Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 20-11-14, 23:19
stefanos116 Ο χρήστης stefanos116 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-06-2009
Μηνύματα: 33
stefanos116 is on a distinguished road
215/45/17

Eπειτα από αγορα ζαντας(REPLICA)..είναι η style 269 double spoke σε original , με ΕΤ 35 και 7,5" * 17 είμαι σε αναζητηση ελαστικων.

Εχω το 116 Facelift και φοραω 195/55/16 RUNFLAT και μου εχει κολλησει η διασταση 215/45/17.Ξερω δεν είναι η προτεινομενη διασταση από BMW αλλα θελω κατι όχι πολύ φαρδυ και να εχει χαμηλο προφιλ.

επειτα από μετρημα στην σελιδα αριθμομηχανή ελαστικων BMW-Treff εβγαλα τις διαστασεις των ελαστικων οπου 195/55/16 με διαμετρο τροχου 603mm και περιφερεια τροχου 1894mm με 215/45/17 607mm διαμετρο κ 1907mm περιφερεια..η ΑΠΟΚΛΙΣΗ είναι 0,69% ,πολύ μικρη,ενώ αν ηταν εκτος επιτρεπτων οριων βγαζει την αποκλιση με κοκκινα.
Ρωταω λοιπον αν καποιος εχει φορεσει τετοια διασταση σε ασσο και αν ειχε καποιο πρόβλημα....οσο για ελαστικα κοιταω προς CONTINENTAL μερια αλλα βλεπω ότι βγαζει σε ένα μονο τυπο ελαστικου τη διασταση αυτή, contisportcontact 5το οποιο είναι για αυτοκινητα με σπορ επιδοσεις και το 116 μονο αυτό δεν είναι.

συγνωμη για το μακρος του θεματος...ακουω λοιπον τις αποψεις σας..
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.