Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ι.C.E σε BMW η το εργοστασιακο CD και οτι να ναι???
Θα εκανες μπαξιμο ICE να σπαει τυμπανα??? 12 41,38%
Εργοστασιακα πραγματα και οτι ειναι.. 17 58,62%
Ψήφισαν: 29. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-01-07, 17:00
Το avatar του χρήστη kimiE46coupe
kimiE46coupe Ο χρήστης kimiE46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 359
kimiE46coupe is an unknown quantity at this point
στο μαμα cd που εχω το μπισνες η ποιοτητα ειναι πολυ καλη και η ενταση θελη ενα κλικ βοηθεια.αν βαλει και woofer τοτε πιστευω θα χαθει η ποιοτητα.τα γουφερακια που εχουν τα μαμα ηχεια ειναι κατασκευασμενα να παραγουν το μπασο που χρειαζεται χωρις υπερβολες.
__________________
330ci σε θελω
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-01-07, 17:04
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Μπάξτε πράμα!!!
Eγώ θα μπάξω αυτό.


Πέρα από την πλάκα για να ακούσεις καλό ήχο θέλεις ενισχυτή και καλά ηχεία

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη M3Convertible : 24-01-07 στις 17:07
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-01-07, 17:05
Το avatar του χρήστη bmw318cabrio
bmw318cabrio Ο χρήστης bmw318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 943
bmw318cabrio is an unknown quantity at this point
Και ομως θα διαφωνησω μαζι σου αγαπητε Kimi...δεν μιλαω για τα Sub που εχουν οι καγκουρες με τα ανοιχτα τζαμια..μιλαω για Sub ποιοτητας που δινουν το μπασο που πρεπει..οσο για ηχεια τα μαμισια μπορει να ειναι πολυ καλα αλλα αν καποιος θελει κατι το κορυφαιο απο ποιοτητα δεν μπορει να τα συγκρινει με ενα ζευγαρι Focal ηχειων..οπως προειπα ο καθενας στο ειδος του..
__________________
Καλα ειχα συνηθισει στο Cabrio...ποιος μπαινει σε κλειστο τωρα??
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-01-07, 17:15
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Aν ξέρατε πόσο κάνει το καλύτερο προαιρετικό ηχοσύστημα της BMW, και με τι εξοπλισμό πρέπει να συνδυαστεί για να στο βάλει (navigation κλπ), τότε δεν θα το σκεφτόσασταν καν. Θεωρώ πως η καλύτερη λύση για BMW είναι ένας ποιτικός πεντακάναλος, ένα ακριβό δίδρομο με κροσόβερ εμπρός, ένα απλό δίδρομο για πίσω, ένα 8ράκι πίσω για να μην πιάνει χώρο και να συμπληρώνει το φάσμα διακριτικά, μια καλή μονάδα και τέρμα. κόστος περίπου 1500 ευρώ.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-01-07, 18:04
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Aν ξέρατε πόσο κάνει το καλύτερο προαιρετικό ηχοσύστημα της BMW, και με τι εξοπλισμό πρέπει να συνδυαστεί για να στο βάλει (navigation κλπ), τότε δεν θα το σκεφτόσασταν καν. Θεωρώ πως η καλύτερη λύση για BMW είναι ένας ποιτικός πεντακάναλος, ένα ακριβό δίδρομο με κροσόβερ εμπρός, ένα απλό δίδρομο για πίσω, ένα 8ράκι πίσω για να μην πιάνει χώρο και να συμπληρώνει το φάσμα διακριτικά, μια καλή μονάδα και τέρμα. κόστος περίπου 1500 ευρώ.
Όχι απαραίτητα με navigation φίλε Νίκο. Το παλιό Harmann-Kardon εμπαινε και με business tape(ή cd)!!! Δε ξέρω ακριβώς τη τιμή, αλλά συνδυαζόταν με 10 ηχεία και ενισχυτή 340W (υπήρχε και πιο απλό Hi-Fi με 10 ηχεία και ενισχυτή 190W).
Τώρα το ονομάζει Hi-Fi με 10 ηχεία ενώ υπάρχει και το Professional Logic 7 (με 13 ηχεία) η BMW, η διαφορά είναι στον ενισχυτή και τον αριθμό των ηχείων δε χρειαζεται αλλαγή η κεντρική μονάδα. Όσο για τις τιμές δε νομίζω ότι ξεπερνουν το ποσό που ανέφερες.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-01-07, 18:09
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εργοστασιακά φίλε Νίκο...
Ασε που η BMW εχει και κάτι εξτρα ηχοσυστήματα, (professional logic 7, harmann kardon κλπ) με 10+ ηχεία πολυ σπεσιαλ!!!
Από το να βάλεις εξτρα καλύτερα να δώσεις τα λεφτά για αυτό...
Δε συμφωνείς?
