Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-12-10, 17:32
giorgos19 Ο χρήστης giorgos19 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 3
giorgos19 is on a distinguished road
Δίπλωμα Οδήγησης. 6 μήνες!!!

Γεια σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την άδεια οδήγησής μου.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Είμαι 19 χρονών και το καλοκαίρι πήρα μαθήματα για οδήγηση σε ένα "φίλο" του πατέρα μου. Για να μην τα πολυλογώ αν και οδηγούσα καλά, έσκασε ο πατέρας μου 200 ευρώ στον κύριο για να το πάρω με την πρώτη. Τα παράβολα είναι πολλά, λεφτά δεν υπάρχουν αναζήτησε τη σιγουριά της μια φοράς. Ήμουν και είμαι κάθετα αντίθετος αλλά αυτός πληρώνει και αποφασίζει.

Τέλος πάντων "πέρασα" τις εξετάσεις στις 7 Σεπτεμβρίου. Ο "κύριος" που έχει τη σχολή οδηγών μου είπε ότι θα πάρω το δίπλωμα σε 3-4 μήνες.
ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ. Λέω πολύ είναι αλλά τι να κάνεις.

Εντωμεταξύ από τότε σχεδόν καθημερινά οδηγάω τον πρώτο καιρό με την παρουσία του πατέρα μου και μετά και μόνος. Πιστεύω, όπως και άλλοι, πως είμαι άξιος να κρατήσω το τιμόνι και έχω τον αέρα όπως λέμε.

Σήμερα 2/12 τον πήρε ο πατέρας μου για να ρωτήσει τι γίνεται και τον είπε θα καθυστερήσει ακόμα 3 μήνες!! Είμαι εκτός εαυτού και δεν ξέρω τι να κάνω. Μου λέει ψέματα αυτός; (Μου είπε από την αρχή να δώσω κάτι παραπάνω για να το πάρω μέσα σε 2 εβδομάδες) ή απλώς το σύστημα είναι σάπιο και δεν κάνουν τίποτα εκείνοι χωρίς να τους λαδώσεις;

Σας παρακαλώ βοηθήστε με έχω χάσει το μπούσουλα. Μπορώ να πάω να το πάρω μόνος μου από κάπου; Να κάνω κάποια μήνυση κάπου; Που μπορώ να πάρω τηλέωνα να ρωτήσω; Το έχω ανάγκη δεν μπορώ να οδηγώ χωρίς δίπλωμα και το αυτοκίνητο το χρειάζομαι σχεδόν καθημερινά.

Συγγνώμη για το μεγάλο μου ποστ αλλά κοντεύω να βγάλω αφρούς! 6 μήνες για ένα δίπλωμα που έπρεπε να είναι υποθεση μιας εβδομάδας το πολύ! ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-12-10, 18:25
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την άδεια οδήγησής μου.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής. Είμαι 19 χρονών και το καλοκαίρι πήρα μαθήματα για οδήγηση σε ένα "φίλο" του πατέρα μου. Για να μην τα πολυλογώ αν και οδηγούσα καλά, έσκασε ο πατέρας μου 200 ευρώ στον κύριο για να το πάρω με την πρώτη. Τα παράβολα είναι πολλά, λεφτά δεν υπάρχουν αναζήτησε τη σιγουριά της μια φοράς. Ήμουν και είμαι κάθετα αντίθετος αλλά αυτός πληρώνει και αποφασίζει.

Τέλος πάντων "πέρασα" τις εξετάσεις στις 7 Σεπτεμβρίου. Ο "κύριος" που έχει τη σχολή οδηγών μου είπε ότι θα πάρω το δίπλωμα σε 3-4 μήνες.
ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ. Λέω πολύ είναι αλλά τι να κάνεις.

Εντωμεταξύ από τότε σχεδόν καθημερινά οδηγάω τον πρώτο καιρό με την παρουσία του πατέρα μου και μετά και μόνος. Πιστεύω, όπως και άλλοι, πως είμαι άξιος να κρατήσω το τιμόνι και έχω τον αέρα όπως λέμε.

