Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-02-07, 09:06
Το avatar του χρήστη B(3)M(1)W(8)is
B(3)M(1)W(8)is Ο χρήστης B(3)M(1)W(8)is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Μηνύματα: 345
B(3)M(1)W(8)is is on a distinguished road
e36 318is 140 hp vs 320 e 46 143 hp

πριν μερικες ημερες απεκτησα ενα ε36 318is του 1992 πραγματικα σχεδον καινουργιο!!!!!! απο ενα επιχειρηματια που το ειχε ξεχασμενο σε ενα υπογειο, με σχεδον 80.000 χλμ και τιμη που ουτε παπι δεν παιρνεις!
μολις πριν 3 μερες ο κολλητος μου απεκτησε ενα 320 ε 46 με τα 143 αλογα φουλ εξτρα!
απο τοτε αρχισε η διαμαχη!!!
με εκραζε συνεχως επειδη το δικο μου ειναι ασπρο και φαινομαι λες και το οδηγει κανενας μπαρμπας ,επειδη εχει τα μαμα τα ζαντολαστιχα τα δεκαπενταρια μεχρι τα μαμα τα λαστιχα τα uniroyal εχει πανω απο το 1992!!!!!!!μιλαμε το αυτοκινητο μαμα μεχρι αηδιας!!!!!!!
το καλο ειναι οτι εχει τιμονι και λεβιε φωτιζομενο m και υπολογιστη ταξιδιου!
τελος παντων μετα απο τοσο κραξιμο ειχα ψιλοξενερωσει αφου οταν τα βαζαμε και διπλα εμενα φαινοταν πολυ παλιο!
μεχρι που ηρθε η στιγμη και βγηκαμε μια τσαρκα χθες το βραδυ μεχρι τα λιμανακια! σε ολη τη διαδρομη λοιπον κυριλε.
στο γυρισμο ομως πιανουμε βουλιαγμενης για να παμε κεντρο.εγω ομως σκεφτομουν ομως το τοσο κραξιμο που ειχα φαει για αυτο το αυτοκινητο και επρεπε να παρω το αιμα πισω.
του λεω λοιπον να τα ανοιξουμε λιγο για το γελιο ετσι να δουμε λιγο τι γινεται.εγω περιμενα ομως να ειμαι πισω.....σε αυτη την κοντρα γιατι το ε46 υπερτερει κατα 3 ολοκληρα αλογα!!!και κατα 200 κυβικα παραπανω.....ελα που ομως δεν ηταν ετσι τα πραγματα!στηνοματσε λοιπον σε ενα φαναρι στο υψος της βουλας και αρχιζει το πανηγυρι!
ημουν μεχρι τα 160 μια καροτσα μπροστα!
τρελαθηκε!!!!και το καλυτερο του εριξα και τελικη!!!!!
βγηκαμε εθνικη και πηγαμε μεχρι θηβα και ειδα στο κοντερ μου 230!!!!! και τον ειχα αρκετα πισω.....
τι ανοιγματα 2ες
τι 3ες
τι 4ες
τι 5ες συνεχεια μπροστα!
μονο οπισθεν δεν τα ανοιξαμε...........
απο τοτε δεν μου εχει ξαναπει τιποτα. η απολυτη σιγη!
δεν το περιμενα να τον κουρεψω.
καλο το ε 46 αλλα νομιζω οτι τα ε36 ειναι λιγο πιο μαχιμα.
αυτα!
Υ.Γ το μονο που υστερει το δικο μου ειναι οτι εκαψε τα αντερα του σε βενζινη μετα απο τοσο λιωσιμο!περισσοτερο απο το 46.ισως επειση ειναι παλαιοτερο τεχνολογικα το μοτερ.αλλα μπροστα στα καλη τι ειναι ο πονος....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-02-07, 09:13
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Και πολύ καλά του έκανες.

Μπράβο συνάδελφε….εύγε, έτσι για να ακούν μερικοί μερικοί που λένε για τα 36άρια.

Χωρίς να του πεις τίποτα βγάλε τα πάντα από μέσα, δηλαδή ρεζέρβα, εργαλεία, τρίγωνο μοκέτες, χωρίς νερό στους υαλοκαθαριστήρες….ούτε λάμπες στην όπισθεν να μην έχεις και ρίξε του 2 καρότσες μετά. χαχαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη M3Convertible : 26-02-07 στις 09:19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-02-07, 09:19
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
αξιος!!!!ευγε!!σεβασμος στους μεγαλυτερους
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-02-07, 09:40
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μήπως είχε αφήσει αναμμένο το DSC? Εγώ στο δικό μου (318Ci 2.0-143) αν δε το βγάλω εντελώς off με φρενάρει(!!ναι!!σα να πατάς φρένο για 1-1.5 δευτερόλεπτο) σε κάθε αλλαγή ακόμα και 3η-4η(πιο λίγο ''φρένο'' από τις 2 πρώτες...Η διαφορά με το DSC off είναι πολύ μεγάλη.