Ασε που είναι και σχεδιασμένο ειδικά για το κάθε μοντέλο ξεχωριστά.
Επήδη έχω ψώρα με τον ήχο την πάτησα με το ηχοσύστημα της bmw eγώ έχω το Logic7 ομολογώ οτι δεν μου έκανε εντύπωση έδωσα 1600€ τα ηχεία + 3200€ το idrive γιατί χωρίς αυτό δεν διατίθεται το logic7. Με 4800€ βάζεις ήχο που θα ζήλευε και το Ministry of Sound κοινώς την BMW την κάνεις διαστημόπλοιο αλλά το Logic7 τα λεφτά του δεν τα αξίζει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 24-01-07 στις 18:15
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-01-07, 18:14
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Στο καινούριο (Ε90) εννοείς? Δε το ήξερα, πάντως μέχρι και Ε46 έμπαινε και με απλό κασετόφωνο!!
Τώρα για τα 3200 που λές μη ξεχνάς ότι έβαλες και το σύστημα πλοήγησης professional.
Αν το έκανες ΜΟΝΟ για τον σούπερ ήχο...τί να σου πώ..πάω πάσο.
Η γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα τα εργοστασιακά (και ειδικά BMW-Mercedes)
Οποιος δε αλλάξει το ηχοσύστημα στα καλά Lexus είναι απλά εγκληματίας.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-01-07, 18:21
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο καινούριο (Ε90) εννοείς? Δε το ήξερα, πάντως μέχρι και Ε46 έμπαινε και με απλό κασετόφωνο!!
Τώρα για τα 3200 που λές μη ξεχνάς ότι έβαλες και το σύστημα πλοήγησης professional.
Αν το έκανες ΜΟΝΟ για τον σούπερ ήχο...τί να σου πώ..πάω πάσο.
Η γνώμη μου είναι ότι είναι καλύτερα τα εργοστασιακά (και ειδικά BMW-Mercedes)
Οποιος δε αλλάξει το ηχοσύστημα στα καλά Lexus είναι απλά εγκληματίας.
Νομίζω οτι διατίθεται και με το Professional ραδιο-cd, το idrive το ήθελα αλλά το ζητούμενο και το λάθος μου ήταν οτι πρίν το βάλω έπρεπε να οκούσω να δοκιμάσω τον ήχο του τι να πώ ώρες ώρες αναρωτίεμαι μήπως το logic7 είναι για κλασσική μουσική μόνο. Οσο για το idrive ορισμένες φορές είναι τόσο μα τόσο αργό που μου έρχεται να το πατήσω μια μπουνιά να το σπάσω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 24-01-07 στις 18:35
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-01-07, 18:53
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dionysis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω οτι διατίθεται και με το Professional ραδιο-cd το idrive το ήθελα αλλά το ζητούμενο και το λάθος μου ήταν οτι πρίν το βάλω έπρεπε να οκούσω να δοκιμάσω τον ήχο του τι να πώ ώρες ώρες αναρωτίεμαι μήπως το logic7 είναι για κλασσική μουσική. Οσο για το idrive ορισμένες φορές είναι τόσο μα τόσο αργό που μου έρχεται να το πατήσω μια μπουνιά να το σπάσω.
Ε αυτό έχει γίνει τεράστιο θέμα με το idrive! Μάλλον έπρεπε να ζητήσεις test-drive (ή τουλάχιστον επιδείξη) σε 1 αυτοκίνητο με το ηχοσύστημα logic 7 αλλά και idrive.
Πάντως κρατήσου και μη το σπάσεις γιατί το κόστος επισκευής....
Όσον αφορά το θέμα με το ηχοσύστημα πάντως στα σύγχρονα αυτοκίνητα δε πολυταιριάζουν τα aftermarket ηχοσυστήματα. (φυσικά είναι απλά η γνώμη μου)
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-01-07, 20:57
Το avatar του χρήστη bmw318cabrio
bmw318cabrio Ο χρήστης bmw318cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 943
bmw318cabrio is an unknown quantity at this point
Dim μπορει να μην ταιριαζουν οπως αναφερεις αλλα δεν συγκρινονται και οι ποιοτητες...την αλλη φορα που ειχα παει να βαλω ηχεια ειχε ερθει ενας BMWδακιας και εβαζε ενα SET της Focal της σειρας Utopia το οποιο εχει κοστος 5.500 ευρω χωρις ενισχυτες και τα περαιτερω...μιλαμε οτι καλυτερο υπαρχει ποιοτιτκα σε ηχο ειναι αυτο μιας και μετα το εψαξα..να φανταστειτε οτι μονο το μικρο το tweeteraki εχει 600 ευρω...

http://www.focal.tm.fr/accueil_en.htm
__________________
Καλα ειχα συνηθισει στο Cabrio...ποιος μπαινει σε κλειστο τωρα??
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.