Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-04-09, 14:26
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Cool Led για πινακίδα & πλαφονιέρα...

Ψαχνω λευκα led για την πινακιδα και την πλαφονιερα (μιλαω για Ε46 coupe, αλλα ανοιξα το θεμα εδω στα διαφορα, γιατι μπορει να ενδιαφερει και κατοχους αλλων μοντελων) για να αντικαταστησω τις μαμα...


Διαβαζω οτι σε καποιους βγαζει βλαβη, σε καποιους αλλους οχι... (αναφερομαι σε Ε46 για την πινακιδα).

Υπαρχει "ειδικο" led για BMW ή γενικα για αυτοκινητα με "περιεργο" εγκέφαλο για να μην βγαζει βλαβη?

Εχει τοποθετησει καποιος να μας πει?

Εριξα μια ματια σε piaa στο ebay και εχω στειλει σε 2-3 πωλητες και περιμενω απαντηση...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-04-09, 14:32
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Μην βάλεις στην πινακίδα άνθρωπε μου. Θές να βλέπουν καλύτερα την πινακίδα σου οι "περίεργοι που είναι 2 σε κάθε αμάξι και ο ένας κρατάει πάντα μπλοκάκι στα χέρια"?

Για το εσωτερικό δεν βγάζει πρόβλημα. Αλλά να προσέξεις να βάλεις λάμπα του σωστού μεγέθους, γιατί την έχω πατήσει έτσι. Έλεγε οτι θα έρθει λάμπα για Ε36 και ήρθε μία που είχε το μισό μήκος και πάχος απο την δικιά μου (την λάμπα). Για μέσα τουλάχιστον δεν είναι ανάγκη PIAA. Και αυτές με τα 2-3 δολλάρια καλλές είναι
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-04-09, 14:37
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην βάλεις στην πινακίδα άνθρωπε μου. Θές να βλέπουν καλύτερα την πινακίδα σου οι "περίεργοι που είναι 2 σε κάθε αμάξι και ο ένας κρατάει πάντα μπλοκάκι στα χέρια"?

Για το εσωτερικό δεν βγάζει πρόβλημα. Αλλά να προσέξεις να βάλεις λάμπα του σωστού μεγέθους, γιατί την έχω πατήσει έτσι. Έλεγε οτι θα έρθει λάμπα για Ε36 και ήρθε μία που είχε το μισό μήκος και πάχος απο την δικιά μου (την λάμπα). Για μέσα τουλάχιστον δεν είναι ανάγκη PIAA. Και αυτές με τα 2-3 δολλάρια καλλές είναι
Στρατο μην εκπλαγεις αλλα στα νεα μοντελα οπως αυτο που παραγγηλες(καλη ωρα)εχουν

τετοιου ειδους λαμπες για την πινακιδα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-04-09, 14:48
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην βάλεις στην πινακίδα άνθρωπε μου. Θές να βλέπουν καλύτερα την πινακίδα σου οι "περίεργοι που είναι 2 σε κάθε αμάξι και ο ένας κρατάει πάντα μπλοκάκι στα χέρια"?
Ειχε καει η μια, λες να βγαλω και την αλλη...????

Παρολο που ειχε καει παντως η μια, δεν μου αναβε μεσα ενδειξη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-04-09, 15:03
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Στρατο μην εκπλαγεις αλλα στα νεα μοντελα οπως αυτο που παραγγηλες(καλη ωρα)εχουν

τετοιου ειδους λαμπες για την πινακιδα . . .
Oh shiet. Δεν μου άρεσε και πολύ αυτό, νόμιζα οτι θα είχα τις παλίες καλές κιτρινοπές λάμπες.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειχε καει η μια, λες να βγαλω και την αλλη...????

Παρολο που ειχε καει παντως η μια, δεν μου αναβε μεσα ενδειξη...
Αν βγάλεις και την άλλη είσαι παράνομος. Η πίσω πινακίδα πρέπει να φωτίζεται (νομίζω δια νόμου αλλά δεν είμαι και σίγουρος).

Πάντως για τον εσωτερικό φωτισμό με άσπρα led. Απλά ελπίζω μην παραγίνει φωτεινό το εσωτερικό σου αν αντικαταστήσεις όλες τις λάμπες.
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-04-09, 15:05
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
[QUOTE=stratos;277369]Oh shiet. Δεν μου άρεσε και πολύ αυτό, νόμιζα οτι θα είχα τις παλίες καλές κιτρινοπές λάμπες.

Δεν εχεις δικιο ειναι πολυ ωραιες . . .

Δες κανενα live και πες μου . . .
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-04-09, 15:14
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην βάλεις στην πινακίδα άνθρωπε μου. Θές να βλέπουν καλύτερα την πινακίδα σου οι "περίεργοι που είναι 2 σε κάθε αμάξι και ο ένας κρατάει πάντα μπλοκάκι στα χέρια"?
Εχεις δει αμαξι με led στην πινακιδα? Δεν διαχεεται το φως σωστα, 2 φωτεινες γραμμες βλεπεις στις πιο πολλες περιπτωσεις, η πινακιδα με τις κλασσικες λαμπες φωτιζεται (αρα και φαινεται) πιο καλα...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-04-09, 15:19
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Φίλε Christos 330 τελικά είναι πανέμορφες. Θα το παρατηρήσω αν πετύχω κανένα στον δρόμο. Είναι πολύ ωραίες αλλά φαντάζομαι οτι κάνουν τους αριθμούς πιο.... ευδιάκριτους.

Χαχα η δεύτερη και η τρίτη φωτό είναι 335 (σύμπτωση?).

Φίλε Zaharias δες τη διαφορά στην τέταρτη φωτό.

Η πέμπτη φωτό είναι αυτό που ψάχνεις για το εσωτερικό (made in Taiwan )
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00267_size.jpg (64,0 KB, 48 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC02280.JPG (120,1 KB, 55 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg img2290ew5.jpg (90,5 KB, 58 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg img2276tf2.jpg (63,7 KB, 56 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 140162408_o.jpg (114,5 KB, 56 εμφανίσεις)
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-04-09, 22:47
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
είναι από πωλητή στο ebay???αν ναι, κανένα λίνκ?????ωραία φαίνεται!!
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-04-09, 23:50
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Φίλε Ζαχαρία τι σε έχει πιάσει και αλλάζεις όλες τις λάμπες???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.