Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-05-08, 22:21
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Για εκτελωνισμο ξεχασε το, ουτε καν εκτελωνιζεται...

Μην τα παιρνετε τα μυαλα του παιδιου χωρις λογο. Απλως βρηκε ενα αμαξι και ρωταει (και καλα κανει) και συμφωνουμε ολοι οτι δεν αξιζει τον κοπο ουτε να ασχοληθει μαζι του. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να κοιταξει αλλου. Σε αυτα τα αυτοκινητα θελει υπομονη το πραγμα γιατι ολοι ξερουμε οτι το 98% τα εχουν ξεσκισει και τα πουλανε.


ΥΓ. Και να εχεις roll cage ετσι και φερεις τουμπες φιλε μου το αμαξι γινεται αχρηστο. Το Roll cage δεν χρειαζεται σε τιποτα, εκτος αν εχεις σκοπο να φερεις τουμπες με 160+. Τα Ε30 δεν βουλιαζουν απο πανω ετσι ευκολα, εχουν πολυ καλα δεσιματα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 19-05-08 στις 22:26
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-05-08, 22:26
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ναι αλλα αμα θες να βαλεις roll cage απλα δε βγαινεις στο δρομο.

δε μπορω να φανταστω ανθρωπο με roll cage και να βγαινει και η παρεα του απο μεσα. ειδικα οι πισω?? με τις μπαρες και τα σιδερα στα ποδια τους?? θα πρεπει να φορανε κι αυτοι κρανη γτι αν τρακαρουν με το κουτελο αστο καλυτερα..

βλεπω εισαι κι εσυ φοιτητης εχεις την ιδια μανια με μενα. αν δεις παλια μου ποστς που εψαχνα κι εγω αμαξι γραφουν διαφοροι με Ε30.

Απ οτι εχω καταλαβει Ε30 τωρα που να ειναι σωστο και με αρκετο γκαζι θες 5000-6000 ευρω. και μιλαμε παντα για 318is η 325. Ακομα πιο σπανιο το 320is που εψαχνα εγω αλλα ειναι ολα μετατροπες και αρκετα σκισμενα. Για 320 η 325 δε σε βλεπω ειανι πολλα τα κυβικα-> αρα και το σημα. και μην ξεχνας οτι συντομα τα σηματα θα αλλαξουν και θα πανε με βαση παλαιοτητα και ρυπους. Προφανως ο τυπος που το δινει το δινει οσο οσο για να φυγει.

Δεν αξιζει να παρεις κατι φτηνο που θα το πληρωνεις μετα. Παρε απ την αρχη κατι καλο που δε θα σ κοστιζει μετα. Οπως βλεπεις ολοι λενε για τους θολους. Το Ε30 και λογω ηλικια πασχει απο σκουριες. Βασικο αυτο. Το τι εξτρα θα βρεις μετα παιζεται. Εγω αυτο π ηθελα ηταν (και ειναι) ενα Ε30 Μ technik με 318is κινητηρα απο Ε36 φουλ εξτρα (Α/C ηλιοροφη) και βασικα μπλοκε γτι πισωκινητο χωρις μπλοκε=δεν πεταει κωλο=τσαμπα την πισω κινηση. Υποθετω πως κατι τετοιο ψαχνεις κι εσυ. Αλλα εισαι και φοιτητης και τα λευτα ειανι αλλιως.

ΥΓ. παρε κανα αμαξακι να κανεις τη δουλεια σου μες την πολη και μετα παρε κανα Ε30 χωρις πινακιδες να το βαζεις πιστα να βγαζεις το αχτι σου. εγω αυτο σκεφτομαι να κανω αν βρω κανα φτηνο-καλο 325 χωρις πινακιδες

ΥΓ2. τα Ε30 απ οτι βλεπω και μες το φορουμ καινε τα κερατα τους πανω απο 10λ/100χλμ μες την πολη. μονο το 318is ειναι πιο οικονομικο

ΥΓ3 εχει οδηγησει ποτε πισωκινητο?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-05-08, 22:32
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Για εκτελωνισμο ξεχασε το, ουτε καν εκτελωνιζεται...

