Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-09-09, 22:18
Chucky Ο χρήστης Chucky δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2009
Μηνύματα: 5
Chucky is on a distinguished road
Καλησπερα σε ολους! (να το παρω η οχι?)

Καλησπερα σε ολους! Μπαινω καιρο τωρα στο φορουμ ως επισκεπτης και προσφατα ως μελος. Ψαχνω εδω και μερικες βδομαδες για 316 μεταχειρισμενη, αλλα δυστυχως δεν εχει αποφερει η ερευνα μου καρπους. Ο,τι αμαξι εχω βρει ειναι στουκαρισμενο (και επισκευασμενο) η εχει αλλαξει μηχανη/κυβισμο η ειναι σε χαλια κατασταση.
Βρηκα τις προαλλες σε εκθεση, μια 316 μαυρη σε αριστη κατασταση εξωτερικα, αλλαγμενες αναρτησεις, με ζαντες original 16'' και bridgestone απατητα, με πρωτη αδεια 2001,ομως το αμαξι εχει ερθει απο γερμανια και αποτι ειδα το ταχυμετρο φτανει ως τα 220kmh.Λογικα ειναι μοντελο '90-'94.(Θα μαθω ακριβως απο αριθμο πλαισιου συντομα.)
Επισης, υποτιθεται οτι εχει περιπου 100000km,αυτο λιγο με ενδιαφερει γιατι σε ολα τα μεταχειρισμενα "τα γυριζουν" τα χιλιομετρα,αλλα κοιταω περισσοτερο τη μηχανικη του κατασταση την οποια ο μηχανικος μου χαρακτηρισε αριστη.
Ο εμπορος μου ζητα 6000 με το κλειδι στο χερι. Ειδα σε παρομοια threads οτι "υπαρχουν bmw με 3500 και 4000eu σε αυτη την κατηγορια μτχ".Το θεμα ειναι οτι εχω παρει μπαλα οτι μτχ Bmw υπαρχει και σε αυτα τα λεφτα πρεπει να ριξω αλλα 2000 "για να το φερω στα ισια του".Το ιδιο ισχυει και με τις φτηνες is , για αυτες πηγαινα αρχικα, αλλα ο,τι βρηκα μεχρι 7000eu τοχαν ξεσκισει..
Και ερωτω.Τι θα κανατε εσεις στη θεση μου?Θα το αγοραζατε η.. υπομονη μεχρι να βρεθει κατι καλυτερο?
Παιδια sos γιατι εχω παθει πλακα με το ζητημα!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-09-09, 22:25
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Για το ποσό περίπου που ζητάς συνέχισε την αναζήτηση σου για ένα καλό is ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Δεν είναι όλα σκισμένα. Υπομονή θέλει όμως, έτσι όπως έχουν οι τιμές πλέον ξέχνα το 316 Ε36. Αν είναι για 316 τότε κοίτα για Ε46 sedan γύρω στο 2000.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-09-09, 22:56
Chucky Ο χρήστης Chucky δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2009
Μηνύματα: 5
Chucky is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το ποσό περίπου που ζητάς συνέχισε την αναζήτηση σου για ένα καλό is ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Δεν είναι όλα σκισμένα. Υπομονή θέλει όμως, έτσι όπως έχουν οι τιμές πλέον ξέχνα το 316 Ε36. Αν είναι για 316 τότε κοίτα για Ε46 sedan γύρω στο 2000.
Μακαρι να εβρισκα is,αλλα απο αυτα που ειδα ως τωρα εχω απογοητευτει.
Δυστυχως ανεβαινεις στα 8500eu για αξιοπρεπες e46 του 2000.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-09-09, 10:01
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Το ποσό που έγραψες (7,000 €) αποτελεί κάτι σαν "γκρίζα ζώνη".
Είναι μεν λίγα για Ε46, πάααααρα πολλά όμως για Ε36 316, σε οποιαδήποτε κατάσταση και αν βρίσκεται.
Ή ανεβάζεις λίγο το μπάτζετ σου και πας για Ε46 (η πιο καλή επιλογή)
Ή σε αυτά τα χρήματα βρίσκεις ένα καλό is μοντ.97-98. Θα βρεθεί, ψάξιμο θέλει
Το να πάρεις έν έτη 2009 αυτοκίνητο με 8βάλβιδο κινητήρα (Ε36 316) δεν θα στο πρότεινα. Νομίζω είναι λίγο παρωχημένος.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-09-09, 10:35
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Chucky Εμφάνιση μηνυμάτων
Μακαρι να εβρισκα is,αλλα απο αυτα που ειδα ως τωρα εχω απογοητευτει.
Δυστυχως ανεβαινεις στα 8500eu για αξιοπρεπες e46 του 2000.
Συνέχισε την αναζήτηση σου και μην χάνεις την υπομονή σου. Αυτοκίνητο ψάχνεις και μάλιστα μεταχειρισμένο, οπότε δεν είναι κάτι το απλό. Μπορείς να το δεις κι αλλιώς. Πάρε ένα is σε όσο καλύτερη κατάσταση μπορείς και αν σου φαίνεται σκισμένο το μοτέρ, τότε μετά από καιρό του κάνεις ένα γενικό rebuild με 1000 ευρώ περίπου και είσαι κύριος. Το βασικό είναι να μην έχει κάνει απίστευτα χιλιόμετρα, να είναι γνήσιο και όχι μετατροπή και να μην έχει φάει καμιά γερή στούκα και να χει πάρει το πλαίσιο. Οπότε προσπάθησε να βρεις ένα που να φαίνεται σε καλή κατάσταση το σκαρί του και να είναι εξωτερικά όπως το θέλεις, όπου αργότερα θα γλυτώσεις διάφορα μπαξίματα και θα χώσεις το χρήμα στο rebuild. Όταν με το καλό θα βρεις κάποιο που σου "γεμίζει το μάτι", καλό θα ήταν πριν προχωρήσεις στην αγορά του, να δημοσιεύσεις εδώ μερικές φωτογραφίες του, αλλά και τα 7 τελευταία ψηφία του αριθμού πλαισίου του και θα λάβεις μεγάλη βοήθεια από τα παιδιά εδώ μέσα. Πολλοί το έχουν κάνει εδώ μέσα, λίγο πριν αγοράσουν και δεν το μετάνιωσαν.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-09-09, 10:45
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Ορίστε και μερικά links με περιπτώσεις για αγορά παρόμοιες με την δικιά σου, που αφορούν is όμως. Το 316 Ε36 θα σου έλεγα υπεύθυνα να το αποκλείσεις από τις επιλογές σου, ιδιαίτερα αυτήν την εποχή όπου οι τιμές έχουν "κατρακυλήσει".

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=19289
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=18166
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=20462
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-09-09, 13:59
Chucky Ο χρήστης Chucky δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 26-09-2009
Μηνύματα: 5
Chucky is on a distinguished road
Τα δυο threads τα ειχα διαβασει,τωρα θα δω και το δικο σου.
Βλεπω οτι ησουν ακριβως στη θεση που ειμαι τωρα! ("μοτέρ μάλλον το 1.600 αν και θα προτιμούσα μια 318is.")

Θα κανω υπομονη και θα ψαξω για κατι καλυτερο.
Βαλαντη σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου,ησουν σαφεστατος.
Κωνσταντινε οπως τοπες.."γκριζα ζωνη..".Ιδωμεν.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.