Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-04-14, 17:53
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Post Επανέκδοση Πινακίδων Κυκλοφορίας.

Καλησπερα,
Σκεφτομαστε σοβαρα με τον Michael να ξανακυκλοφορήσουμε το BMW.
ξερει κανεις την διαδικασία που πρεπει να ακολουθήσουμε και περιπου ποσο χρονο παίρνει.
θα ειμαι ελλαδα μολίς για 9 μερες οποτε θα ηθελα να το ευχαριστηθω και γω λιγο.

Διαβασα καπου οτι πληρωνεις τελη αναλογικα για του υπολοιπουμενους μηνες του ετους και οχι για ολο το 2014, Ισχυει??

επίσης τις πινακίδες τις παραδωσαμε τον Οκτωβριο του 2012 θα υπάρχουν ακομα στο ΔΟΥ η παμε για εκδοση νέων??

Ευχαριστω εκ των προταίρων
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-04-14, 17:59
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Ναι ισχυει οτι τα τελη που θα πληρωσεις , θα ειναι αναλογικα με βαση τους μηνες που απομενουν , για να δεις ποσο σου αναλογει : ποσο τελων ( / ) 12 (x) τους μηνες που απομενουν . Λογικα θα ειναι ακομη στη ΔΟΥ , απο τη στιγμη που τις κρατανε για 2 χρονια .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-05-14, 00:54
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Offtopic

Έγραψες 2012 και μόλις συνειδητοποίησα ότι έχω το δικό μου χωρίς πινακίδες από το 2009. ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΝΝΙΑ.

Keep us posted
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-05-14, 13:36
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ισχυει οτι τα τελη που θα πληρωσεις , θα ειναι αναλογικα με βαση τους μηνες που απομενουν , για να δεις ποσο σου αναλογει : ποσο τελων ( / ) 12 (x) τους μηνες που απομενουν . Λογικα θα ειναι ακομη στη ΔΟΥ , απο τη στιγμη που τις κρατανε για 2 χρονια .
όμορφα... ευχαριστω για την απαντηση, νομιζα τις κρατανε εναν χρονο μονο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Offtopic

Έγραψες 2012 και μόλις συνειδητοποίησα ότι έχω το δικό μου χωρίς πινακίδες από το 2009. ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΝΝΙΑ.

Keep us posted
I will!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-05-14, 22:16
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα,
Σκεφτομαστε σοβαρα με τον Michael να ξανακυκλοφορήσουμε το BMW.
ξερει κανεις την διαδικασία που πρεπει να ακολουθήσουμε και περιπου ποσο χρονο παίρνει.
θα ειμαι ελλαδα μολίς για 9 μερες οποτε θα ηθελα να το ευχαριστηθω και γω λιγο.

Διαβασα καπου οτι πληρωνεις τελη αναλογικα για του υπολοιπουμενους μηνες του ετους και οχι για ολο το 2014, Ισχυει??

επίσης τις πινακίδες τις παραδωσαμε τον Οκτωβριο του 2012 θα υπάρχουν ακομα στο ΔΟΥ η παμε για εκδοση νέων??

Ευχαριστω εκ των προταίρων
βασικη προυποθεση για να παρεις πινακίδες είναι να εχεις βγαλει κ να εχεις πληρωμενη την ασφαλεια σου κ να πας με το αποκομα .επειδή πιθανον δεν εχεις αντιγραφο της αδειας στα χερια σου,πας στην εφορια,σου δινουν μια απλη φωτοτυπια της αδειας,την στελνεις στον ασφαλιστη σου κ το αργοτερο την επομενη μερα εχεις ασφαλεια.με το καλο να τα βγαλατε τσαρκα παλι τα ''κοριτσια''.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-05-14, 23:31
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
το χρονικο διαστημα που κραταν τις πινακιδες , δεν ειναι στανταρ. Εξαρταται κατα πολυ απο τον ''φορτο'' της εφοριας. Φετος αγορασα ενα οχημα , που ειχε καταθεσει πινακιδες πριν ενα χρονο. Τις πινακιδες λοιπον τις ειχαν καταστρεψει...και αφου μου εδωσαν χαρτι που εγραφε πως εχουν καταστραφει...πηγα στο υπουργειο μεταφορων που ηθελα να βγει η κανουρια αδεια...και μου εδωσαν νεες, χωρις επιπλεον κοστος.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-05-14, 01:26
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.