Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-01-17, 23:24
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Έχει ανάψει ο αερόσακος του συνοδηγού. Επειδή έχει κοπεί η αντίσταση από κάτω. Έφτιαξα ένα μαραφέτι με μια σειρά από αντιστάσεις και έκανα bypass στο μαύρο κουτάκι κάτω απ το κάθισμα. Στην ουσία παρέλειψα τον αισθητήρα του καθισματος. Εγώ τώρα θέλω να σβήσω τη βλάβη η οποία είναι κατεγραμενη.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-01-17, 23:30
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
πρέπει να το έχει το σφάλμα με το airbag οπότε θα είσαι κομπλέ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-01-17, 23:35
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
εντομεταξή πιο φτηνά βρίσκεις σαλόνι κομπλέ παρά να φτιάξεις το μαραφέτι που χάλασε στο κάθισμα τώρα θα μου πεις πόσο καιρό θα δουλεύει και αυτό... και αν δεν είναι χαλασμένο του μεταχειρισμένου σαλονιού

υγ. got it ! αν είναι για παπούτσια λέγε με και Δημήτρη χαχα
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MZ3 : 10-01-17 στις 23:38
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-01-17, 23:38
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
εντομεταξή πιο φτηνά βρίσκεις σαλόνι κομπλέ παρά να φτιάξεις το μαραφέτι που χάλασε στο κάθισμα τώρα θα μου πεις πόσο καιρό θα δουλεύει και αυτό... και αν δεν είναι χαλασμένο του μεταχειρισμένου σαλονιού
Η μ@λ@κι@ είναι ότι πέταξε ο κουνιάδος μου δύο καθίσματα που άλλαξε στο δικό του ,τα οποία ήταν δερμάτινα. Κ ήταν κ θερμενομενα και ο αισθητηρας δεν είχε χαλάσει. Κ είχε κ το φαρμακείο. Του τα χω να μια βδομάδα ....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-01-17, 10:51
Extacy156 Ο χρήστης Extacy156 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-02-2012
Μηνύματα: 26
Extacy156 is on a distinguished road
εχω παρει και εγω ενα τετοιο ματζαφλαρι...για την ακριβεια ενα elm37 με bluetooth(κινεζικη αντιγραφη 7 ευρω)...το χρησημοποιω σε m43b16...επειδη εγω εχω φυσα 16πινη στρογγυλη obd πηρα και ενα μετατροπεα για obd 2 για να κουμπωσει...κατεβασα και σπασμενο το torque pro στο κινητο...
δουλεβει αψογα...διαβαζει μετρησεις....σβηνει σφαλματα...το δοκιμασα και σε αλλα αμαξια και δουλευει μια χαρα
επειδη εχω ενα iphone που καθεται θα κοιταξω να το μονταρω καπου στο ταμπλο μονιμα για να εχω συνεχεια καποιες μετρησεις που χρειζομαι αφου και το elm μονιμα κουμπωμενο πανω το εχω...

απο οτι εχω καταλαβει αυτες οι φθηνες αντιγραφες ειναι οτι σου κατσει...πχ αλλα προγραμματα δεν το αναγνωριζαν καθολου
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-01-17, 10:55
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Κι εγώ μόνιμα κουμπωμένο το έχω. Βάζω μπρος και μόλις ανοίξω το torque pro, συνδέεται, χωρίς να κάνω κάτι.
Χώστα στον κουνιάδο σου και από μένα, για κάνα μήνα.... Έχω υφασμάτινα θερμαινόμενα και θα ήθελα πολύ τα δερμάτινα θερμαινόμενα.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-01-17, 12:37
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Είχαν φθαρεί τα δέρματα και άλλαξε καθίσματα. Κ τα παλιά τα ΠΈΤΑΞΕ !!!������
Είναι συμβατό με τοi Phone ? Νομίζω ότι δεν έλεγε κάτι για aple? ?? Νομίζω μονο android και windows !!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-01-17, 14:15
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Θανασάκο η Κινεζιά κατά 99% δε θα σου σβήσει το σφάλμα στον αερόσακο. Τουλάχιστον σε E36 Μ44 (obd2) που το είχα δοκιμάσει δεν μπορούσε να διαβάσει error memory σε εξειδικευμένα Modules (π.χ. Airbag, ABS) παρά μόνο βασικά σφάλματα obd2
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-01-17, 19:07
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Το Torque Pro δεν είναι για iphone, αλλά υπάρχουν άλλα προγράμματα που μπορείς να δοκιμάσεις.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-01-17, 10:25
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Να ρωτήσω κάτι? και συγγνώμη προκαταβολικά για την ασχετοσύνη μου.
Αυτά τα διαγνωστικά που λέτε είναι τα ίδια (ή αντίστοιχα ) με αυτά που έχουν και τα συνεργεία, ή ακόμα και τα "επίσημα service" ?
Ή μιλάμε για φτηνότερες version, που μπορεί να αγοράσει ένας ιδιώτης?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.