Σήμερα 2/12 τον πήρε ο πατέρας μου για να ρωτήσει τι γίνεται και τον είπε θα καθυστερήσει ακόμα 3 μήνες!! Είμαι εκτός εαυτού και δεν ξέρω τι να κάνω. Μου λέει ψέματα αυτός; (Μου είπε από την αρχή να δώσω κάτι παραπάνω για να το πάρω μέσα σε 2 εβδομάδες) ή απλώς το σύστημα είναι σάπιο και δεν κάνουν τίποτα εκείνοι χωρίς να τους λαδώσεις;

Σας παρακαλώ βοηθήστε με έχω χάσει το μπούσουλα. Μπορώ να πάω να το πάρω μόνος μου από κάπου; Να κάνω κάποια μήνυση κάπου; Που μπορώ να πάρω τηλέωνα να ρωτήσω; Το έχω ανάγκη δεν μπορώ να οδηγώ χωρίς δίπλωμα και το αυτοκίνητο το χρειάζομαι σχεδόν καθημερινά.

Συγγνώμη για το μεγάλο μου ποστ αλλά κοντεύω να βγάλω αφρούς! 6 μήνες για ένα δίπλωμα που έπρεπε να είναι υποθεση μιας εβδομάδας το πολύ! ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!
Δεν ξέρω τι παίζει με την περίπτωσή σου, αλλά εγώ μόλις πέρασα την οδήγηση σε 1 μήνα περίπου το είχα.
Αν πλήρωνα μπορούσα να το έχω και σε 3 μέρες, αλλά δεν βρήκα το λόγο για κάτι τέτοιο.

Οι 6 μήνες πάντως μου ακούγονται υπερβολικά πολλοί, γι'αυτό ψάξ'το λίγο παραπάνω.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-12-10, 18:35
giorgos19 Ο χρήστης giorgos19 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 3
giorgos19 is on a distinguished road
ε ναι... Ψάχνω αλλά προς τα που να ψάξω;

