Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-11-11, 15:43
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Bρε αγορι μου μην αρπαζεσαι

Απλα διαφωνεις οτι τα bmw εχουν εναν πιο κυριλε και σοβαρο χαρακτηρα απο τα silvia και τα supra? Δεν απευθυνονται στο ιδιο ακριβως κοινο.

To οτι κανει ο καθενας με γεια του με χαρα του, και γω δινω respect σε οποιον φτιαχνει το οχημα του οπως ακριβως θελει και το κανει οτι θελει, αλλα δεν παει να πει οτι πρεπει να μου αρεσει σωνει και καλα.

Υπαρχουν πραγματα που ταιριαζουν σε καποια αυτοκινητα και σε καποια αλλα οχι. Και γω εκτιμω ενα streched λαστιχο, ενα rolled φτερο ή φρυδακια στα φτερα, αεροτομες, κουλα χρωματα, body kit κτλ αλλα στα καταλληλα οχηματα. Δηλαδη ενα rx7 ή ενα s15 ειναι λιγοτερο συντηρητικα ως σχημα απο μια Ε39 ή μια Ε36 ή μια Ε24?

Και γω αν επερνα κατι γιαπωνεζικο τετοια θα εκανα... οχι σε μια bmw ομως. Οχι γιατι ειναι το 'ιερο' τερας και καλα, απλα δεν μου κολλαει!


PS δεν το κανω VS... αυτο ελειπε


edit
Βλεπω το model T.... ειναι εντελως διαφορετικη φαση αυτο. Αφενως ειναι εκθεσιακο, αφετερου προτιμω να κυκλοφορω 2 φορες τον χρονο με ενα τετοιο, παρα με ΑΥΤΟ

για ευνοητους πρακτικους και αισθητικους λογους.

Την bmw μπορεις να την κυκλοφορεις ομως καθε μερα.
Anyway.
Ξαναλεω δεν ειμαι κατα της βελτιωσης, ουτε ΟΕΜακιας.

PPS
Πες μου οτι εισαι μεσα σε 4chan culture, haters gonna hate, trollfaces, philosoraptor και τετοια
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-11-11, 15:58
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
Bρε αγορι μου μην αρπαζεσαι

Απλα διαφωνεις οτι τα bmw εχουν εναν πιο κυριλε και σοβαρο χαρακτηρα απο τα silvia και τα supra? Δεν απευθυνονται στο ιδιο ακριβως κοινο.

To οτι κανει ο καθενας με γεια του με χαρα του, και γω δινω respect σε οποιον φτιαχνει το οχημα του οπως ακριβως θελει και το κανει οτι θελει, αλλα δεν παει να πει οτι πρεπει να μου αρεσει σωνει και καλα.

Υπαρχουν πραγματα που ταιριαζουν σε καποια αυτοκινητα και σε καποια αλλα οχι. Και γω εκτιμω ενα streched λαστιχο, ενα rolled φτερο ή φρυδακια στα φτερα, αεροτομες, κουλα χρωματα, body kit κτλ αλλα στα καταλληλα οχηματα. Δηλαδη ενα rx7 ή ενα s15 ειναι λιγοτερο συντηρητικα ως σχημα απο μια Ε39 ή μια Ε36 ή μια Ε24?

Και γω αν επερνα κατι γιαπωνεζικο τετοια θα εκανα... οχι σε μια bmw ομως. Οχι γιατι ειναι το 'ιερο' τερας και καλα, απλα δεν μου κολλαει!


PS δεν το κανω VS... αυτο ελειπε


edit
Βλεπω το model T.... ειναι εντελως διαφορετικη φαση αυτο. Αφενως ειναι εκθεσιακο, αφετερου προτιμω να κυκλοφορω 2 φορες τον χρονο με ενα τετοιο, παρα με ΑΥΤΟ

για ευνοητους πρακτικους και αισθητικους λογους.

Την bmw μπορεις να την κυκλοφορεις ομως καθε μερα.
Anyway.
Ξαναλεω δεν ειμαι κατα της βελτιωσης, ουτε ΟΕΜακιας.