Εν πάσει περιπτώσει, είναι ενδιαφέρον πείραμα που ήθελα και εγώ να κάνω αλλά δε βρίσκω κανέναν με Ε36is (που να ανοίγει φιλικά για να δούμε αν δουλεύουν καλά τα αμάξια-και όχι ποιος θα πατήσει ποιον κλπ.κλπ.. )...
Όσο για την τελική....Αυτό είναι λίγο χλωμό φίλε μου...(και τα δύο αυτοκίνητα χτυπάνε κόφτη...το δικό σου στα 214 πραγματικά...και το Ε46 στα 218 πραγματικά) (σε ίδιες συνθήκες και με απλό εξοπλισμό και βασικούς τροχούς(15'' το Ε36, 16'' το Ε46))

Πάντως το Ε36 318is είναι από τα καλύτερα μοντέλα που έχει βγαλει η BMW κατά τη γνώμη μου-και ειδικά το πανέμορφο κουπέ(σε ρεαλιστικά χρήματα-και μέχρι τα τελευταία 2-3 χρόνια ήταν στην Ελλάδα τοπ!!)
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 01-10-07 στις 10:11
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-02-07, 09:51
Το avatar του χρήστη kimiE46coupe
kimiE46coupe Ο χρήστης kimiE46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 359
kimiE46coupe is an unknown quantity at this point
B(3)M(1)W(8)is σε πιστευω απολυτα οτι του τα εριξες.αυτο συμβαινει γιατι το
2λιτρο βαλβετρονικ ειναι στην πραγματικοτητα 135ps και οχι 143 που λεει το εργοστασιο +το βαρος.η διαφορα ομως στην ροπη ειναι μεγαλη καπου 2κιλα υπερ του ε46 που αποτι φαινεται δεν επαιξε ρολο.να σου πω ακομα οτι το συγκεκριμενο 46αρι ειναι 318 οχι 320.320 ειναι το ονομα του 6κυλινδρου 2.2.κατι τελευταιο.δεν νομιζω να εβγαλες σε καμοια περιπτωση 230χλμ.ειναι παρα πολλα.ισως με 170-180αλογα να τα εβγαζες αλλα με 140αλογα με τιποτα.οι τελικες φιλε θελουν αλογα!ισως μπερδευτικες δεν λεει τιποτα.
__________________
330ci σε θελω
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-02-07, 09:58
Το avatar του χρήστη B(3)M(1)W(8)is
B(3)M(1)W(8)is Ο χρήστης B(3)M(1)W(8)is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Μηνύματα: 345
B(3)M(1)W(8)is is on a distinguished road
ειχε απενεργοποιημενο το dsc και φοραει τα 16αρια 205-55-16!προς θεου δεν προσβαλω τους κατοχους ε46 ειναι πανεμορφο αυτοκινητο!!! θα το προτιμουσα ομως λιγοτερο πολιτισμενο....σαν το 36αρι η αυτα τα μαχιμα τα ε30.!!!!!δεν ξερω ομως τι γινεται γιατι ημουν μπροστα,ισως ειμαι λιγο ελαφρυτερος τι να πω,το 46αρι ομως εχει κυβικα!οσο για τα χιλιομετρα που ειδα στο κοντερ μου σιγουρα δεν ηταν αληθινα!αλλα ο αλλος που ερχοταν απο πισω κοντεψε να παρει φωτια δεν μπορουσε ουτε το κενο να μειωσει.
ισως ενας πολυ εμπειρος bmwδακιας απο εσας δωσει μια εξηγησει!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-02-07, 10:04
Το avatar του χρήστη kimiE46coupe
kimiE46coupe Ο χρήστης kimiE46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 359
kimiE46coupe is an unknown quantity at this point
φιλε μου ειναι φυσιολογικο οπως σου ειπα να εισαι μπροστα.τα χιλιομετρα ναι σιγουρα δεν ηταν αληθινα.δεν ειμαι εμπειρος για να σου πω γιατι κλεβει τοσο πολυ το κοντερ σου.
__________________
330ci σε θελω
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-02-07, 10:14
Το avatar του χρήστη B(3)M(1)W(8)is
B(3)M(1)W(8)is Ο χρήστης B(3)M(1)W(8)is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2007
Μηνύματα: 345
B(3)M(1)W(8)is is on a distinguished road
θελω να αναφερω και κατι αλλο αυτο που παρατηρησα ειναι οτι στο is ολο ο θορυβος απο το μοτερ ερχεται στην καμπινα ειδικα μετα τις τεσσερις.... αλλα εγω ψηνομαι γιατι νιωθω οτι ειμαι ενα με το μοτερ ενω στο 46 τιποτα σαν πουλακι δουλευει αθορυβα.
κατι τελευταιο... εχω ακουσει μπορει να ειναι και ανακριβεια γενικα ο γερμανος κατακευαστης την ιπποδυναμη που αναφερει ειναι στον τροχο παντα ισχυει;
ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-02-07, 14:40
tsouk Ο χρήστης tsouk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2005
Μηνύματα: 577
tsouk is on a distinguished road
Αντε με το καλό να ανοιξετε και με ενα Ε30 is(οχι το 320is.....) daywalker ακους???
__________________
Bαλτε τελος στα Βαρβαρα Greenglish!
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-02-07, 19:23
Το avatar του χρήστη s318is
s318is Ο χρήστης s318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2005
Μηνύματα: 157
s318is is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από B(3)M(1)W(8)is Εμφάνιση μηνυμάτων

μολις πριν 3 μερες ο κολλητος μου απεκτησε ενα 320 ε 46 με τα 143 αλογα φουλ εξτρα!
Μήπως έχει σημασία αυτό?Είναι αστρωτο ακόμα.
Αν και πιστεύω με καλές αλλαγές και 2 καλούς οδηγούς,είναι καλό ντέρμπυ!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.