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου. Είμαι αρκετά εκνευρισμένος με όλη αυτή την κατάσταση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos19 : 02-12-10 στις 18:37
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-12-10, 19:02
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Μπορείς και έχεις κάθε δικαίωμα να πας μόνο σου στο υπουργείο και να ρωτήσεις στο τμήμα εκδόσεως αδειών οδήγησης για την πορεία της έκδοσης του διπλώματός σου. Αν πας εκεί, όλα θα ξεκαθαρίσουν.
Εμένα προσωπικά κάτι άσχημο μου κάνει με τον "φίλο" σας.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-12-10, 19:13
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από intasg Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς και έχεις κάθε δικαίωμα να πας μόνο σου στο υπουργείο και να ρωτήσεις στο τμήμα εκδόσεως αδειών οδήγησης για την πορεία της έκδοσης του διπλώματός σου. Αν πας εκεί, όλα θα ξεκαθαρίσουν.
Εμένα προσωπικά κάτι άσχημο μου κάνει με τον "φίλο" σας.
Πολυ απλο ο φιλος σας θελει να σας τα φαει!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-12-10, 19:16
Το avatar του χρήστη giorgos_f1
giorgos_f1 Ο χρήστης giorgos_f1 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 68
giorgos_f1 is an unknown quantity at this point
Φυλε μου ναι υπαρχει προβλημα στο συστιμα των δυπλοματων για την εκδοση τους αλλα εξι μηνες ειναι υπερβολικο. Εγω εκανα ανανεωση το δυπλομα μου σε σχολη οδηγων και εκανα να το παρω δυο μηνες, λογικος χρονος. Ψαξτω λιγο, ρωτα στο συγγηνονιων που κατεθεσε ο φυλος σας τα χαρτια σου.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-12-10, 19:32
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Πήγαινε μόνος σου να ρωτήσεις στο υπουργείο για την πορεία του. Ποντάρω ότι θα πουν πως το έχουν ήδη παραδώσει στον "φίλο" σας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-12-10, 19:32
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
Αμα εχεις τετοιους φιλους τι να τους κανεις τους εχθρους.
Μεγαλε πανε σε αυτην την σχολη οδηγων με κανα δυο φιλαρακια σου
και πεστονα τον μαγκα οτι αμα δεν σε δωσει το διπλωμα σε 2 μερες
θα του το κανεις θερινο το μαγαζακι τ να δεις για ποτε στο δινει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 02-12-10, 21:06
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
καλησπερα φιλε μου...λοιπον εγω εχω ενα να πω...καταρχην που εβγαλες το διπλωμα?αθηνα θεσσαλονικη?εγω το εβγαλα θεσσαλονικη το ξεκινησα 14 δεκεμβρη εδωσα εξετασεις οδηγησης 9 μαρτη και το πειρα 20 ιουνιου δηλαδη μετα απο τρεις μηνες σχεδον..η κοπελα μου το ξεκινε 16 φεβρουαριου παλί θεσσαλονικη στην ιδια σχολη οδηγων εδωσε εξετασεις οδηγησης 2 ιουνιου και το πειρε 18 οκτωμβριου!δηλαδη μετα απο 5 μηνες σχεδον...δεν ξερω τι "φιλος" ειναι αυτος που εχει ο πατερας σου αλλα μην κοβεις και το κεφαλι σου οτι κατι παιζει...αυτο με το θεμα εκδοσης δηπλωματων ειναι σκ@@α...και καθηστερουν αρκετα...και το θεμα οτι εσκασες 200 ευρο ειναι θεμα δικο σου αυτο..στην ουσια απλα λαδοσες επιτροπη για να μην σε κοψουν...το κανουν πολλα παιδια σε περιοχες και πολεις οπου ακουγετε γενικα οτι κοβουν με το παραμικρο...το αλλο θεμα οτι σου ζητησε μετα λεφτα παλι βρομαει λιγακι αλλα μην ξεχνας στην ελλαδα ζουμε και ολα γινονται...αλλα δεν γινετε και πολυ ευκολα να λαδωσεις σε υπουργειο...ελπιζω να σε καθησηχασα λιγο...αλλο ενα ακομα παραδειγμα...μια φιλη ξεκινησε το δηπλωμα ιουλιο και τελη αυγοθστου το πειρε..στην καλαματα αυτο...παντος σε αθηνα και θεσσαλονικη το θεμα καθηστερησης διπλωματος ειναι αστα να πανε λογο οτι πχ η θεσσαλονικη εχει δυο υπουργεια συγκινονιων και αν υπολογισεις οτι καθε μερα δινουν απο 150 - 200 ατομα σε καθε υπουργειο συνολο 400 ατομα και βαλεις κατω να δεις ποσο ατομα περιμενουν δηπλωματα..αστο καλυτερα...και σε περιοχες οπως καλαματα ερχετε ποιο συντομα λογο οτι εχει 70000 κατοικους περιπου και ειναι ποιο λιγα τα διπλωματα που περιμενουν...ειναι και οι πρωτερεοτητες στην μεση τι να σου λεω ενα μπ@#$λο γενικος...γνωμη μου ειναι κανε λιγο υπομονη ακομα και αν δεν δεις φως τι να σου πω,μινησε τον καφτου το μαγαζι...αλλα δεν νομιζω θα το παρεις...το ξερω οτι εισαι φουντομενος και θες να οδηγησεις ενω ξερεις οτι εχεις περασει τις εξετασεις και εχεις και αμαξι...αλλα τι να κανουμε?υπομονη αδερφε.Αυτα απο εμενα.
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 02-12-10, 21:08
giorgos19 Ο χρήστης giorgos19 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-12-2010
Μηνύματα: 3
giorgos19 is on a distinguished road
Σας ευχαριστώ πολύ όλους. Θα πάω στο παράρτημα του υπουργίου και θα σας ενημερώσω. Θα κάνω φασαρία αν δεν το έχουν εκδώσει ακόμα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.