Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-03-10, 19:54
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιμή μαζί με μεταφορικά από το site 366.29+27.5=393.79!!!!!!!!!!Άρα 100€ κάτω η τιμή...και σε άλλα ανταλακτικά που κοιτούσα είχε διαφορές άνω τον 50€, αγγίζει ακόμα και 100+ σε διαφορά!!!! Εδώ μόνο αν μου έκανα έκπτωση 15-20% θα συνέφερε!!!!!!
Στο βάρος του φαναριού σου(2,830 kg σκέτο) είσαι οριακά στα 3Kg.
Είναι 2.8Kg χωρίς συσκευασία και αφρολέξ που είναι απόλυτα απαραίτητα για να ταξιδέψει το Φανάρι.
Οπότε θα σε αλλάξει κατηγόρια και θα σε παει στα 5κιλα σίγουρα με 48.90ε μεταφορικά.
Επειδή και πάλι θα μου πεις ότι συμφέρει και είναι φτηνότερα ,εγώ λέω ότι όταν θέλω ανταλλακτικό το θέλω τώρα!! και το μονό που έχω να σκεφτώ είναι αν θα το βρω γνήσιο (καινούργιο η μεταχειρισμένο ανάλογα) η ιμιτασιόν.
Τα είδη αξεσουάρ μονό μπορούν να περιμένουν.

ΥΓ παντός σε κρεμαγιερες έχει καλύτερες τιμές
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-03-10, 01:44
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Κοίτα αν μιλάμε για ανταλλακτικά που αν δεν αντικατασταθούν απλά το αμάξι δεν πάει ΟΚ αλλίως είναι απλώς κοροϊδία να τα δίνεις στις αντιπροσωπίες....Μιλάμε για καινούρια και όχι μεταχειρισμένα!!!

Δλδ αν γλίτωνες χρήματα με μικρή αναμονή δεν θές. Για μένα τότε απλά πετάς τα λεφτά σου ή λαύτερα τα χαρίζεις... Αν τα έχεις για πέταμα τότε ΟΚ!!! και δεν μιλάω προσωπικά για σένα αλλά γενικά...Είναι λαλακια να τα δίνεις έτσι!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-03-10, 02:39
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Κοίτα.. λεφτά για πέταμα δεν έχει κανείς και όποιος έχει πάλι δεν τα πετάει.
Εγώ θεωρώ λαλακια την άσκοπη αναμονή για πενταροδεκάρες και για τυχόν απρόοπτες εκπλήξεις ανοίγοντας την κουτά και παραλαμβάνοντας ένα ραγισμένο φανάρι πχ και πράγματα τα όποια για να εφαρμοστεί η εγγύηση τους θα χρονιτριβησεις πάρα πολύ και άκρια δεν θα βγάλεις και μεταφορικά από την τσέπη σου θα διπλοπληρωσεις.
Είμαι παθόν και από μέσα και από έξω και ξέρω.
Στο κάτω κάτω πόσα βαρβάτα ανταλλακτικά χρειάζεται να παραγγείλει κάνεις στην ζωή του αυτοκίνητου του? Κάθε μέρα αγορές θα κανει?
Για αξεσουάρ υπάρχει το ebey για καλές τιμές ,αναμονή και ρίσκο που πολλές φορές αξίζει.

Για γνήσιο ανταλλακτικό που έχεις αποδέχτη ότι θα το πληρώσεις ακριβά δεν παίζεις με δίφραγκα.
και δεν μιλάω προσωπικά για σένα αλλά γενικά
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 30-03-10, 11:10
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
******Ξεκινάω ανάποδα....for the record είπα μιλάω γενικά απλά για να μην νομίζεις ότι μιλάω σε έντονο ύφος και σου κανω επίθεση επειδή στο γραπτό λόγο υπάρχουν εύκολα παρεξηγήσεις....φαντάζομαι και εσύ για τον ίδιο λόγο το έκανες...τέλος off topic!!!*******

Κοίτα και εγώ τη έχω πάθει αλλά στο 95% των περιπτώσεων όταν παίρνω από site δοκιμασμένα που είναι φερέγγυα τότε για μένα αν στο σύνολο κερδίζω 50+ τότε απλά προτιμώ να τα δώσω αλλού....στην τελική ας τα δώσω σε λαστιχούμπια να αρρψστήσω στις πάντεςςςςςς!!!!!

Τέσπα διαφορετικές απόψεις είναι.... Για αυτό είμαστε και διαφορετικοί όλοι μεταξύ μας.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-03-10, 11:42
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Δεν είναι άσχετες οι αντιπαραθέσεις απόψεων που έχουμε με την ουσία του θέματος της επικεφαλίδας που συζητάμε.
Οπότε δεν το βλέπω εγώ σαν αντιπαράθεση προσωπική,άλλα σαν ενημέρωση των πολλών.

