Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 11-06-09, 15:41
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω παντως τα μονα που βλεπω να τελειωνουν σε 151 ειναι

το 0280150151 το οποιο το φορεσε ενα παλιο τριλιτρο του 77 και εχει 304 cc στα 3 μπαρ
Καπου εχω λιστα της Bosch με ολους τους κωδικους των μπεκ που παραγει, τα μοντελα εφαρμογης και τις παροχες σε cc/min.
Μολις την βρω θα την βαλω εδω σε pdf να την εχουν ολοι.

Δεν επιμενω για το 151, αλλα ετσι θυμαμαι οταν εψαχνα μπεκ για το δικο μου και τελικα ηταν μικρα του Μ3.

Κατεληξα σε μπεκ απο FIAT coupe 20V turbo που ειναι 420cc/min στα 3bar.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SPYROS-MUSIC-CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
για τελικο στον παπαδοπουλο............ειναι μαστορας αν δεν τον ξερεις......
Κι εγω στον Παναγιωτη εφτιαξα ολοκληρη την δικια μου με χταποδι για σεμιναριο....
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 20-06-09 στις 23:04 Αιτία: συγχώνευση 2 post
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-06-09, 23:20
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
Talking Sabwoofer Harman Kardon

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο προγραμα δεν φορας ετσι?
Θα ηθελα εν το μεταξυ να δω μια φοτο απο το γουφερ που λες οτι ειναι ενσωματομενο για να ακταλαβω λιγο τι παιζει!!!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SPYROS-MUSIC-CABRIO Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε οχι δεν φοραω
φωτο του woofer για να καταλαβεις ειναι "μεσα" στο καθησμα το πισω αναμεσα απο τις 2 θεσεις....cabrio ειναι κ απο κει μπορουν να περασουν τα πεδιλα χιονιου απο μπρος μεχρι πισω!!!
ετσι βγηκε απτο εργοστασιο,με harman kardon ολοκληρο ηχοσυστημα!!
φωτος ειναι απο μεσα απο το αμαξι(ευκολο....)κ απο μεσα απτο πορτ παγκαζ(δυσκολο γιατι τωρα ειναι τιγκα!!) θα το κανω καποια στιγμη να τις βαλω να το δεις!!!
ειναι εξυπνο κ δεν πιανει χωρο κ τα πισω ατομα "νιωθουν" κ τι bassaki.....xexexe
οι φωτος απο το Sabwoofer Harman Kardon που εχω μεσα στα πισω καθησματα βγηκαν κ ......παμε να το δουμε μαζι!!!!

οι πρωτες 3 ειναι απο μεσα στην καμπυνα οπου φαινεται η πισω μερια του "ηχειου"κ οι 2 τελευταιες απο το εσωτερικο του πορτ-παγκαζ οπου φαινεται η πισω.....
η bmw βαζοντας αυτο το sabwoofer προεβλεψε να παει την ταπετσαρια λιγο πιο μεσα οποτε με το sab μαζι να ειναι προσωπο με ολη τη μερια του πορτ-παγκαζ!!!!!
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg P6132036.JPG (82,5 KB, 21 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg P6132037.JPG (92,5 KB, 26 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg P6132038.JPG (146,1 KB, 26 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg P6132085.JPG (161,3 KB, 26 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg P6132086.JPG (160,0 KB, 24 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-06-09, 01:11
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
λιλ-αμαξο



λοιπον... ας πω και γω το κατιτις μου......

Engine modiifications
M52B28 engine
inlet manifold Μ50Β25
K&N 57i FIPK Performance Intake Kit with heatshield
stainless steel oversized free-flow system with Danelatos rear silencer & ROSI 2x100cpi groupA catalysts
bosch lazer platinum spark plugs τα οποια και θα φυγουν στο επομενο σερβις
Μ3 standard 3.15 ratio limited-slip differential with 25% lock-up

απο "στυσιμο" το αμαξι εχει κονι κιτρινα με H&R ελατηρια μαμα αντιστρεπτικες, εμπρος μπαρα θολων, powerflex συνεμπλοκ πολυουρεθανης, και X-brace...

