Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-07-08, 22:28
Το avatar του χρήστη Premium
Premium Ο χρήστης Premium δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2004
Μηνύματα: 26
Premium is on a distinguished road
BMW 320 ci Coupe Ε46 - ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΙΑΣ ΣΧΕΣΗΣ

Για 6 χρόνια με μετέφερε σβέλτα και με ασφάλεια σε κάθε γωνιά της Ελλάδας. Mε βοήθησε να έχω πολλές και αξιόλογες επαγγελματικές και προσωπικές (!) εοιτυχίες. Με προστάτεψε από το κρύο, τη ζέστη, το βροχή, τα χιόνια, το χαλάζι και τη παράνοια της Ελληνικής ασφάλτου. Κάθε φορά που επιστρέφαμε μαζί στη βάση μας ένιωθα χαρά και βαθιά ικανοποίηση που την είχα οδηγήσει.

Όμως κάθε καλό σε αυτή τη ζωή κάποτε τελειώνει. Έτσι, μετά από χιλιάδες ταξιδιάρικα χιλιόμετρα μαζί της ήρθε η ώρα να την αποχωριστώ.

Τη παραδίδω σε άριστη κατάσταση, καλύτερη από καινούργια και δεν υπερβάλλω. Στημένη για να συνδυάζει άνεση και να στρίβει σαν τρένο, συντηρημένη σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο BMW, εντελώς μα εντελώς ατρακάριστη, με φρέσκα λάστιχα, φρένα, λάδια κτλ

Σου αρέσει να ακούς από το ανοιχτό παράθυρο το γουργούρισμα του 6-κύλινδρου συνόλου τα ζεστά καλοκαιρινά βράδια ? Το σφύριγμα του όταν του τα ζητάς και στα δίνει με προθυμία? Τότε κάνε τη δική σου με 18 ζεστά χιλιάρικα και φρόντισε να τη προσέχεις παρακαλώ... Εγώ τώρα έχω να προσέχω το καινούργιο μου μωρό.

Λίγη ανατομία του αυτοκίνητου:
BMW 320 ci Coupe, Ε46, 6-κύλινδρη, 2200cc, 170 άλογα, όλα μαμακίσια. Καμιά μετατροπή του κινητήρα πουθενά.
Αγοράστηκε το Νοέμβρη του ’01 και γράφει 160.000 χιλιόμετρα
Την οδήγησα μόνο εγώ από τη πρώτη της μέρα μέχρι σήμερα.
- Χρώμα ασημί μεταλλικό
- Αλουμινένιες ζάντες BBS/BMW 17’
- Αμορτισέρ Bilstein custom Κυρλαγκίτσης, ελατήρια H&R
- Λάστιχα 225/45/17 εμπρός, 245/40/17 πίσω Conti Sport Contact 3
- Δισκόπλακες Zimmermann αεριζόμενες (διαμπερείς- διάτρητες)
- Σωληνάκια φρένων υψηλής πίεσης
- Ενισχυμένες αντιστρεπτικές Η&R
- Θολόμπαρα Μ3
- Φώτα Xenon
- Ράδιο CD BMW Business
- Τιμόνι τριάκτινο πολλαπλών λειτουργιών
- Ηλεκτρικά παράθυρα εμπρός - πίσω
- Ψηφιακό διζωνικό κλιματισμό
- 6 αερόσακοι
- Αισθητήρες βροχής
- Αισθητήρες φώτων

Επικοινώνησε μαζί μου στο 6944766696 (Κώστας) ή στo pim για τη παράδοση - παραλαβή
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
  #2  
Παλιά 11-07-08, 13:43
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Είναι αστέρι το εργαλείο του Premium. Τυχερός όποιος το πάρει.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
  #3  
Παλιά 31-07-08, 00:32
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Μore information

Φίλε, επειδή ψάχνω για κάτι αντίστοιχο, σε παρακαλώ στείλε μου περισσοτερες φωτογραφίες και τιμή.
Ευχαριστώ ,Νίκος.
  #4  
Παλιά 02-08-08, 00:59
Το avatar του χρήστη Premium
Premium Ο χρήστης Premium δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2004
Μηνύματα: 26
Premium is on a distinguished road
...Τότε κάνε τη δική σου με 18 ζεστά χιλιάρικα ...

Εΰχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε, τιμή σου γράφω, φωτογραφίες πρέπει να ... τραβήξω!!! Θα το κάνω το συντομότερο
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
  #5  
Παλιά 02-08-08, 02:23
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Εχεις δίκιο. Δεν είχα προσέξει την τιμή. Σαλόνι έχει το απλό? Μήπως έχει cruise control , board computer , τεμπέλη? Έχει dsc or asc μόνο? Συναργεμό, ή μόνο immobilizer? Αθήνα είσαι? Η τιμή είναι συζητήσιμη μια και έχει τα χιλιομετράκια της? Ευχαριστώ....
  #6  
Παλιά 03-08-08, 12:43
Το avatar του χρήστη Premium
Premium Ο χρήστης Premium δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2004
Μηνύματα: 26
Premium is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wiserman29 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δίκιο. Δεν είχα προσέξει την τιμή. Σαλόνι έχει το απλό? Μήπως έχει cruise control , board computer , τεμπέλη? Έχει dsc or asc μόνο? Συναργεμό, ή μόνο immobilizer? Αθήνα είσαι? Η τιμή είναι συζητήσιμη μια και έχει τα χιλιομετράκια της? Ευχαριστώ....
Αγαπητέ φίλε σημείωνε:
Σαλόνι υφασμάτινο
Cruise control περιλαμβάνεται
DSC περιλαμβάνεται
Εχει μόνο immobilizer, όχι συναγερμό, όχι Navi, ούτε τεμπέλη
Γνωρίζουμε αμφότεροι ότι η τιμή είναι ΚΑΛΗ και τα χιλιομετράκια της αληθινά για αυτοκίνητο 6-ετίας. Επιπλέον, είναι χιλιόμετρα ταξιδιών κυρίως στον άξονα Αθήνα - Θεσσαλονίκη - Καβάλα - Ξάνθη.
Είναι σημαντικό να σημειώσω ότι το αυτοκίνητο είναι 100% "μαμα", εντελώς μα εντελώς ατρακάριστο και υπέροχα στημένο. "Μπαίνει" όπου θέλεις, όπως θέλεις και φυσικά "βγαίνει" κυρία, χωρίς να υστερεί σε άνεση. Ο Dr Abo το έχει ακολουθήσει (!) στη διαδρομή Βόλο Αθήνα με τη Μ3 του και μπορεί να σου πιστοποιήσει τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
Ο Dark Niaou επίσης μπορεί να σου περιγράψει πόσο προσπαθησε να το φτάσει στο Σχηματάρι με το δικό του 320 χωρίς επιτυχία (μαμακίσια 6-κύλινδρα 2200cc και τα δύο).
Το αυτοκίνητο σταθμεύει στη Γλυφάδα αυτή τη στιγμή ενώ εγώ στη Κόρινθο. Μπορούμε να συναντηθούμε όμως και να το δεις ζωντανό οποτεδήποτε θέλεις, πάρε με στο 6944766696 να το κανονίσουμε.
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
  #7  
Παλιά 03-08-08, 13:41
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Φίλε μου, δεν αμφιβάλλω ότι το αυτοκίνητό σου είναι πολύ καλό. Εννοείται βέβαια ότι θα ήθελα να το ελέγξω σε δικό μου μηχανικό πριν οτιδήποτε. Τα χιλιόμετρα πρέπει να είναι αληθινά, αλλά όχι ότι είναι λίγα. Εγώ που έχω το δικό μου 1 χρόνο περισσότερο, τώρα φτάνω τα 160000 και ήμουν συνέχεια εθνική λόγω του ότι είμαι Θεσσαλονικιός, που μένω Αθήνα και ταυτόχρονα στο στρατό με μετάθεση ¨Έβρο. Όπως καταλαβαίνεις ήμουν συνέχεια εν κινήσει! Τελοσπάντων δεν θέλω να το παίξω έξυπνος, ούτε να χαλάσω τις καρδιές μας. Τα χιλιόμετρα δεν με φοβίζουν, απλά έχω βρει σχεδόν όμοιο με το δικό σου 1 χρόνο νεώτερο με 60000 και 6δισκη cdιερα μαμίσια στα 19500. Δεν έχει βέβαια τις μηχανικές βελτιώσεις σε φρένα και αναρτήσεις, αλλά το σκέφτομαι. Εν κατακλείδι, για να μην σε ζαλίζω το δίλλημα είναι δικό μου και για αυτό σε ρώτησα εάν γίνεται κάτι για την τιμή χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω γιατί και εγώ που έχω το δικό μου σε αγγελία με εκνευρίζει που παίρνουν διάφοροι και λένε ό,τι τους κατέβει και μου κάνουν συνέχεια υποδείξεις. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου, απλά μια φιλική ερώτηση εάν έχεις περιθώρια για καμία εκπτωσούλα αφού θα είναι και τοις μετρητοίς…..
Εάν μου επιτρέπεις μερικές ερωτήσεις ακόμα…
1. Που το πήγαινες για σέρβις?
2. Εάν έχουν αλλαχθεί μηχανικά εξαρτήματα λόγω φυσιολογικής φθοράς?
3. Εάν τα xenon είναι εργοστασιακά και όχι aftermarket?
4. Πόσο σου καίει σε Αθήνα και Εθνική?
5. Πότε γυρνάς Αθήνα? Εάν το αυτοκίνητο είναι κάπου σταθμευμένο σε ανοικτό χώρο, μπορείς να μου πεις που να περάσω σήμερα να του ρίξω μια ματιά, μια και θα είμαι Γλυφάδα στους γονείς μου το απόγευμα?
Ευχαριστώ πολύ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wiserman29 : 03-08-08 στις 13:44
  #8  
Παλιά 03-08-08, 15:15
Το avatar του χρήστη Premium
Premium Ο χρήστης Premium δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2004
Μηνύματα: 26
Premium is on a distinguished road
Αγαπητέ μου Wiseman ούτε με ζαλίζεις ούτε με κουράζεις. Μάλλον το αντίθετο, αφού οι ερωτήσεις σου δείχνουν αληθινό ενδιαφέρον και με χαροποιούν ιδιαίτερα. Έτσι λοιπόν σου απαντάω ευθέως ότι αν σου αρέσει το αυτοκίνητο και έχεις και τα λεφτά μετρητά θα βρούμε την άκρη με τη τιμή. Δεν χαλάμε καρδιές σε τέτοια (ευαίσθητα) ζητήματα. Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου, απαντάω:

1. Που το πήγαινες για σέρβις?
Στο Νταγκουνάκη 5 χρόνια, ένα χρόνο στο Σαμαρα
2. Εάν έχουν αλλαχθεί μηχανικά εξαρτήματα λόγω φυσιολογικής φθοράς?
Σε όλα αυτά τα χρόνια μου ζήτησε μόνο μία αντλία βενζίνης στα 100.000 χιλιόμετρα, μου την άλλαξε το BMW mobile στη Κόρινθο
3. Εάν τα xenon είναι εργοστασιακά και όχι aftermarket?
Είναι μαμακίσια, έτσι το είχα παραγγείλει
4. Πόσο σου καίει σε Αθήνα και Εθνική?
Σχετική η απάντηση. Όμως μπορώ να σου πω το εξής: Ταξιδεύοντας Αθήνα - Θεσσαλονίκη μαζί με Γερμανό συνεπιβάτη που ούρλιαζε μόλις πέρναγα τα 140 χρειαζότανε 3/4 του ρεζερβουάρ μέχρι το Βαρδάρη. Ταξιδεύοντας μόνος μου κάτω από πίεση ήθελε βενζίνη στο Κορινό (μετά τη Κατερίνη). Εννοείται ότι ξεκίναγα με γεμάτο ρεζερβουάρ και στις 2 περιπτώσεις με αφετηρία τη Μεταμόρφωση Αττικής.
5. Πότε γυρνάς Αθήνα? Εάν το αυτοκίνητο είναι κάπου σταθμευμένο σε ανοικτό χώρο, μπορείς να μου πεις που να περάσω σήμερα να του ρίξω μια ματιά, μια και θα είμαι Γλυφάδα στους γονείς μου το απόγευμα?
Βρίσκομαι Αθήνα συνήθως 2 φορές τη βδομάδα, μπορώ να είμαι και αύριο αν το θέλεις. Θα σου στείλω στο PIN τη διεύθυνση που σταθμεύει
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
  #9  
Παλιά 03-08-08, 19:17
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Φιλέ μου, πέρασα πριν και είδα το αυτοκίνητό σου. Δεν ήξερα την πινακίδα σου, αλλά δεν ήταν δύσκολο να το καταλάβω. Εξωτερικά είναι σε ικανοποιητική κατάσταση από όσο είδα γιατί ήταν και λίγο βρώμικο. Κάτι μικρογρατζουνιές στον προφυλακτήρα είδα και 1 χτυπηματάκι/βαθουλωματάκι πίσω δεξιά. Σε γενικές γραμμές δεν με χάλασε. Αν μάλιστα είχε λιγότερα χιλιόμετρα και 1-2 καλούδια όπως ηλιοροφή θα ενδιαφερόμουνα πολύ πιο ζεστά. Μέσα στην βδομάδα θα πάω να δω και τα άλλα 3 που έχω υπόψη μου και θα επικοινωνήσω ανάλογα. Αν πάντως αλλάξει κάτι σχετικά με την τιμή, σε παρακαλώ ειδοποίησε με, γιατί όπως καταλαβαίνεις όλα παίζουν ρόλο σε μια τέτοια απόφαση. Επίσης εάν το πουλήσεις θα ήθελα να το μάθω, γιατί ίσως με βγάλεις από ένα δίλλημα.
Ευχαριστώ πολύ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wiserman29 : 03-08-08 στις 19:21
  #10  
Παλιά 03-08-08, 19:28
wiserman29 Ο χρήστης wiserman29 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 242
wiserman29 is on a distinguished road
Σόρρυ, αλλά δεν είχα διαβάσει ότι μου απάντησες σχετικά με το θέμα του εμπόρου και σχετικά με την κατανάλωση.
Πάντως σε σχέση με την 316 που έχω βλέπω ότι καίει πολύ παραπάνω. Εγώ Αθήνα-Θεσσαλονίκη ήρεμα με απλή βενζίνη καίω πολύ κάτω από τα ¾ , ενώ πατητός λίγο πάνω από τα ¾ . Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόση διαφορά αφού με τα 105 άλογα το αυτοκίνητο ζορίζεται υπερβολικά και είχα την ψευδαίσθηση ότι με τα 170 άλογα θα πήγαινε πιο άνετα και θα κάλυπτε ένα μέρος της διαφοράς κατανάλωσης. Τον αυτόματο πιλότο τον έχεις δοκιμάσει? Βοηθάει στην κατασνάλωση?
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.