Συμπέρασμα λοιπόν:
καλές είναι η Online αγορές,όταν όμως έχουν κέρδος ,γιατί στην προκείμενη περίπτωση του online καταστήματος για τον μέσο χρήστη- καταναλωτή καταλήξαμε ότι δεν υπαρχή ιδιαίτερο κέρδος σε ευρώ το όποιο θα κάνει τον δυσπιστώ καταναλωτή η τον απαιτητικό-βιαστικό(άμεσο)καταναλωτή να εμπιστευτεί μια τέτοια συναλλαγή εξ αποστάσεως.
Πιο πολύ ρίσκο και αναμονή έχει ιδικά για όποιον δεν είναι συνηθισμένος σε τέτοιες αγορές.
Σε συνάρτηση με την δυσκολία άμεσης εφαρμογής της εγγύησης η συναλλαγή αυτή μπορεί να γίνει από πολύ ασύμφορη οικονομικά έως και ψυχοθφωρα για κάποιους.

Όποτε όταν μιλάμε για On line αγορές εξαποστασεως πρέπει να παρουσιασσουμε όλη την αλήθεια και το ρίσκο που κρύβουν
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-03-10, 11:54
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Κοίτα πάντα οι online αγορές έχουν ρίσκο.... Αυτό το καταλαβαίνει ο καθένας..... Απο κει και πέρα μου είπες ότι το φανάρι μου φτάνει τα 50€ μεταφορικά.....Λοιπόν εδώ κάνεις μεγάλο λάθος!!!! Μόλις τώρα προχώρησα την διαδικασία μέχρι τέλους πλην της επιβεβαίωσης πληρωμής!!!

Article (edit)
X 1, left headlight 366.29 EUR
Subtotal: 366.29 EUR
Item shipping (shipping by: GR 27.50EUR): 27.50 EUR
including 19% VAT: EUR 62.87
Total: 393.79 EUR
Subtotal: 330.92 EUR


Απλά 100€ για μένα πιστεύω ότι είναι κάτι που αξίζει και το ρίσκο και η αναμονή!!! γιατί πολύ απλά 490 - 20% = 392€.....δλδ μόνο αν μου κάνουν έκπτωση μπορώ να πώ ότι αξίζει... και να γλιτώνω 20% της αξίας είναι τέλεια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-03-10, 12:09
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Αυτό το πρωσωρησες εσύ χειροκίνητα από την σελίδα τους? επιλέγοντας εσύ το βάρος? η αυτόματα γίνετε η διαδικασίαν?
Μήπως δηλαδή μετά αφού επεξεργαστούν αυτοί την παραγγελία σου και δουν ότι η συσκευασία θα ξεπεράσει τα 3 κιλά τότε σου αλλάξουν την τελική τιμή?
To courier Που θα μεταφέρει το δέμα δεν θα λάβει υπόψιν του το εργοστασιακό βάρος του ανταλλακτικού αλλά την τελική του συσκευασία και βάρος που μάλλον θα ξεπεράσει τα 3κιλα.
Αυτό στο έγραψα γιατί μπορεί να μην το είχες σκεφτεί
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-03-10, 12:14
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Κοίτα η πληρωμή γίνεται όταν το παραγγέλνεις....Οπότε μετά αυτοί δεν μπορούν από μόνοι τους να χρεώσουν την κάρτα σου!!!! Συν ότι όλοι αυτοί συνήθως επειδή στέλνουν συνέχεια έχουν άλλα τιμολόγια!!! τελειώς διαφορετικά με μειωμένες τιμές!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-03-10, 12:22
Το avatar του χρήστη κυριακος
κυριακος Ο χρήστης κυριακος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2008
Μηνύματα: 765
κυριακος will become famous soon enoughκυριακος will become famous soon enough
Εγώ βλέποντας τον πίνακα του με τις τιμές και σχόλιασα ότι το συγκεκριμένο Φανάρι πρέπει να το κοστολόγηση με πάνω από 3κιλα βάρος,αυτό είναι λογικό και κατανοητό σε όλους βάση του πίνακα του.
Αν δεν τον εφαρμόσει τότε κερδίζεις εσύ.

με αφορμή αυτό που μου λες για τα <άλλα τιμολόγια> σχολιάζω και παρουσιάζω ένα άλλο πρόβλημα που έχουμε αντιμετώπιση όσοι αγοράσαμε από το εξωτερικό:

να βγει κάτι ελαττωματικό και να έχει εγγύηση άλλα να χρειαστούν τα διπλάσια μεταφορικά για να το στείλεις εσύ σαν ιδιωτης από τα μεταφορικά που χρεώθηκες για να στο στήλη το Online κατάστημα.
Ξέρω πόλους που δεν τα έστειλαν πότε πίσω και τα πέταξαν και όχι μονό ανταλλακτικά αλλα και ηλεκτρονικά.
__________________
FOLDING TOP......... CART1
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-03-10, 12:28
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Κοίτα είναι κάτι λογικό.... Αν εγώ ήμουν μόνιμος πελάτης σου δεν θα μου έκανες καλύτερες τιμές??? Έτσι πάνε και αυτοί...Σου λένε εγώ θα χρησιμοποιώ για τις αποστολές μου μόνο εσένα...Τι τιμές μου κάνεις??

Όταν πας εσύ όμως στο ταχυδρομείο να στείλεις πίσω τότε είσαι ένας απλός πελάτης!!! Υπάρχουν βέβαια site που σου στέλνουν ένα προπληρωμένπ κουπόνι επιστροφής με barcode που δεν πληρώνεις εσυ αλλά αυτά είναι ελάχιστα και ειδικά σε international μεταφορές... Συνήθως σε εγχώριες γίνεται αυτό!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.