Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-04-09, 22:32
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
πες τα φιλε μου γιατι εγω τα λεω και γινομαι κακος πριν το φτερο τωρα το τιμονι ΕΛΕΟΣ το ξαναλεω!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΔΙΧΑΛΑ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ τα πρωτα Μ3 εχει πεσει στα χερια μου τετοιο τιμονι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ απο αυτο που φορεσανε μετα εννοω σαν δερμα και σαν εργονομια!!!!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-04-09, 22:54
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-04-09, 23:23
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
sorry για το πρίξημο κάτι τελευταίο
το book service μη το κοιτάς καν μπορείς να βγάλεις ένα για πλάκα ότι ώρα θες και εσύ και ο οποιοσδήποτε.
εγώ προσωπικά δεν έχω και δε με απασχολέι καθόλου το συγκεκριμένο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-04-09, 00:29
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά ευχαριστώ για τις πολλές συμβουλές στο προηγούμενο thread, σίγουρα θα το ψάξω καλά το θέμα με το cabrio γιατί ήταν κουκλάρα. Σήμερα όμως είδα κι άλλο m3 coupe, μοντέλο 8/2001, σε άψογη κατάσταση φαινομενικά. Ο ιδιοκτήτης με έκανε μια γρήγορη βόλτα σε δρόμο με στροφιλίκι και το αμάξι πάταγε άψογα και ακριβέστατα. Το θέμα που έχω με το συγκεκριμένο είναι: πρώτον ότι αυτά τα πρώτα m3 είχαν το γνωστό πρόβλημα με τα μέταλλα και το συγκεκριμένο δεν έχει βιβλίο service παρά μόνο τον επίμονο λόγο του ιδιοκτήτη ότι είναι απροβλημάτιστο, δεύτερον που με προβλημάτισε περισσότερο: το τιμόνι του ήταν αυτό που η bmw έβαζε στα απλά E46 coupe, δηλαδή το τριάκτινο που η μεσαία ακτίνα έχει την "τρίπα", καταλαβαίνεται θεωρώ, και όχι το τριάκτινο με τη χρωματιστή ραφή και το m στην τρίτη ακτίνα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε πως τα πρώτα m3 είχαν αυτό το τιμόνι αλλά εγω ΔΕΝ το πιστεύω....και δεν έχω δει άλλο με τέτοιο τιμόνι απλού Ε46. Τώρα ή είναι το αμάξι πολύ καλή μετατροπή έχει αλλάξει τα πάντα εκτός από το τιμόνι (λίγο κουφό) ή έχει τρακάρει (που το αρνείται πισματικά) χάλασε το τιμόνι και έβαλε αυτό το απλό τριάκτινο. Εσείς παιδειά πιστεύεται πως έβγαινε ποτέ m3 χωρίς τιμόνι με ραφές (κόκκινο,μπλέ,μοβ)??? Τελικά αποφάσισα να κοιτάω μόνο Μ3 με SMG γιατί αυτά λέω τώρα είναι σίγουρα γνήσια, ή πιθανότατα είναι πιο γνήσια.
ααα εχει και συνεχεια
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-04-09, 01:23
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε το θέμα με το φτερό έχει κλείσει ο καθένας έχει τις απόψεις του τι να κάνουμε τώρα δηλαδή που μερικοί είναι ψείρες και δε παίρνουν αμάξια με ξένα εξαρτήματα;
για μένα τουλάχιστο ένα τέτοιο αμάξι είναι άκυρο .
τώρα άμα εσύ εν γνώση σου κάποια στιγμή έκανες τέτοιου είδους αγορά και θες να πείσεις εμάς και τον εαυτό σου οτι έκανες καλά , εγώ θα επιμένω το αντίθετο.
και να δούμε αν ο φίλος μας καταλήξει με το cabrio τι θα αντιμετοπίσει όταν θα έρθει η στιγμή να το πουλήσει.
περιουσιές στο δρόμο είναι τουλάχιστο να υπάρχουν και κάποιες βάσεις πέρα απο τη κ@υλ@ μας.