PPS
Πες μου οτι εισαι μεσα σε 4chan culture, haters gonna hate, trollfaces, philosoraptor και τετοια
Νίκο μου δεν αρπάχτηκα! Καθε αλλο, τετοιες φιλοσοφικες συζητησεις τις γουσταρω! Συγγνωμη αν φανηκε ετσι!

Εδω ομως ειναι που "διαφωνουμε".. Japan vs euro στο κυριλε..

Αντικειμενικά, τι σου προσφέρει ενα 200SX, ένα silvia και ένα supra? Καποια Χ, Υ, Ζ πράγματα, σωστά?

Βρες που ενα αυτοκινητο τωρα made in Europe που σου προσφερει τα ιδια πραγματα με τα προαναφερθεντα.. Ενα για το 200SX, ενα για το silvia και ενα για το supra.. Πού θα καταλήξεις?

Να το πω αλλιως.. Πες οτι δεν γινοταν να εχουμε Ιαπωνικα στην Ευρωπη.. Ποια θα ήταν τα ισοδύναμα οχηματα? Ξαφνικα η σειρα 3 γινεται το S-chassis της Ευρώπης, στα δικα μου ματια τουλαχιστον

Ενα supra ειναι πολύ πιο κυριλε κατα τη γνωμη μου απο ενα 3αρι.. Γιατι ειναι σε υψηλότερη κατηγορια.. Ενα S15 ειναι απειρως πιο κυριλε απο το 36αρι, για εμενα τουλαχιστον. Απλα επειδη το 90% των γιαπωνεζικων ειναι Mad tyte JDM Dorifto και το 90% των ευρωπαϊκών ειναι euro style, αυθορμητα τα συνδεουμε με συγκεκριμενα στυλ. Τα silvia που ειναι VIP style ας πουμε, δεν ειναι κυριλέ?

Τα rolled φτερά στα Γερμανικα τα κανανε.. Τα σηκωμενα καπω παλι, τα κανανε οι Αμερικανοι στα big block camaro τους ξερω'γω.. Τρελλα χρωματα? SoCal με αερογραφιες και περλιτσες απο τον καιρό του Νώε! Οσο για τα συντηριτικά, ενα μαμα S13 και S14 ειναι κουτι μπροστα στα bmw της εποχης εκεινης (μην πεις ομως ΠΟΥΘΕΝΑ οτι εγω εγραψα κατι τετοιο χαχαχα) Τα rx7 πριν το (αμερικανικης σχεδιασης) FD το ιδιο!

Και το Model T θυμισου πως καποτε δεν ηταν εκθεσιακο αλλα γυρναγανε με'δαυτα στους δρομους


4chan δεν γραφω, αλλα τα meme, ακομα και να ΜΗΝ θες να τα βρεις, σε βρισκουν αυτα χαχαχα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 11-11-11 στις 16:00
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-11-11, 16:38
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο μου δεν αρπάχτηκα! Καθε αλλο, τετοιες φιλοσοφικες συζητησεις τις γουσταρω! Συγγνωμη αν φανηκε ετσι!

Εδω ομως ειναι που "διαφωνουμε".. Japan vs euro στο κυριλε..

Αντικειμενικά, τι σου προσφέρει ενα 200SX, ένα silvia και ένα supra? Καποια Χ, Υ, Ζ πράγματα, σωστά?

Βρες που ενα αυτοκινητο τωρα made in Europe που σου προσφερει τα ιδια πραγματα με τα προαναφερθεντα.. Ενα για το 200SX, ενα για το silvia και ενα για το supra.. Πού θα καταλήξεις?

