Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Ταξίδια

Ταξίδια Γράφουμε τις εντυπώσεις μας και προτάσεις απο οδικά ταξίδια που έχουμε κάνει

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-07-12, 16:33
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Εν τω μεταξυ:



Πάρτε καποιος αυτο το ροζουλί απο μπροστά, μπαίνει μες στο πλάνο!



Random 36αρι με Ρουμανικες πινακίδες, και απ'οτι καταλαβα χαμηλωμα μπροστά, μαμά πισω..

__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 26-07-12 στις 12:24
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-07-12, 17:51
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Και μετά this happened. Καιρό ειχα να δακρύσω.



Αυτο ηταν. Ειχα παρουσιάσει την πτυχιακή, πέρασα, πήρα μερος στο degree show της σχολής οπου εκθεταμε τις πτυχιακές (μια αφίσα και 3d model, σε CAD ή στο χερι, εγώ προτιμησα χερι και ειχα ενα μοντέλο κλιμακας 1/4, 1.20 μηκος ηταν το δικο μου, απο βιομηχανικό πηλό, βάρους περιπου 70 κιλών), τελειωσε το degree show, μάζεψα την αφισα και το μοντέλο μου, μάζεψα τα πράγματά μου απο το σπιτι, τα φορτωσα στο 36αρακι μου και βουρ για Ελλαδα.

5 χρονια στο Coventry, εκ των οποιων τα 4 εμενα στο ιδιο διαμερισμα. Ήταν το σπιτι μου.

Το αμαξι δεν το συζητω, υπερβαρο. Ήταν λες και ξεκιναγα με τριτη. Πριν ξεκινησουμε απλα προσευχήθηκα να φτασει Ελλαδα. Πριν ανεβω οδικώς αναρωτιομουν αν θα τα καταφερνα εγώ. Τώρα αναρωτιόμουν αν θα τα κατάφερνε αυτό.

Στάση για φαί στα λατρεμένα McDonalds. Η φωτό με το Big Mac και την Κοκακόλα επάνω στην οροφή ηταν απαραίτητη.



Σ'εκεινο το σημειο ειχα εμπεδώσει πως το π@παρατο 316 μου (μπιπ) θα εφτανε μια χαρά στην Πάτρα, και θα ξαναγυρναγε Coventry αμα ηθελε. Απλά.

Φωτό στο Dover, περιμενοντας να μπουμε στο καραβι.



Μεσα στο καραβι, με την μεσαια λωριδα πάντα κενή.






Ζητώ συγγνώμη αν το μετετρεψα σε ψιλο-οδοιπορικό, αλλα εχει φωτο of my bmw επομενως κραταμε τα προσχήματα. Καποια στιγμή θα ανοιξω thread και θα τα βαλω εκει.
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-07-12, 18:24
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
À Pariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis...

Στο Παρίσι βρήκε απο κατω. Πρώτα το Alpina και μετα πισω στο σασί. Σε κεντρικό δρομο, που φυσικά ηταν καλντεριμι. Λολ.



Λιγο πριν το τουνελ του Mont Blanc. (Απαραιτητη) στάση για φαγητό. Τάισα και το άλογο. Σε εκεινο το μερος ενιωσα μια περιεργη γαλήνη. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.





Τελος, Ancona. Μολις το GPS μου εδειχνε ενα τεταρτο για Ancona ειπα ''φτασαμε''. Τώρα ας χαλαγε. Θα το πήγαινα σπρώχνοντας. Φυσικά, πρώτος θα χάλαγα εγώ. 10 λεπτα παραπανω να ηταν, το δεξι μου γονατο, που ουτως ή αλλως καθε πρωί με πονάει, με πέθαινε. Για να το κουνήσω το πηγαινα οσο μπορούσα προς τα αριστερά, κρατώντας τη φτέρνα μου σταθερή, στο πεντάλ του γκαζιου.


Πολύ μυγακι. Οπως ειπε και ο Κώστας (e60///m), "λες και περναγες απο Βάρδα ειναι". Το αφησα απλυτο 3-4 μερες, ετσι οπως ηρθε απο το ταξιδι.



Εν τελει, ενιωθα (και νιωθω) περήφανος, και για τον εαυτό μου, και για το 36αρακι μου. Ήταν αξιος συμμαχος στο ταξίδι, και ήρθε φορτωμενο φισκα. Και όχι φορτωμενο μονο με πραγματα, αλλα κυριως με το γεγονος οτι γυριζα εχοντας τελειωσει τη σχολη που ηθελα απο 5 χρονών σκ@το. Και κυρίως, αλώβητος και αρτιμελής.

