που φόραγα εγώ ήταν απίστευτα, αλλά τα αντίστοιχα S-drive ήταν για τα μπάζα.

Εγώ (Ε36 325) φοράω Michelin Pilot Sport 3.

Πολύ καλό κράτημα στο στεγνό
Απίστευτο κράτημα στο βρεγμένο, ισάξιο με τα επίσης απίστευτα στα βρεγμένο F1 GSD3
Πάρα πολύ καλή αντόχη, τα έχω ήδη σχεδόν 30.000 χλμ με μπόλικο στρίψιμο και είναι σχεδόν στη μέση

2 μειονεκτήματα έχουν

Μαλακό πλαινό, σε ότι έχει να κάνει με την πληροφόρηση στο τιμόνι (αλλά άνεση αντίστοιχα)
Σαπουνιάζουν μετά από παρατεταμένο στρίψιμο, περισσότερο είναι εμφανές στα πίσω (αλλά και ποιό πολιτικό δεν σαπουνιάζει)
__________________
Good Drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.