Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-05-09, 16:00
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
Lightbulb Περι 325ci E92

καλησπέρα σε όλους στο forum! είμαι λίγο προ τις αγοράς ενός e92 325 coupe.
με εξακύλινδρο μοτέρ 218hp και δέρμα κτλ και κιβώτιο σάρι steprtronic. λόγω τις κρίσις το βρίσκω με 16000 περίπου χαμηλότερη τιμή από ότι πριν - καινούριο πάντα συνδυαστικά με έκπτωση 20% + το μειωμένο τέλος - .
θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το μοντέλο αυτό!
ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 23-05-09 στις 16:13 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-05-09, 17:17
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Φίλε ΤΡΕΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αν δεν είχα τη γκρίνια της γυναίκας μου και εγώ για το αμάξι αυτό πήγαινα (ή για μεταχειρισμένη Μ3 Ε46) αλλά τελικά πήρα Ε92 320 που αφού είναι τόσο καλό φαντάσου με 6κύλινδρο πως είναι!!!
Πάντως αν έχεις Ε39 που λέει το username σου κάνε μια βόλτα με Ε92 πριν την αγορά γιατί έχουν εντελώς διαφορετική φιλοσοφία που ίσως να μην σου αρέσει.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bimmer-corfu : 23-05-09 στις 17:19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-05-09, 17:20
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
εισαι ευχαριστιμένος δηλαδη γενικά ε? τριξίματα,θόρυβοι κτλ? ησυχία ελπίζω!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-05-09, 17:21
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
Wink

αλήθεια, η σύζυγος γιατί γκρίνιαζε?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-05-09, 17:29
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Η γυναίκα γκρίνιαζε για 325 επειδή θα πήγαινε (το καλοκαίρι) 60.000 να το πάρω όπως θέλω, αφού 48 πήγε η 320. Για Μ3 γκρίνιαζε επειδή δεν θέλει μεταχειρισμένα.

Μένω σε μια περιοχή σκαμμένη 10 Χιλιόμετρα περιμετρικά εδώ και 1 χρόνο (έργα για βιολογικό καθαρισμό) και παρόλα αυτά δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ τριγμός. Η ποιότητα κατασκευής επειδή είχα Ε39 σου λέω ότι είναι ίσως και καλύτερη, έχει κάποια κοπανήματα όμως απο τα runflat ελαστικά που στο Ε39 δεν τα ακούς αλλά σε αποζημιώνει σε κρατήματα η ανάρτηση.
Γενικά μην περιμένεις άνεση Ε39 αφού αυτό εδώ δεν είναι οικογενειακό αμάξι αλλά εμένα ακόμα και σε οικογενειακά χρέη με βόλεψε μια χαρά, ενώ έχει και περισσότερο ψαγμένη συμπεριφορά απο Ε39 αν θες να πας γρήγορα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-05-09, 17:53
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
μοιαζουμε σε πολλα μιας και εχω και εγω ενα Ε39 το οποιο ομως σκοπευω να κρατησω κι αλλο μιας και το εχω φτιαξει facelift (ζαντες 17, φαναρια μπρος-πισω led & angel Eyes,αεροτομη απο Μ, γριλιες φουλ χρωμιου ,λευκα φλας, και κοντερ απο Μ5 με δαχτυλιδια στα οργανα) δερματινα και steptronic.

χαιρομαι που μου λες να προχωρησω για το ε92.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-05-09, 17:58
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Γιατί δεν το σκέφτεσαι να πας απευθείας σε 330i ; Θα έχεις που θα έχεις τα έξοδα του τρίλιτρου, τουλάχιστον να έχεις και 272 άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-05-09, 18:08
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Αυτό που λέει ο Nick_Compact είναι κάτι που έχει να κάνει με τη τσέπη σου και μόνο. Αν αντέχεις προχώρα, αν όχι ακόμα και 320 Ε92 θα σε φτιάξει, πόσο μάλλον 325.

Αν μπορείς να κρατήσεις το Ε39 ακόμα καλύτερα, έτσι θα έχεις και χώρους,πρακτικότητα,άνεση με το 39άρι αλλά και το φτιάξιμο που σου δίνει η εμφάνιση και το στήσιμο του 92
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-05-09, 18:15
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
φιλε nick_compact δεν υπαρχει αλλο κομμάτι γενικώς! καθώς αυτά είναι απο το στοκ με το 20% εκπτωσης + τα τέλη.
Πάνω σε αυτό που λες σκεφτόμουν όμως αν το παρω το 325 μήπως το αναβαθμίσω ηλεκτρονικά -φαντάζομαι- γιατί απο τα χαρακτηριστικά που κοιτούσα,είναι ιδιες ακριβώς μηχανές και δεν υπάρχει καποιο turbo στο 330.οπότε μηπως γίνεται η μετατροπη?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-05-09, 18:19
mariosE39 Ο χρήστης mariosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 23
mariosE39 is on a distinguished road
επισης Bimmer σε τι χρωμα το εχεις εσυ? αυτο που εχεις στην φωτο? μαλλον space grey? εμενα σε γραφίτη το βρήκα. ενα και μοναδικό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.