Το 36αρι μου, που "ειναι απο τα πιο ξενερωτα bmw, που σαν 316 δεν παει βημα, εχει τιμονι σκ@τα, επιλογεα λες και ανακατευεις φασολαδα" και αλλα χιλια δυο που εχω ακουσει κατα καιρους, εκανε 2 ταξιδια των 1900χλμ, με τη 2η μερα να ειναι 1200 και 2 στασεις για βενζινη και φαι- red bull χωρις να κανει τσικ, χωρις να καψει λαδι, χωρις τιποτα. Και κυρίως, μ'εφερε πισω. Γι'αυτο μπορει να ειναι μια μπουρδα, αλλα για εμενα ειναι το καλυτερο αμαξι του κοσμου. Και ό.τι αμαξι ερθει, όπως λενε και οι φιλοι μας οι Άγγλοι, it'll have some huge shoes to fill.

Aυτα, συγγνώμη αν σας κουρασα, οι επομενες φωτό θα ειναι χωρίς λογια!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-07-12, 18:44
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Είσαι ρομαντικός και μ'αρέσεις...
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-07-12, 20:32
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Μάριε δεν μας κούρασες καθόλου.Ειναι πολύ σωστό οι φωτος να συνδυαζονται με περιγραφες.Ποσο μαλιστα αν υπάρχουν εντονα συναισθηματικα "δεσίματα" μεταξύ γραφοντα, αυτοκινητου,τοπιων....όπως στην περιπτωση σου.

Υ.Γ Συγχαριτήρια για την αποκτηση του πτυχιου της σχολης που τοσο λαχταρουσες. Καλη σταδιοδρομια................
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-07-12, 13:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Μπράβο Μάριε. Ωραία περιγραφή και φωτογραφίες.

Το 316 σου είναι φανταστικό, αν εξαιρέσεις τα ...φρυδάκια, την πινακίδα στο πλάι και ...το ανθρωπάκι που κρέμεται πίσω (μα τι είναι αυτό?).

Έτσι νιώθω (για το σχόλιο σου) και εγώ για αντίστοιχο σεντάν ίδιας χρονολογίας
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-07-12, 15:32
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Οντως οι φωτο ειναι πολυ ωραιες, οπως και η αφηγηση..

Πηρες και μια γευση πως θα ειναι slammed πισω.. xaxaxaxaxa

Αντε, φιλε.. να τελειωνεις και με το στρατό... και μετα, με μια καλη δουλιτσα ευχομαι.. Και παλι συγχαρητηρια..

Και θα βρουμε ενα μοτερ απο supra να βαλουμε μεσα στο 36αρι..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-07-12, 16:17
thanragouss Ο χρήστης thanragouss δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 25-06-2012
Μηνύματα: 12
thanragouss is on a distinguished road
Μαριε συναγωνιστη.....το ταξιδι Coventry-Πατρα-Αθηνα το εκανα και εγω πηγαινε ελα 2 φορες. Μια με Jeep Wrangler και τη δευτερη με Renault Clio 1.8 16V.......τι μου θυμισες τωρα........Ημουν Coventry απο το 1995 μεχρι το 2003!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-07-12, 17:24
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Μπράβο ρε τσόγλ@νε μπράβο και για την επιτυχία με την σχολή και την εκπλήρωση του ονείρου σου, το οποίο εύχομαι να εξαργυρώσεις στην σταδιοδρομία σου και για την ταξιδάρα.

Πιστεύω το αμάξι φορτώθηκε το βάρος του σε αναμνήσεις και ποτέ πια δεν θα είναι μόνο 1500 κιλά σίδερα.

Μπράβο και πάλι.Αλήτη.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-07-12, 20:08
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες. Τα περισσότερα συγχαρητήρια αξίζουν για το πτυχίο σου, χίλια μπράβο κι απο εμένα και όλα σου τα όνειρα να γίνονται πάντα πραγματικότητα !

Σε νιώθω για το συναισθηματικό δέσιμο για όσα άφησες πίσω, δε φεύγουν ποτέ αυτές οι αναμνήσεις !
__________________
Κι όπως θα παίρνω τις στροφές, κάτσε στο VAG και κοίταζε με
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.