Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-02-05, 09:15
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
...

to idio provlima eixa kai ego ..poia eksatmisi na valo sto M3 mou...telika kateliksa sthn Superspint race me 80mm tips...katapliktikos hxos alla arketa dinatos opos dinati einai kai i timi ths ...mou kostise 1400euro kai tin pareiggeila apo usa mias kai i edo antiprosopeia den tin eixe para mono tin sport...genika oi times einai pano apo 1000 euro ean theleis kapoia eponimi...na fantasteis oti to kommati(to legomeno "x-pipe") apo katalites eos to kazanaki poulietai apo tin Supersprint stin timi ton 500 euro...genika files mou ean theleis na veltioseis kati sto M3 tha sou kostisei...oti theleis mporeis na me rotiseis...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-02-05, 16:20
μανος318is Ο χρήστης μανος318is δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2004
Μηνύματα: 30
μανος318is is on a distinguished road
Κατι εχω ακουσει οτι μπορεις να βγαλεις τα μονωτικα απο το καζανακι η να πειραξεις τα διαφραγματα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μανος318is : 18-02-05 στις 16:27
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-02-05, 17:53
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παιδια το θεμα εξατμιση θελει πολυυυυ ψαξιμο...
Δεν ειναι το ποσο ελευθερη ειναι η εξατμιση το σημαντικο αλλα ο συνδυασμος διαμετρου+μηκους που πρεπει να ειναι καταλληλος ωστε να συντονιζει τους παλμους των καυσαεριων με τετοιο τροπο ωστε να βγαινουν πιο γρηγορα απο τον κυλινδρο. Για αυτο ειναι καλυτερα να βαλεις μια επωνυμη που ειναι προιον αρκετου ψαξιματος πανω στο δυναμομετρο, εκτος αν βρεις μαστορα που εχει κανει αντιστοιχο ψαξιμο πανω στο μοντελο σου (και οχι απλα καλο μαστορα που ισως να μην εχει φτιαξει ποτε η σχεδον ποτε εξατμιση για το ΔΙΚΟ ΣΟΥ αμαξι) και εχει συγκεκριμενη λυση να προτεινει.

Και φυσικα αμα εχουμε κανει αλλαγες στο αυτοκινητο (ειδικα εκκεντροφορους και συμπιεση) θελει αλλη εξατμιση απο ενα μαμα.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-02-05, 15:36
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Εμένα μου άρεσε ο ήχος της UUC System-U.
Είμαι στο παρα-πέντε να παραγγείλω από ΗΠΑ.

Η UUC μου απάντησε σε σχετική ερώτηση το παρακάτω:

"It definitely fits the Euro-Spec M3 when originally equipped
with catalytic converter. We do send many of these to
Europe and UK.

Please let me know if I may be of further assistance.

- Rob Levinson
UUC Motorwerks "

Τώρα βέβαια βαριέμαι τα τρεξίματα με τα τελωνεία.
Πάντως, αν η Supersprint κοστίζει 500Ε, τότε ίσως μου έρθει μια η άλλη.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-02-05, 19:03
Το avatar του χρήστη Panoz
Panoz Ο χρήστης Panoz δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 13-09-2004
Μηνύματα: 1.321
Panoz will become famous soon enough
Μη βάλεις Αμερικάνικη εξάτμιση...είναι μελετημένες για το μοτέρ με τα 240 άλογα.
Άν θές κάτι καλό και όχι extreme το οποίο έχει καλό ήχο (όχι εκωφαντικό) και πολύ καλή ποιότητα, βάλε τελικό Supersprint ή Eisenmann.

Άν θές κάτι ποιό δραστικό και με δυνατό ήχο και καλή απόδοση πρέπει να αλλάξεις όλο το σύστημα και να το αντικαταστήσεις με ποιό άγριο χταπόδι, μεταλλικούς καταλύτες και ελεύθερο τελικό. Γι'αυτό έχεις δύο επιλογές:

1) Να πας σε κάποιο καλό μάστορα και να σου δώσει προσφορά μαζί με τεχνικά στοιχεία. Προτείνω τον Στέλιο Παναγιωταρά (Ποπάυ)

2) Να ακολουθήσεις τον ασφαλή αλλά και κοστοβόρο δρόμο της επώνυμης βελτίωσης. Προτείνω Hamann (έχω προσωπική εμπειρία), Eisenmann ή Supersprint.

Καλή τύχη και αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-02-05, 23:06
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Οπως ειπε ο φιλος, οι αμερικανικες ειναι μελετημενες για το αμερικανικο μοτερ που δεν εχει καμμια σχεση με το "δικο" μας και δεν θα δουλευει σωστα. το οτι σου ειπα οτι θα fit σημαινει οτι θα κουμπωνει πανω στην δικια σου και τιποτα παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-02-05, 23:23
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εγώ παρότι ξέρω οτι η Supersprint είναι κορυφαία αλλά και... φαρμακείο,και η Eisenman πάρα πολύ καλή,θα σου πρότεινα να κοιτάξεις χαλαρά την Γερμανική MK Motorsport!Την έχω δει και ακούσει σε Ε46 Μ3 και απλά είναι άψογη.Ο ήχος επίσης ξεφεύγει από τα χωράφια της Μ3 και ανεβαίνει σε επίπεδο Ferrari.Από τιμές δεν έχω ιδέα.Πιστεύω οτι το ίδιο τέλεια θα είναι και για το Ε36 Μ3.Επίσης ρίξε μια ματιά στις Milltek.Αυτές να φανταστείς έχουν εγγύηση lifetime.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 25-02-05, 08:18
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Πήρα τιμή απο την Έψιλον για Supersprint Ε36Μ3 903 ευρώ. Έχει ένα και μοναδικό κομμάτι στην αποθήκη.
Τρέξτε να προλάβετε.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 25-02-05, 10:40
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
900 ευρω για τι ακριβως??
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-02-05, 11:36
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Για εξάτμιση μετα τους καταλύτες, δηλ. σωλήνες-καζάνι (δύο απολήξεις κυκλικές των 76mm)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.