Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW

Υπάρχουν και άλλα αυτοκίνητα εκτός από BMW Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε για μοντέλα αυτοκινήτων άλλων εταιρειών (Ναι, υπάρχουν και τέτοια)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-07-10, 02:20
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Reviews και αυτοκινητιστικές ιστορίες




Θα γινόταν και αυτό κάποια στιγμή...
Έπρεπε για κανα τετράωρο να πάψω να είμαι εριστικός-σπαστικός-σπασοκλαμπάνιας-γραφικός,αντιVAGελης...
Οκ,παιδικός φίλος ονόματι VAG-ελης,έκανε το όνειρο του πραγματικότητα...αγόρασε μεταχείρο καλό AUDI RS4.
Αφού μου έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις από τους υπόλοιπους της παρέας,βρεθήκαμε για τα καλοτάξιδα, για οδήγηση κτλ..
Έπρεπε να προσέχω πως μιλάω για το Α-ΟΥ-ΝΤΙ,να ρίξω κέρμα στο πατάκι...και κατά της διάρκεια της οδήγησης να το παίξω ενθούζιαστ...
"Μα ΔΕΝ γίνεται αυτό με ΑUDI ρε ΜΛΚΕΣ" είπα...αλλά μάταια...
Το μικροαστιλίκι του VAGέλη είχε φτάσει στο ζενίθ.Ανοίγοντας την πόρτα του άουντι ήταν παντού πεταμένα προιόντα με το σήμα της ολυμπιάδας, μείων ένα κύκλο(άουντι δλδ)
Καπέλα-μπλουζάκια-κυλότες καπότες με το σήμα,διάσπαρτα στο εσωτερικό του "αρ εσ τεκερο".
Φυσικά την μλκια την είχα στο τσεπάκη μου,και την πέταξα για να γελάσουμε,αλλά ο VAGoς και η υπόλοιπη παρέα στράβωσε....."σήμερα δεν πρέπει να είμαι εριστικός" σκέφτηκα....και επανήλθα σε safe mode.

Η βόλτα ξεκίνησε.Εγώ οδηγούσα.Το κάθισμα g@mouse.Είχα την εντύπωση οτι καθόμουν σε πολεμίστρα.Ο φωτισμός στο παλιοάουντι είναι φανταστικός και ο ήχος του μοτέρ ανατριχίλα.(η μόνη παραφωνία στο εσωτερικό του είναι το ηλίθιο-δύσχρηστο φλάτ μπότομ τιμόνι)
Ειλικρινά ανατρίχιασα με το g@midi.Αν με έπαιρναν χαμπάρι οι υπόλοιποι,ακόμα θα έτρωγα ΚΡΑ....
Στην Ε.Ο. απλά ισωπέδωνε τα πάντα.Τέσσερις μλκες μεσα σε ενα γρήγορο σεντάν και δεν χαμπαριάζαμε τπτ.Τα χλμ ανέβαιναν τρελά,και το όχημα είχε απίστευτη σταθερότητα.
Όσο για το κιβώτιο...καλύτερο απ΄ότι περίμενα!

"Ωραίο μλκ!!!Καλύτερο από τo κωλο-s3 που είχες" είπα,και άρχισαν να κράζουν διότi τόλμησα να το συγκρίνω με το μικρό audi.


Φτάσαμε Λουτράκι στο μπάμ,και φυσικά δεν βγήκα από τη θέση του οδηγού.
Κατευθύνομαι προς Π.Ε.Ο(παλιά εθνική οδό )για να επσιτρέψουμε Αθήνα.

Και εκεί αρχίζει η γκρίνια.
Το πρόβλημα μου με τα VAG,είναι οτι σε κάνουν μάγκα οδηγό χωρίς να ξέρεις τι κάνεις.Όσο άτσαλα και αν έμπαινα στις στροφές,αυτό τα έκανε όλα μόνο του.Δεν με έβαζε στο παιχνίδι της οδήγησης για κανένα λόγο!
Γκάζι-φρένο-στρίψιμο.Τπτ άλλο.Η τετρακίνηση έκανε όλη τη δουλειά.(τα διαφορικά του απλά g@M@ne.Με πολύ πίεση πέταγε και λίγο κώλο)
Εγώ απλά ένιωθα οτι είχα ξαναπεράσει πολλές φορές με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο από την συγκεκριμένη διαδρομή.Ευτυχώς που έχει πορωτικό ήχο και έπαιρνα μια τζούρα αδρεναλίνης.
Δεν το πάιζω "ραλλίστας"(που λένε και οι παππούδες) απλά θέλω ένα σύγχρονο sport αυτοκίνητο,να αφήνει τον οδηγό να συμμετέχει παραπάνω στην οδήγηση.