Μην τα παιρνετε τα μυαλα του παιδιου χωρις λογο. Απλως βρηκε ενα αμαξι και ρωταει (και καλα κανει) και συμφωνουμε ολοι οτι δεν αξιζει τον κοπο ουτε να ασχοληθει μαζι του. Το μονο που μπορει να κανει ειναι να κοιταξει αλλου. Σε αυτα τα αυτοκινητα θελει υπομονη το πραγμα γιατι ολοι ξερουμε οτι το 98% τα εχουν ξεσκισει και τα πουλανε.


ΥΓ. Και να εχεις roll cage ετσι και φερεις τουμπες φιλε μου το αμαξι γινεται αχρηστο. Το Roll cage δεν χρειαζεται σε τιποτα, εκτος αν εχεις σκοπο να φερεις τουμπες με 160+. Τα Ε30 δεν βουλιαζουν απο πανω ετσι ευκολα, εχουν πολυ καλα δεσιματα.
Δεν του παιρνω τα μυαλα. Απλα ειχα κι εγω τετοιες ανησυχιες (αν θυμασαι ειχα φτιαξει και ολοκληρο poll) και τελικα ανακαλυπτω ακομα και τωρα τι παιζει στα Ε30. Πολλες σκουριες, πολλα τροπετα συμμαζεμενα και ΚΥΡΙΩΣ παμπολλες μετατροπες με συνεπεια ενα αμαξι πολυ αξιοπιστο να γινεται πηγη βλαβων και εκνευρισμου...

Ειανι κριμα νεο παιδι και ο φιλος να μπλεξει με κατι τετοιο πρωτο αμαξι.

Εγω ειχα και προσφορες μεσα απ το φορουμ και πλεον βλεπω οτι ενα π κοιταγα σοβαρα ηταν περιεργα δηλωμενο, δεν ειχε καταλυτη και χιλια δυο αλλα.


Μιας και δουλευω πωλητης μπορω να σου πω πως καθε τι μπορεις να το παρουσιασεις οπως θες και αν το κατεχεις κι ολας το αθλημα να πεισεις τον αλλον οτι ειανι τρομερο αυτο που θα παρει. Μη σε τρελαινουν τα πολλα αλογα και η πισω κινηση. Η αξιοπιστια για μενα μετραει περισσοτερο
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 19-05-08, 22:57
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Αν είναι για 1ο αμάξι....και αν δεν έχεις σκετική εμπειρία τότε...καλύτερα πάρε κάτι να μάθεις και μετά τα παιχνίδια!.. Και κυρίως στους δρόμους. Προέχει όχι μόνο η δική σου ασφάλεια αλλά και των άλλων.
Εκτός αν το θές μόνο για "πιστα"... Τότε οκ. Αλλά για τη πόλη τί θα έχεις?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-05-08, 09:40
Το avatar του χρήστη IDAR~E30
IDAR~E30 Ο χρήστης IDAR~E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Μηνύματα: 52
IDAR~E30 is on a distinguished road
εφχαριστο για το ενδιαφερον πεδια!!!
γενικα εχετε δικιο !!το αμα3ι το ι8ελα για να κανω μπαντιλικια κ τιποτα αλο...κ δν ινε προτο αμα3ι ινε 2 εχο ιδει τουμπαρει ενα νιβα ..(το οποιο διαλι8ικε ο ουρανος εφτασε στιςπορτες ,αυτος ινε κ ενας λογος που 8ελο να τρεχο πλεο σε πιστα ,με προτο κριτιριο τιν ασφαλια!!!)
κ εχο οδιγισει πισοκινιτο,κ oχι 1 μαλιστα ,ενα galloper ,μια mercedes 600αρα ,ενα patroll 4l ,ena cheroke 2,5 td και ενα μ3 ε46 ενος φιλου μ ...oλα εκτος απο το μ3 τα εχο βαλει σε στροφες με αναποδα...
οδιγαο καμποσα χρονια οποτε πιστευο εχο μια σχετικι εμπιρια...
για το 8εμα τις γερμανια 3ερει κανεις να μ πει περετερα πραγματα.Αν μπορει να ερ8ει 325 σε καλι τιμι ακομα κ χορις να βγαλο πινακιδες με ενδιαφερει!!!γιατι μενο διπλα στιν πιστα καρτ τον αφιδνον(καρτοδρομο).
__________________
Ψάχνω να βρώ Ε30 δίπορτο χωρίς σαπίλες και χωρίς σκουρίες!!!
Παρακαλώ οποίος γνωρίζει κάτι αν μπορεί ας μου στίλει πμ!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-05-08, 11:34
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
πες το λοιπον οτι εχεις πρωτο αμαξι για να κυκλοφορεις.

