Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-01-09, 23:47
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Παιδια ειμαι μεσιτης ασφαλειων.εχω δικο μου γραφειο και συνεργαζομαι με ολες τισ εταιρειες τις Ελλαδος και τις Ευρωπης.οποιος θελει κατι να ρωτηση η καποια βοηθεια σε οποιοδηποτε προβλημα εχει η μπορει να υπαρξει με ευχαριστως να τον βοηθησω και να τον συμβουλεψω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-01-09, 23:53
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Σε ευχαριστούμε φίλε lykos...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-01-09, 00:30
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Ποια είναι η γνώμη σου για την e******?
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 04-02-09 στις 10:04
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-01-09, 00:43
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποια είναι η γνώμη σου για την e******?
δεν θελω να δυσφημω εταιιρειες.Απλα να γνωριζεις οτι οι πολυ φτηνες εταιρειεσ αργουν να πληρωσουν και γενικα δημιουργουν προβληματα.δυστυχως το κρατος δεν κλεινει αυτες τις εταιρειες για λογουσ που ολοι καταλαβαινουν,οι ασφαλιστες για να ειναι αρεστοι στουσ πελατες τουσ δινουν οτι πιο φτηνο υπαρχει,γινετε η ζημια μενει ο πελατης δυσαρεστημενος,και αρχιζουνε ολοι και βριζουν ασφαλιστεσ και ασφαλιστικες και τουσ λενε απατεωνες,ενας ολοκληρος κλαδος δυσφητε επειδη καποιοι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τουσ και πολλοι πελατεσ ασφαλιζονται σε χαμηλης ποιοτητασ και κοστουσ εταιρειες.και απο την μερια του το κρατος γνωριζει και κανει τα στραβα ματια.ελπιζω να σε καλυψα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 04-02-09 στις 10:04
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-01-09, 14:48
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
Εχω πολλα pm με την εξης ερωτηση:Τι ισχυει για το επασφαλιστρο νεου οδηγου.το επασφαλιστρο νεου οδηγου ειναι 30% συν.και μπαινει απο την ηλικια τον 18 μεχρι τον 23 ή για ενα χρονο πανω απο αυτην την ηλικια.δηλαδη ενας 30 χρονων πηρε το διπλωμα τωρα θα εχει επασφαλιστρο για ενα χρονο.τωρα αν καποιος δεν το βαλει και προκαλεσει ατυχημα οχι μονο θα υπαρξει σοβαρο προβλημα κατα την αποζημιωση αλλα η εταιρεια μπορει να τον κυνηγησει ποινικα για ψευδη δηλωση.ελπιζω να σας καλυψα ολους...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-01-09, 18:11
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Φίλε καλώς ήρθες!
Υπάρχει κάποια ασφαλιστική που να δίνει πράσινη κάρτα η οποία να καλύπτει κλοπή στο εξωτερικό?
Ευχαριστώ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-01-09, 19:41
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε καλώς ήρθες!
Υπάρχει κάποια ασφαλιστική που να δίνει πράσινη κάρτα η οποία να καλύπτει κλοπή στο εξωτερικό?
Ευχαριστώ
καλυπτεται μονο ι αστικη ευθυνη και για να γινει επεκταση τησ καλυψης της κλοπης και της φωτιας πληρωνης εξτρα.υπαρχει εταιρεια που το κανει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 01-02-09 στις 12:49
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-01-09, 23:18
nocarder Ο χρήστης nocarder δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Μηνύματα: 78
nocarder is on a distinguished road
Καλησπέρα,

μια ερώτηση κι από μένα...υπάρχει εταιρία που να ασφαλίζει αυτοκίνητα με ξένες πινακίδες? Αν όχι, υπάρχει νόμος που το απαγορεύει?

ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-01-09, 23:34
lykos_m3 Ο χρήστης lykos_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 115
lykos_m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nocarder Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα,

μια ερώτηση κι από μένα...υπάρχει εταιρία που να ασφαλίζει αυτοκίνητα με ξένες πινακίδες? Αν όχι, υπάρχει νόμος που το απαγορεύει?

ευχαριστώ
δεν υπαρχει εταιρεια που να ασφαλιζει αυτοκινητο με ξενες πινακιδες.δεν υπαρχει νομος που να το απαγορευει αλλα ουτε νομος που να δεσμευει τισ εταιρειες να ασφαλισουν αυτοκινητο με ξενες πινακιδες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-02-09, 00:20
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Κάποιες αποριούλες κι απο εμένα. Ξέρω θα σε ζαλίσουμε... αλλά πιστεύω για καλό.
Εχω πχ ενα αυτοκίνητο αξίας 30.000ευρώ και θέλω ΜΕΙΚΤΗ ασφάλιση μέχρι το ποσό των 10.000ευρώ. Δηλαδή να με καλύψει απο το ΜΗΔΕΝ μέχρι τα 10000 ακόμα και σε ολική και μερική κλοπή. (δε θέλω πχ και τα 30). Εχω ακούσει οτι δε γίνεται, αληθεύει?
Επίσης αν ασφαλίσω το όχημά μου κανονικά για τα πάντα, χωρίς μεικτή και έχω μέσα και κακόβουλες ενέργειες, και το βρώ με κλειδιά - γρατζουνιά, καλύπτομαι? Πως μπορεί κάποιος να αποδείξει οτι πχ ενα κτύπημα απο το "ερείπιο" του γείτωνα δεν είναι κακόβουλη ή τί αποζημιώνει αυτή η κάλυψη.
Κάτι άλλο. Εχω μεικτή απο μηδέν ευρώ και γδέρνω τις ζάντες μου σε ενα πεζοδρόμιο, αποζημιώνομαι ? Αλλάζονται με καινούριες ή πληρώνει μόνο επισκευή.
Τέλος επειδή έχω μπλέξει με Υ*****. Νομική προστασία έχω σε μηχανή. Είναι υπερβολικά αργές οι διαδικασίες ή έπεσα στη περίπτωση? Πάει για κλείσιμο?
Ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 04-02-09 στις 10:07
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.