Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-05-11, 23:29
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 922
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάρε original Z4 3.0 Si individual!

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1325438/

Και βάλτου και ένα μπλοκέ και είσαι μια χαρά!
αν δεν κανω λαθος ειναι γνωστο και αψογο αυτο...
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-05-11, 00:18
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβαζα ότι ο κινητήρας της Μ3 δεν μπορεί να μπει στο Ζ4 ισχύει?
που το διάβασες?
μπαίνει κανονικά αφού κ το z4 στ αγγελία που έδωσες m54 φοράει που μπορεί να ναι κ από m3
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-05-11, 01:22
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβαζα ότι ο κινητήρας της Μ3 δεν μπορεί να μπει στο Ζ4 ισχύει? στεφ όπως βλέπεις η τιμή είναι πολύ κοντά σε αυτή την τιμή που δίνει το παλήκάρι την μετατροπή. δεν έιναι καλύτερο το Μ?
Ο κινητήρας τόσο της Μ3 Ε46 όσο και της Ζ4 Ε85/86 είναι ο ίδιος S54 με κάποιες τροποποιήσεις στο λογισμικό!
Δηλαδή εσύ θεωρείς ένα αυτοκίνητο καλύτερο από ένα άλλο μόνο και μόνο από τα άλογα?
ΟΧΙ δεν είναι καλύτερο φίλε μου μιας και για το ένα είναι εργοστασιακό και μάλιστα individual ενώ το άλλο καραμετατροπή, με άλλα κυβικά δηλωμένα, και αλλαγμένο το μισό αμάξι.
Εσύ προτιμάς να πάς με γυναίκα ή με τρανσέξουαλ...?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-05-11, 01:25
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι από οτι καταλαβα και αν δεν κάνω λάθος το γραφει και στην αγγελία ότι είναι δηλωμένη 2,5. 28 το δίνει το παληκάρι και μάλλον ακατέβατα. Τα περισσότερα Μ κάνουν μεταξύ 35 και 40.
Φαίνεται όντως νοικοκυρεμένο για αυτό ρώτησα και τόσα να μπορέσω να συμπεράνω και εγώ΄πόσο ολοκληρωμένη μπορεί να είναι μια τέτοια μετατροπή.
τα 28 ειναι παρα πολλα για μετατροπη φιλε μου !
προσπαθησε να βρεις κατι ηδη ετοιμο σε αυτα τα λεφτα αφου απο οτι φενεται δεν εχεις θεμα με τα κυβικα,μιας και το 2.5 δεν ειναι καθολου μικρο σαν κυβικα εννοω....
για μετατροπη θα επρεπε να ειναι πολυ πιο κατω οσο καλα και να εχει γινει !
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-05-11, 01:48
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
ziaba μαλλον έκανα λαθος. γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω.

στεφ δεν ξέρω τι πουλάει και τι όχι και τι θεωρείται σωστό και τι όχι για αυτό ρωτάο. σιγουρα γυναίκα πάντως θέλω να ξέρω απλά γιατί μου φάνηκε καλό σαν ευκαιρία. πολύ πιο φτηνό Μ από ένα κανονικό. έτσι το σκεφτηκά...

fz μια που μιλας για τιμές σε μετατροπές , ποιά θα ήταν δίκαιη και πια σκοτωμένη τιμή για να το παρεις ένα τέτοιο αμάξι? και τι μεταπωλητική πιστευεις μπορεί να έχει?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-05-11, 10:46
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μια μετατροπή για να είναι ελκυστική πρέπει να έχει σημαντική διαφορά από το γνήσιο. Τα 28 για το συγκεκριμένο τα θεωρώ πάρα πολλά.

Για τα άλλα ζητήματα που τέθηκαν:

Το S54 του Μ3 μπαίνει κανονικότατα στο Ζ4 και γνωρίζω 2 αυτοκίνητα που το έχουν κάνει πριν παρουσιαστεί το Ζ4Μ.

Οι τιμές των εμπόρων στο car (με την προϋπόθεση ότι είναι δικό τους το αυτοκίνητο και όχι πελάτη, στημένο) είναι πλέων ενδεικτικές. Ειδικά στην περίπτωση των μετρητών.

Το Ζ4Μ είναι το top of the range αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη αγορά γιατί πρέπει να συνυπολογίσεις και άλλα θέματα όπως η χρήση, το κόστος συντήρησης, μεταπώληση κλπ.

Για εμένα το καλύτερο είναι το 3.0si το οποίο πάει μια χαρά και το κόστος συντήρησης είναι πολύ χαμηλό για αυτά που προσφέρει. Για αυτό και το πήρα άλλωστε

Τέλος επειδή το Ζ4 που έβαλε ο stef είναι δικό μου, δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό.
__________________


www.bmw-motorsport.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-05-11 στις 11:03
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-05-11, 20:38
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
ADMIν πένα το εργαλεεείου! χαχα.

επειδή ψάχνω αρκετό καιρό γύρω στους 4-5 μήνες για αμάξι σε δίαφορες μάρκες πολύ συγκεκριμένα μοντέλα αυτό που λές ισχύει. Ότι ο αγοραστής ΄με μετρητό κόβει αβέρτα.
Τρανή εξαίρεση είναι τα Ζ4Μ που λόγω ότι υπάρχουν 15 αύροκίνητα πάνω κάτω και οι ιδιοκτήτες τους δεν ΄δυσκολέυνται κρατάνε πολύ υψηλή τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα. Θα μου πεις πως δεν έχεις πάρει ακόμα αμάξι?
Επειδή είμαι λίγο ανωμαλάρας και λόγω μηχανής σαν μεταφορικό αλλά και λόγω ύπαρξης μετρητών δεν καίγομαι να παρω αμάξι παρα μόνό άμα βρω ευκαιρία στα συγκεκριμένα που κοιτάω.
Στα Μ έχω βρεί δίαφορες τιμές τα έχω δει τα περισσότερα από κοντά και το πιο φτηνό δυστηχώς δεν είναι σοι.

Ένα πολύ καλό που είδα και σε πολύ καλή τιμή και τρελός τυπάκος ο ιδιοκτήτης ήταν δυστηχώς coupe και το ξανασκέφτηκα.



Τεσπα επειδή το τοπικ έχει άλλο τίτλο μην ξεφεύγω με τα δικά μου.
ποια πιστευέται ότι είναι καλή τιμή και πια πολύ καλή για αυτό το αμάξι? και από μεταπωλητική μετατροπές πως πάνε? η δεν πάνε και πάνε για παντρειά? προβλήματα παρουσιάζουν? επίσης υπάρχει τρόπος από νούμερο μηχανής να δεις σε τι αυτοκίνητο ήταν δηλωμένη προηγουμένως?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FD3S : 16-05-11 στις 20:42
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-05-11, 20:53
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων

Ένα πολύ καλό που είδα και σε πολύ καλή τιμή και τρελός τυπάκος ο ιδιοκτήτης ήταν δυστηχώς coupe και το ξανασκέφτηκα.
Aαααααααααααααααχ Ζ4 Μ Coupe....
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-05-11, 21:17
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων

Τέλος επειδή το Ζ4 που έβαλε ο stef είναι δικό μου, δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό.

Τι να πεις δηλαδή ρε? χα χα χα
Τα λέμε εμείς ότι το αμάξι σου είναι πάρα πολύ καλό
Περί ορέξεως...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-05-11, 23:40
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
επίσης υπάρχει τρόπος από νούμερο μηχανής να δεις σε τι αυτοκίνητο ήταν δηλωμένη προηγουμένως?
εννοείται
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.