Να το πω αλλιως.. Πες οτι δεν γινοταν να εχουμε Ιαπωνικα στην Ευρωπη.. Ποια θα ήταν τα ισοδύναμα οχηματα? Ξαφνικα η σειρα 3 γινεται το S-chassis της Ευρώπης, στα δικα μου ματια τουλαχιστον

Ενα supra ειναι πολύ πιο κυριλε κατα τη γνωμη μου απο ενα 3αρι.. Γιατι ειναι σε υψηλότερη κατηγορια.. Ενα S15 ειναι απειρως πιο κυριλε απο το 36αρι, για εμενα τουλαχιστον. Απλα επειδη το 90% των γιαπωνεζικων ειναι Mad tyte JDM Dorifto και το 90% των ευρωπαϊκών ειναι euro style, αυθορμητα τα συνδεουμε με συγκεκριμενα στυλ. Τα silvia που ειναι VIP style ας πουμε, δεν ειναι κυριλέ?

Τα rolled φτερά στα Γερμανικα τα κανανε.. Τα σηκωμενα καπω παλι, τα κανανε οι Αμερικανοι στα big block camaro τους ξερω'γω.. Τρελλα χρωματα? SoCal με αερογραφιες και περλιτσες απο τον καιρό του Νώε! Οσο για τα συντηριτικά, ενα μαμα S13 και S14 ειναι κουτι μπροστα στα bmw της εποχης εκεινης (μην πεις ομως ΠΟΥΘΕΝΑ οτι εγω εγραψα κατι τετοιο χαχαχα) Τα rx7 πριν το (αμερικανικης σχεδιασης) FD το ιδιο!

Και το Model T θυμισου πως καποτε δεν ηταν εκθεσιακο αλλα γυρναγανε με'δαυτα στους δρομους


4chan δεν γραφω, αλλα τα meme, ακομα και να ΜΗΝ θες να τα βρεις, σε βρισκουν αυτα χαχαχα
Τι συγγνωμη βρε, αυτο ελειπε να χαλασουμε τις καρδιες μας

Η ερωτηση σου ειναι πολυ καλη, και το μονο πραγμα που καταληγω ειναι οτι δεν εχουμε αρκετα sport πισωκινητα.
Και πιο συγκεκριμενα δεν εχουμε αρκετα διθεσια sport πισωκινητα. Δηλαδη αντε πες, 3αρα, καμια απο αυτες τις s-class coupe benz, ισως και jaguar XK? (απο '90 και μετα). Αντε και καμια 924 και 968 αν παιζουν στην ιδια κατηγορια. Δεν ξερω αν ξεχναω κατι?

Συμφωνω στο σημειο που λες οτι συνδεουμε συγκεκριμενα αυτοκινητα με συγκεκριμενα στυλ. Διαφωνω στο κυριλε, γιατι το κυριλε για μενα δεν ειναι μονο look ειναι πολλα πραγματα. Για μενα ειναι απο την τιμη και το target group, μεχρι τα μπεζ δερματα μεχρι και στο ταμπλω, τις ξυλινες επενδυσεις, τα καθισματα που κανουν μασαζ (οκ το πηγα στο αλλο ακρο), τις ηλεκτρικες ευκολιες παντου κτλ. Γιατι αν ηταν μονο το δερμα, τα φιμε, και τα θερμαινομενα καθισματα, νταξ, και το φορεστερ μας τα εχει αυτα και σε διαβεβαιω οτι ΔΕΝ ειναι καθολου κυριλε :p

Στα της σχεδιασης, ελα ρε, τα rx7 και το σ13 με τα popup φωτα ειναι πιου-πιου σβιιννν Οι bmw παραειναι σοβαρες μπροστα τους.

Και το model T ναι, αλλα το καβαλουσανε πριν 100 χρονια
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-11-11, 16:53
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι συγγνωμη βρε, αυτο ελειπε να χαλασουμε τις καρδιες μας

Η ερωτηση σου ειναι πολυ καλη, και το μονο πραγμα που καταληγω ειναι οτι δεν εχουμε αρκετα sport πισωκινητα.
Και πιο συγκεκριμενα δεν εχουμε αρκετα διθεσια sport πισωκινητα. Δηλαδη αντε πες, 3αρα, καμια απο αυτες τις s-class coupe benz, ισως και jaguar XK? (απο '90 και μετα). Αντε και καμια 924 και 968 αν παιζουν στην ιδια κατηγορια. Δεν ξερω αν ξεχναω κατι?