αφου μενεις και διπλα στο καρτοδρομο (δεν ειανι βεβαια και τρομερη πιστα) παρε ενα δυνατο πισωκινητο.

Υπαρχουν πολλα site να ψαξεις για αρχη και να δεις τι τιμες παιζουν εξω σε δυνατα Ε30 γτι στην ελλαδα οι τιμες ειναι πολυ μεγαλυτερες. Βεβαια πρεπει να προσθεσεις το κοστος του να πας να το δεις απο κοντα και το κοστος της νταλικας που θα στο φερει ελλαδα. Πανω κατω κανα 1000αρι σου βαζω τα μεταφορικα (με δεδομενο οτι δε θα πας με αεροπλανο 1η θεση και σε ξενοδοχειο με τζακουζι). Μπορεις επισης να ρωτησεις και κανα μαντρα αν μπορει να σου φερει κανενα η να ψαξεις και σε αυτους γτι συχνα φερνουν και οι ιδιοι για ανταλλακτικα. Αν φερεις αμαξι απ εξω το εισαγεις χωρις τελωνειο με τη λογικη οτι το χρησιμοποιεις για ανταλλακτικα αρα το συνολικο κοστος του αμαξιου ειναι αγορα+μεταφορα μονο.

Ψαξιμο θελει οπως καταλαβες. Εγω σκεφτομαι οταν το budget μου φτασει στα 3000 να κανω καμια τετοια κινηση με κανα 325 απο γερμανια
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-05-08, 15:29
Το avatar του χρήστη IDAR~E30
IDAR~E30 Ο χρήστης IDAR~E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Μηνύματα: 52
IDAR~E30 is on a distinguished road
δεν εχο προτο αμα3ι να κικλοφορο γιατι το διελισα....
γενικα ο 3αδερφος του κολιτου μου κανει αυτι τι δουλια φερνει αμα3ια απο γερμανια ΑΛΑ φερνει ακριβα αυτοκινιτα κ τα φερνει οδικος...εχει τον αδερφο του στιν γερμανια και μπορει να κιτα3ει να μ βρει αμα3ι αλλα για να το φερεις σαν ανταλακτικα δν πρεπει να το φερεις κομενο ι λιμενο?? μπρορεις να το φερεις ολοκλιρο το αμα3ι ετσι κ να το διλοσεις οτι ινε για ανταλακτικα???κ ποιο 8α ινε το κοστος τισ νταλικας??
__________________
Ψάχνω να βρώ Ε30 δίπορτο χωρίς σαπίλες και χωρίς σκουρίες!!!
Παρακαλώ οποίος γνωρίζει κάτι αν μπορεί ας μου στίλει πμ!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-05-08, 20:54
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
τωρα με μπερδεψες.το θες τελικα για πρωτο αμαξι η οχι? η μηπως κι εσυ δεν ξερεις?

η εισαγωγη σαν ανταλλακτικα ειναι κατι πανευκολο λες οτι ειναι για ανταλλακτικα οταν περναει απ τα συνορα και περναει ετσι. αν ειναι να βγαλεις πινακιδες αρχιζουν οι ιστοριες....

η νταλικα στην καλυτερη ενα 600αρι μεχρι 100 το πολυ
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-05-08, 23:01
Το avatar του χρήστη IDAR~E30
IDAR~E30 Ο χρήστης IDAR~E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2007
Μηνύματα: 52
IDAR~E30 is on a distinguished road
dn 8a ine to proto m ama3i giati exo idi dialisei ena....alla k apo ti ali an enoeis an 8a to exo san kiro ama3i k pali oxi to 8elo na xono sti pista k se kamia alana ...
__________________
Ψάχνω να βρώ Ε30 δίπορτο χωρίς σαπίλες και χωρίς σκουρίες!!!
Παρακαλώ οποίος γνωρίζει κάτι αν μπορεί ας μου στίλει πμ!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-05-08, 23:04
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από IDAR~E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
dn 8a ine to proto m ama3i giati exo idi dialisei ena....alla k apo ti ali an enoeis an 8a to exo san kiro ama3i k pali oxi to 8elo na xono sti pista k se kamia alana ...
μα καλα πως το διελυσες?
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.