πάντα φιλικά και χωρίς παρεξηγηση απλα επειδή βλέπω οτι επιμένεις στη γνώμη σου που ηδη την ξέρουμε
λοιπον φιλε μου μαλλον και για να μη παρεξηγηθω δεν καταλαβες καλα τι εννοω αν και νομιζω το εξηγησα 2-3 φορες ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ οτι ελα μωρε δεν τρεχει τπτ ολα καλα ΟΥΤΕ την εχω πατησει ΟΥΤΕ εχω κανει τετοια αγορα για να το υποστιριζω (θα ημουν ηλιθιος ακομα και αν το ειχα κανει να υποστιριζω κατι τετοιο αν την ειχα πατισει δλδ )και πιστεψε με αν ρωτησεις ανθρωπους που με ξερουν αν καποιος ειναι ψειρας 1 φορα εγω ειμαι 1000 !!!!!τωρα στο θεμα μας οπως βλεπεις και οπως ειπε ο φιλος πιο πανω οτι περιεργο δουμε και ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ κατευθειαν το βγαζουμε ακυρο και σκαρτο βλεπε φτερο (ετυχε να ειναι αυτο) βλεπε τιμονι!!!!!ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!!!!!!! ειπα να το ΨΑΞΕΙ και αν δεν ειναι κατι σοβαρο και οπως λεει το παλικαρι ειναι κουκλα το αμαξι και του αρεσει τοσο πολυ και οπως ειπε και καποιος αλλος ας το ΠΑΖΑΡΕΨΕΙ λιγο στην τιμη και ας το εχει 2-3-4-5 επιλογη και γιατι οχι και να το παρει στο τελος αν αξιζει!!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ ΝΑ ΠΩ ΑΚΥΡΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΑΤΑΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΦΤΕΡΟ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ!!!!αυτο λεω ΜΗΝ τα τραγικοποιουμε καποια πραγματα και ΜΗΝ τα βαζουμε ολα ισα και ομοια!!!!!!!!! αυτο δεν θελω να ερθω σε καμια αντιπαραθεση με ΚΑΝΕΝΑΝ την αποψη μου λεω και παλι ΔΕΝ ΕΠΙΜΕΝΩ σε αυτο!!αυτο μας ελειπε να ακουσει εμενα και να αγορασει τρακαρισμενο αυτοκινητο ο ανθρωπος!!!!!!!ελπιχω να εγινα κατανοητος αυτη τη φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 15-04-09 στις 01:26
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-04-09, 01:31
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!
__________________
Το πάθος
Το λάθος
Και οι γυναίκες
Πληρώνονται!!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-04-09, 09:27
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool ????????????

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε m_power_lunatic πιστεύω πως ένας "μη ψαγμένος" οπως με θεωρείς δεν θα καταλάβαινε καν διαφορά για το τιμόνι και το θέμα τρακαρισμένο φτερό θα το έπαιρνε ως κάτι δευτερεύον. Επειδή λοιπόν είμαι ψαγμένος και ψάχνομαι συνεχώς διαπιστώνω πράγματα, και αφού στο θέμα μεταχειρισμένο m3 δεν έχω εμπειρία, κάθομαι και συζητάω τις παρατηρήσεις μου μαζί σας, έτσι ώστε να μην την πατήσω. Γενικά σε μια τόσο δύσκολη αγορά όπως ένα m3 πρέπει να κοιτάμε τα πάντα θεωρώ...και φυσικά πράγματα σήμα κατατεθέν όπως το Μ τιμόνι. Φίλε thomelef thanx για το κατατοπιστικό videακι.
To οτι θεωρεις οτι ενα Μ3 Ε46 SMG ειναι πιο πιθανο να ειναι γνησιο οπως λες νομιζω οτι τα λεει ολα,το θεμα με το τιμονι ειναι η ελαχιστη παρατηρηση που μπορει να κανει καποιος πρεπει να εισαι τυφλος για να μην το δεις.Δεξου τις παρατηρησεις ολων αλλιως καηκες!Φιλικα παντα εεεεε??????Αν δεν καταλαβες για αυτο που σου ειπα πριν το αν ειναι manual η SMG δεν εχει σχεση με το αν ειναι μετατροπη η γνησιο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-04-09, 10:07
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
επίσεις να συμπληρώσω.
συμφωνώ με τη παραπάνω παρατήρηση του φίλου περι ελέγχου για ριθμο πλαισίου και να σου πώ και τη γνώμη μου περί ανάκλησης.
οτι ήταν στη μάζα με τα μοτέρ που ήθελαν ανάκληση είναι σίγουρο άμα είναι του 2001 το αμάξι.