Συμφωνω στο σημειο που λες οτι συνδεουμε συγκεκριμενα αυτοκινητα με συγκεκριμενα στυλ. Διαφωνω στο κυριλε, γιατι το κυριλε για μενα δεν ειναι μονο look ειναι πολλα πραγματα. Για μενα ειναι απο την τιμη και το target group, μεχρι τα μπεζ δερματα μεχρι και στο ταμπλω, τις ξυλινες επενδυσεις, τα καθισματα που κανουν μασαζ (οκ το πηγα στο αλλο ακρο), τις ηλεκτρικες ευκολιες παντου κτλ. Γιατι αν ηταν μονο το δερμα, τα φιμε, και τα θερμαινομενα καθισματα, νταξ, και το φορεστερ μας τα εχει αυτα και σε διαβεβαιω οτι ΔΕΝ ειναι καθολου κυριλε :p

Στα της σχεδιασης, ελα ρε, τα rx7 και το σ13 με τα popup φωτα ειναι πιου-πιου σβιιννν Οι bmw παραειναι σοβαρες μπροστα τους.

Και το model T ναι, αλλα το καβαλουσανε πριν 100 χρονια
Nαι ναι ναι, σωστά, το ξεχασα αυτο!!! Τις τιμες και το target group.. (ολο αυτο κοιταω τελευταια για μια εργασια και θελω να τοβγαλω απο το μυαλο μου απ'οτι φαινεται) Εχεις δικιο σε αυτο. Ισως ομως αυτο γινοταν για να εχουν ενα πιο προσιτό σπορ αυτοκινητο για τους νεους.. Βέβαια υπαρχει και η πιθανοτητα τοτε σαν καινουρια, τα 200SX/Silvia να ειχαν πανω-κατω την ιδια τιμη με τις 3αρες! Δεν ξερω..

Ελα ρε, παρε ενα βασικο 36αρι... Ουτε ηλεκτρικα παραθυρα δεν εχει! Η κυριλλιά παει περιπατο Βεβαια πραγματι, απευθύνονται σε ενα πιο ''σοβαρο'' κοινο. Ποιος πιτσιρικας παιρνει καινουρια 3αρα για να την κανει τουμπανο? (Ισως ο ιδιος που ειχε ΤΟΤΕ την ιδια οικονομικη δυνατοτητα να παρει ενα Nissan S1x)

καλα τα pop-up, αυτό ομως?


Γενικά παντως, οχι μονο σπορ ευρωπαϊκα οπως ειπες, αλλα σπορ και ψιλοοικονομικά πισωκίνητα δεν υπαρχουν παγκοσμίως πλεον, δυστηχως. Και το RX8 το πεθάνανε τον περασμενο μηνα..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-11-11, 18:18
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Dim να μεταφερθουν τα ποστ σε ενα νεο θρεντακι να το κουβεντιασουμε με φωτο κτλ..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-11-11, 18:40
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Έγινε.

Έβαλα έναν τίτλο που μου ...ήρθε...αν δε σας αρέσει πείτε να τον αλλάξω (με κάτι που να ταιριάζει καλύτερα).
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-11-11, 18:52
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-11-11, 19:01
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Συγνωμη κ ολας αλλα το χαμηλομα με ζαντες ασυμετρου φαρδους και πατουρας + το τρελο καμπερ δεν ειναι της Γερμανικης σχολης? (ερωτηση ειναι γιατι δεν ειμαι σιγουρος.)
Και η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η βελτιοση ειναι τροπος εκφρασης της προσωπικοτητας του καθ ενος ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-11-11, 19:06
Το avatar του χρήστη BMW2002tii
BMW2002tii Ο χρήστης BMW2002tii δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 478
BMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura about
πολύ μ αρέσουν αυτες οι συζητήσεις!

αντε να πάρει φωτιά το thread:

Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-11-11, 19:16
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Λιγο ΟΦ ΤΟΠΙΚ αλλα λογο της παραπανω φωτο ενα καλο fail:

__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 12-11-11 στις 08:44
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.