Το rs4 πάντως, είναι αρκετά καλό για άουντι, και είναι και εμφανίσιμο,αλλά αν είχα τα φράγκα, θα αγόραζα μια Μ3 Ε92 με 18άρες, χειροκίνητη.
Για τον VAGo είναι το ιδανικότερο.Κάνει πάρα πολλά ταξίδια και θέλει αυτοκίνητο συγκρατημένα σπόρ.

Όσο για την τιμή αγοράς του:42.000€-67.000χλμ-ατρακάριστο και είναι η πλούσια έκδοση.

Καλοτάξιδο να είναι.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-07-10, 02:36
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Και εγω σε κατι τετοιο αλλα σαφως πιο μικρο πηγα!

Τιμια αυτοκινητα.
__________________
Δυνατες αγαπες...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-07-10, 08:05
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Εδωσα το 46αρι και λεω να αλλαξοπιστησω ρε παιδια...μη βαρατε
αλλα για πιο μικρα κυβικα σε Α3 ισως..
ερωτας το 46αρι το κουπε βεβαια ,αλλα και το πολυ πιο "σβελτο" του φυσερου με βαζει σε σκεψεις..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-07-10, 08:41
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
όπως τα λες είναι... σαν μια λίγο πιο σπορ μερσεντές
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-07-10, 08:44
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδωσα το 46αρι και λεω να αλλαξοπιστησω ρε παιδια...μη βαρατε
αλλα για πιο μικρα κυβικα σε Α3 ισως..
ερωτας το 46αρι το κουπε βεβαια ,αλλα και το πολυ πιο "σβελτο" του φυσερου με βαζει σε σκεψεις..


Να πας σε Αudi μόνο αν σκέφτεσαι να πάρεις 4κίνητο.

Αν πάρεις προσθιοκίνητο, στην αρχή ίσως να ενθουσιαστείς από την αίσθηση του καινούργιου, μετά όμως μπορεί να ξενερώσεις απίστευτα από το μπροστόβαρο προσθιοκίνητο αυτοκίνητό σου.

Αυτή την εποχή ιδιαίτερα χρειάζεται μεγάλη προσοχή καθώς τα λάθη πληρώνονται ακριβά (θα πρέπει να χάσεις πολλά για να πουλήσεις αυτοκίνητο που δεν σου κάνει...)


Ότι και αν πάρεις καλορίζικο να είναι !
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-07-10, 09:22
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
1) δεν γινεται με την μια φορα που οδηγησες το αμαξι να εβγαλες συμπερασμα η να πηγες στο οριο του ενα αμαξι παντα με τα ηλεκτρονικα εκτος....εκτος και αν εισαι οδηγος αγωνων.....ποσο μαλλον ενα αμαξι με 420hp...εγω προσωπικα το καντετακι τρομαξα να το μαθω και αναθεμα αν εχει 130hp...και φυσικα μεταξυ μας και εγω m3 e92 θα επαιρνα!!
2) οτι δεν εχουν ολοι ερωτα με την πισω κινηση..και να γυριζουν το αμαξι παντου και παντα ισχυει....ετσι με κοροιδευουν και μενα οι φιλοι μου που τους φαινομαι γραφικος ωρες ωρες!!!!
3)το αμαξι ναι πασχει απο audiτιδα....δηλαδη τα κανει ολα μονο του...αλλα αυτο το κανει και φοβερα αποτελεσματικο...κανε μια δοκιμη...παρτε ενα μ3 ε92 και το rs4 βγαλτε και στα 2 τα συστηματα εκτος και πηγαινετε σε μια στροφοδιαδρομη....και θα δεις οτι η πισωκουνα οσο και καλη να ειναι (που ειναι υπερβολικα καλη σε μια m3 e92) δεν θα μπορεσεις με την ιδια ευκολια οσο ο οδηγος του rs4 να πας στον ιδιο ρυθμο!!!προσεξε...δεν εχει να κανει με το αυτοκινητο αλλα με τα χερια που θελει για να ακολουθησεις ενα καλοοδηγημενο τετρακινητο ....αρα το rs4 ειναι φοβερα τιμιο για καποιο που θελει να πηγαινει αερα..χωρις να ζοριζεται ιδιατερα... απο την αλλη θα μου πεις η οδηγηση ειναι απολαυση και πρεπει να ειναι δυσκολη....δεν συμμεριζονται ολοι ομως αυτη την αποψη!!!!!λιγοι ειμαστε οι αιρετικοι!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-07-10, 09:42
Το avatar του χρήστη Spyros
Spyros Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-03-2006
Μηνύματα: 333
Spyros is on a distinguished road
Παντελάκο πάλι καλά που είπες μια καλή κουβέντα για τα AUDI.