το γενικό θέμα με αυτό το γεγονός , τουλάχιστο μεσα στο δικό μου το μυαλό έχει ως εξής, για να απαντήσω και σε άλλον user που μου έκανε κάποιο είδος παρατήρηση.
το να έχει γίνει ανάκληση δεν είναι και τόσο τραγικο μιάς και η αλλαγές άφησν πολούς πικραμένους να ανακουφιστούν.
το θέμα ομως είναι άλλο πόσο τακτικός ήταν ο κάθε ιδιοκτήτης και πόσο γρήγορα έβαλε το αυτοκίνητο του για τη σχετική δουλια. υπάρχουν άτομα που όταν το αμάξι τους μπείκε για την ανάκληση είχαν 20κ χιλόμετρα και άλλων 60 και 70.
η φθορά λέτε να είναι ίδια στις 2 περιπτώσεις; δε νομίζω.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
α και κατι καομα απ οσο γνωριζω και ας με διορθωσουν οι πιο εμεπιροι πανω στα Μ3 τα Μ3 ειχαν ανακληση για αλλαγη στα μεταλα των κουζινετων του στροφαλου τα οποια τα αλλαζαν προληπτικα ΠΡΙΝ παθουν ζημια πριν σπασουν δλδ γιατι απ οσο ξερω εσπαγαν!!!!! τα αλλαζαν με τριμεταλικα κουζινετα πραγμα που σημαινει οτι αν το αυτοκινητο δεν εχει κανει την ανακληση ΑΛΛΑ δεν εχει βγαλει ζημια στα κουζινετα μπορει να εχει και 200000χλμ χωρις να παθει τιπτα αν ειχε ζημια στα κουζινετα θα ειχε παθει ζημια απ τα πρωτα 500χλμ που θα εκανε!!!!δεν μπορει να εχει παθει ζημια χωρις να εχει κανει την αλλαγη και ακομα να δουλευει ρολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΓ αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που νωριζει καλυτερα!!!!!!
Ακριβώς έτσι είναι! Αν τα μέταλλα βγάλουν πρόβλημα η ζημιά είναι άμεση και θα την καταλάβει και ο πιο άσχετος. Αν δεν βγάλουν δεν υπάρχει καμμία ζημιά. Σκεφτείται ότι τα μέταλλα είναι σαν τον κρίκο που συγκρατεί το σκοινί ενός ορειβάτη. Αν δεν σπάσει δεν τρέχει τίποτα. Αν σπάσει, όμως το καταλαβαίνεις ΑΜΕΣΑ.

Επίσης, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχει γίνει η ανάκληση, αλλά δεν είναι και καμμία φοβερή εργασία για να στιγματίζει τα αυτοκίνητα που την έκαναν. Εξάλλου αφορούσε σχεδόν το σύνολο της παραγωγής μέχρι τα τέλη του 2003. Προσωπικά, θα αισθανόμουν πιο άνετα να αγοράσω αυτοκίνητο που ήξερα ότι έχει κάνει 100% την αλλαγή των μετάλλων, παρά ένα κοντά στο όριο της ημερομηνίας που θα μου έλεγαν ότι δεν ήταν μέσα στην καμπάνια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-04-09, 10:09
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Τοτε καλυτερα για αυτον που ψαχνει να κοιταξει για μοντελο περα του 2003..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-04-09, 10:36
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
μπορείτε να μιλήσετε με φίλο ο οποίος έκανε ανάκληση , 'ηταν πρώτο χέρι , προσεκτικός με το αμάξι και στο τέλος έφτασε στο σημείο να το δώσει απο την αγανάκτηση του σε εξεφτελιστική τιμή.
προσωπικά το δικό μου δεν ήταν στη φουρνιά των ανακλήσεων και δεν έχω τεκμεριομένη άποψη.
ξέρω τι διαβάζω εδω και τι μου λέει ο φίλος μου που το έπαθε.
αν είναι να διαλέξω απο τις απόψεις διαλέγω αυτή που έχω δει με τα μάτια μου.
ps τα περισότερα είναι λόγια πολύ γνωστού - επιστήμονα πάνω στα bmw εδώ στη θεσαλονίκη.
για όσους ξέρουν λέω για τον ηρακλή στο φοίνικα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.