Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-10-09, 16:37
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο μόνος τρόπος να πας χειρότερα με πιο κοντό διαφορικό είναι να χάσεις χρόνο ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ από σπινιάρισμα λόγω πολύ κοντής 1ης !!!

Είναι από άποψη φυσικής ΑΔΥΝΑΤΟΝ να πηγαίνεις πιο αργά με πιο κοντό διαφορικό !!!!

Εγώ EVANGELΟS πιστευω οτι σε μια διαδρομή 0-1000 μετρα με ενα πιο κοντο διαφορικό απο την στιγμη που κανεις περισσοτερες αλλαγες και το στροφομετρο φυσιολογικά κατεβενει σε κάθε αλλαγη εισαι ΄περισοτερα δευτερόλεπτα μεσα στο μη οφελιμο ευρος στροφων απο την στιγμη που κανεις μια ή δύο αλλαγες παραπάνω απ'οτι θα ήσουν με μια αλλαγη μειον.
Εχει μεγαλη διαφορά να εχεις 4η ταχυτητα, να γραφει το κοντερ 200 χιλιομετρα στις 7000 στροφες και να εχεις αλλες 1200 στροφες για τον τον κοφτη( εκει που εχουμε αλογα δηλαδη) και διαφορετικό να εχεις τα ιδια χιλιομετρα με 5η ταχυτητα και 6000 στροφες και να περιμενεις μεχρι να παει στον κοφτη.
Anyway, αυτα ειναι θεωρίες και μπορει να κανω λαθος.
Στην πραξη δεν εκανα κανενα λαθος.
Ακομη δεν εχω ξεχασει το υφακι του φιλου με το εβο που μου εριξε μισο το ενα βραδυ ουτε και το κλαμα που εριξε το επομενο βραδυ οταν αλλαξα το διαφορικό.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-10-09, 16:42
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
To κλαμα του ηταν με 3.91?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-10-09, 16:51
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
To κλαμα του ηταν με 3.91?
οχι ρε τρελε που θες και 4.10
Το κλαμα το δικό μου ηταν με το 3.91, που δεν ηταν ακριβως κλαμα. Λιγα δακρυα μοναχα αφου μισο αμαξι ηταν αλλα δεν τον μαζευα.
Το ΚΛΑΜΑ το δικό του εγινε με το 3.62 το επομενο βραδυ. Αν ηξερα απο πριν ποσο θα του εριχνα θα εβαζα στο πορτ μπαγκαζ ( σωστα το γραφω γιατι ειμαι Κυπριος?) κανα δυο σφουγκαριστρες , ενα ζευγάρι πεδιλα, και την στολή καταδυσεων.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chief : 12-10-09 στις 16:54
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 12-10-09, 17:04
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι ρε τρελε που θες και 4.10
Το κλαμα το δικό μου ηταν με το 3.91, που δεν ηταν ακριβως κλαμα. Λιγα δακρυα μοναχα αφου μισο αμαξι ηταν αλλα δεν τον μαζευα.
Το ΚΛΑΜΑ το δικό του εγινε με το 3.62 το επομενο βραδυ. Αν ηξερα απο πριν ποσο θα του εριχνα θα εβαζα στο πορτ μπαγκαζ ( σωστα το γραφω γιατι ειμαι Κυπριος?) κανα δυο σφουγκαριστρες , ενα ζευγάρι πεδιλα, και την στολή καταδυσεων.


χαχαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 12-10-09, 17:08
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
. Αν ηξερα απο πριν ποσο θα του εριχνα θα εβαζα στο πορτ μπαγκαζ ( σωστα το γραφω γιατι ειμαι Κυπριος?) κανα δυο σφουγκαριστρες , ενα ζευγάρι πεδιλα, και την στολή καταδυσεων.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 12-10-09, 17:09
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Λοιπον στειλτε μου πμ που θα βρω κορωνοπηνιο....

Ή να παρω ολο το κελυφος?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-10-09, 17:12
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι ρε τρελε που θες και 4.10
Το κλαμα το δικό μου ηταν με το 3.91, που δεν ηταν ακριβως κλαμα. Λιγα δακρυα μοναχα αφου μισο αμαξι ηταν αλλα δεν τον μαζευα.
Το ΚΛΑΜΑ το δικό του εγινε με το 3.62 το επομενο βραδυ. Αν ηξερα απο πριν ποσο θα του εριχνα θα εβαζα στο πορτ μπαγκαζ ( σωστα το γραφω γιατι ειμαι Κυπριος?) κανα δυο σφουγκαριστρες , ενα ζευγάρι πεδιλα, και την στολή καταδυσεων.
Χοντρο ξενερωμα μεσα σε ωρες να σε σκιζει το ιδιο αυτοκινητο που εσκισες την

προηγουμενη νυχτα !!!

Ευγε !!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 12-10-09, 17:18
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον στειλτε μου πμ που θα βρω κορωνοπηνιο....

Ή να παρω ολο το κελυφος?

μάνο μέχρι στιγμής οι πηγές που ακούγονται πολύ για τη συγκεκριμένη μετατροπή είναι 2
turner motorsport
dinan
στη dinan δίνουν και το πρόγραμα για το αυτόματο mode.
το σκέτο κορωνοπήνιο είναι πιο φτηνή λύση απλά θέλει γνώστη και καλό μάστορα για να τοποθετηθεί σωστά.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 12-10-09, 17:20
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Θωμα ολοκληρο το διαφορικο ειναι οντως πανακριβο..το προγραμμα δεν το χρειαζομαι.

Χριστοφορε εσυ τι λες?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 12-10-09, 17:21
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
ολο και καποιος θα εχει κανα κομπλέ, καπου, σε καποια γωνια κρυμενο...












Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.