Και εγώ το ξέρεις. Είχα Compact E46 316, E36 320, E36 328, E36 Μ3.
BMWδακιας ήμουν και θα είμαι.
Ακόμα και τώρα μετά από 1 χρόνο με το S3 χαζεύω όλα τα BMW. Αλλα προσφέρουν πολύ λίγα σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζουν.

Τώρα σχετικά με τα AUDI και ειδικά τα κανούρια όπως το δικό μου S3/2009, τα παιχνίδια και τον ρολο του οδηγού. Με το haldex 4ης γενιας, που μεταφέρει την κίνηση σε πολύ μεγαλείο βαθμό στον πίσω άξονα, με μπλόκε διαφορικό πίσω, με off το ESP/ASR, με 370hp και 47kg που είναι το δικό μου έλα να πάμε μια βολτούλα να δούμε εάν θα χρειαστούν και τα χερια σου για να το κρατήσεις και να το επαναφέρεις. Παντελάκο ντριφτάρει κανονικά και όχι με τις 4 αλλα σαν πισωκουνα.

Παρόλα αυτά, και βεβαια το άλλαζα, αλλα ΜΟΝΟ για μια Ε92 Μ3
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-07-10, 09:58
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Spyros Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντελάκο πάλι καλά που είπες μια καλή κουβέντα για τα AUDI.

Και εγώ το ξέρεις. Είχα Compact E46 316, E36 320, E36 328, E36 Μ3.
BMWδακιας ήμουν και θα είμαι.
Ακόμα και τώρα μετά από 1 χρόνο με το S3 χαζεύω όλα τα BMW. Αλλα προσφέρουν πολύ λίγα σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζουν.

Τώρα σχετικά με τα AUDI και ειδικά τα κανούρια όπως το δικό μου S3/2009, τα παιχνίδια και τον ρολο του οδηγού. Με το haldex 4ης γενιας, που μεταφέρει την κίνηση σε πολύ μεγαλείο βαθμό στον πίσω άξονα, με μπλόκε διαφορικό πίσω, με off το ESP/ASR, με 370hp και 47kg που είναι το δικό μου έλα να πάμε μια βολτούλα να δούμε εάν θα χρειαστούν και τα χερια σου για να το κρατήσεις και να το επαναφέρεις. Παντελάκο ντριφτάρει κανονικά και όχι με τις 4 αλλα σαν πισωκουνα.

Παρόλα αυτά, και βεβαια το άλλαζα, αλλα ΜΟΝΟ για μια Ε92 Μ3
Εμείς τα έχουμε πει πολλάκις από κοντά.Στην κατηγορία των 2000cc,δυστηχώς δεν υπάρχει αντίπαλος προς το παρόν...αλλά εγώ παραμένω κολλημένος ρε Καπετάνιο!!

Πάντως μου έκανε εντύπωση ο τρόπος που πουλήθηκε το s3....με το που μπήκε αγγελία,έπεφταν τα τηλέφωνα βροχή.
Την επόμενη μέρα πουλήθηκε.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-07-10, 10:09
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Καπετάνιε, κάνεις προσηλυτισμό εδώ μέσα; χαχαχα

Παντελή τι έκαιγε η σειρήνα;
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-07-10, 10:14
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντελή τι έκαιγε η σειρήνα;
C U out there
Τον άμπακο... στα κλειστά κομμάτια.
Δεν το ψάξαμε και πολύ με την κατανάλωση,αλλά καίει λιγάκι..


Το θέμα είναι οτι ο άνθρωπος που το πήρε το συντηρεί εύκολα.Είναι η καλύτερη εποχή για αγορά καλού αυτοκινήτου.(για κάποιον που έχει φράγκα)
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.