εμφανισιακα ήθελα να το κάνω look Ε36 GT (εκτος απο το χρωμα βεβαια) ελπίζω κατι να εκανα!

στα αμεσα μελλοντικα σχεδια ειναι:
αναβαθμηση φρενων
SEIBON carbon hood
πισω μπαρα θολων
παχυτερες αντιστρεπτικες
χταπόδι
re-map
(και μια εκπληξη για το εσωτερικο που δεν αποκαλυπτω)

με τα πραγματα που φοραει τωρα το αμαξι πανω, μετρηθηκε στο δυναμομετρο του Power Techniques και απέδωσε 214hp και 27.8 κιλα ροπης (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=16688)

__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-06-09, 01:16
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Ωραίο threadακι παίδες!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-06-09, 01:23
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Aποριες για το ΛΙΛ αμαξο!!!!!!

Με τους καταλύτες είδες διαφορά?Γιατί ο αγρότης τον έβγαλε τελείως και δεν είδε!!!Τα μπουζί γιατί θα πάρουν πόδι?
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-06-09, 09:37
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazy_beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τους καταλύτες είδες διαφορά?Γιατί ο αγρότης τον έβγαλε τελείως και δεν είδε!!!Τα μπουζί γιατί θα πάρουν πόδι?
οχι κατι το αισθητο... ισα ισα που μου χαλασαν και τον ήχο!! πρεπει βεβαια για να εχω ολοκληρωμενη αποψη να παω να φτιαξω εκ νεου τις σωληνωσεις γιατι τωρα ειναι μεσα στα μπαλωματα.... μεχρι τοτε περιμενουμε....

τα μπουζι θα παρουν ποδι γιατι ακουω συνεχεια πολυ καλα λογια για τα ngk και θελω να δω διαφορα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-06-09, 13:35
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
η δυναμομετρηση εδειξε οτι απλως κραταει τη δυναμη λιγο παραπανω περιπου 200 στροφες η διαφορα ιπποδυναμης ηταν ελαχιστη 1-2 ιππους που μπορει να ηταν και απο θερμοκρασιες η αποκλιση του δυναμομετρου
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-06-09, 15:21
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lil Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι κατι το αισθητο... ισα ισα που μου χαλασαν και τον ήχο!! πρεπει βεβαια για να εχω ολοκληρωμενη αποψη να παω να φτιαξω εκ νεου τις σωληνωσεις γιατι τωρα ειναι μεσα στα μπαλωματα.... μεχρι τοτε περιμενουμε....

τα μπουζι θα παρουν ποδι γιατι ακουω συνεχεια πολυ καλα λογια για τα ngk και θελω να δω διαφορα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
η δυναμομετρηση εδειξε οτι απλως κραταει τη δυναμη λιγο παραπανω περιπου 200 στροφες η διαφορα ιπποδυναμης ηταν ελαχιστη 1-2 ιππους που μπορει να ηταν και απο θερμοκρασιες η αποκλιση του δυναμομετρου

Το συμπερασμα μεχρι στιγμης παντως ειναι οτι αντε αμα σου χασουν οι καταλυτες πεσ οτι δινεισ κατι παραπανω για να κερδισεισ αυτη την μικρη διαφορα, αλλα σε καμια περιπτωση δεν αξιζει να τους αλαξεις ετσι απλα!!!!!!!!!


Λιλ μολις αλαξεις τα μπουζι περιμενουμε update!!!!!!!!!
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-06-09, 15:23
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
ετσι απλα πιστευω πως δεν αξιζει..... εχεις δικιο... εμενα οι δικοι μου αρχιζαν και κουδουνιζαν και αλλαξα!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-06-09, 17:39
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
δεν αξιζει μονο καταλυτες αλλα οποιος μπορει οικονομικα να αλλαξει ολη την εξατμιση απο χταποδι μεχρι τελικο με καποια επωνυμη οπως supersprint ειναι καλη αναβαθμιση γιατι ειναι αξιοπιστη και σιγουρα θα κανει αισθητη διαφορα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.