Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-11-10, 22:16
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
παίζει να είναι και αισθητήρας στροφάλου....ή ακόμη και λουφτ
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 01-12-10, 23:21
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Φίλε μου πρώτον από πολλαπλασιαστές δεν ανάβει κανένα λαμπάκι [μάλλον πολλαπλασιαστές] και το φίλτρο αλλαγή και μετά κοιτάς για τρόμπα όσω για το φανάρι κλείσε λίγο τίς επαφές στή φίσα και ρίξε λίγο σπρέυ επαφών και είναι εντάξει.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-12-10, 20:33
takis1983 Ο χρήστης takis1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2010
Μηνύματα: 228
takis1983 will become famous soon enough
κ το κοστος των πολαπλασιαστων η της τρομπας ξερει κανενας να μου πει?
__________________
σαν πας στη καλαμάτα και ΄ρθεις με το καλό, φέρε ενα κατσαβίδι μαζί κι ενα φακό !
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-12-10, 23:06
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
polaplasiasths 43 euro o enas..!!trompa den kserw sory gia ta greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-12-10, 19:53
TNS Ο χρήστης TNS δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 31
TNS is an unknown quantity at this point
το ιδιο προβλημα ειχε και η δικια μου και ηταν
αισθητηρας γκαζιου.....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-12-10, 20:04
bon1121 Ο χρήστης bon1121 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 64
bon1121 is on a distinguished road
Ξεκίνα με μια αλλαγή φίλτρου βενζίνης.Είναι πολύ πιθανό να είναι αυτό το πρόβλημα και κοστίζει 50-60 ευρώ η αλλαγή του.Μετά κοίτα για τα υπόλοιπα..Πόσο καιρό έχεις να το αλλάξεις?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-05-11, 17:50
Το avatar του χρήστη gp35
gp35 Ο χρήστης gp35 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Μηνύματα: 121
gp35 is on a distinguished road
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια! εχω ενα Ε46 του 12/04 1,6 κυβικα. εχω προσεξει τα εξης προβληματα. το βασικοτερο ειναι οτι κατα την εκκινηση το αμαξι δυσκολευεται να παρει ευκολα μπροστα κ ρεταρει για κανα 2-3 δευτερα! δηλαδη για να παρει οσο το δυνατον πιο ευκολα, την ωρα που γυρναω την μιζα ταυτοχρονα πρεσαρω πανω κατω το γκαζι λες κ εχω κανενα καρμπυρατερατο! επισης εχω προσεξει οτι πολλες φορες μου το κανει κ ζεστο οταν ειναι! μου εχει τυχει κ να δουλεψει κ τρικυλινδρα για λιγα δευτερολεπτα κατα την εκκινηση ειτε ζεστο ειτε κρυο κ με ενα μικρο μαρσαρισμα να ερθει στην κανονικη λειτουργεια του! εχω κανει 104.000χλμ κ σε λιγο θα πρεπει να κανω κ το μεγαλο σερβις, λαδια μπουζια, φιλτρο βενζινης κτλ!
επισης αλλο ενα κουλο που εχω προσεξει ειναι οτι το πισω φαναρι αναβει οποτε θελει, συνηθως οταν ειναι κρυο κ ειναι πρωι: επισης εχω προσεξει οτι ανα αναψω την μικρη σκαλα τις περισσοτερες φορες διορθονεται το προβλημα!
καλησπερα
επι της ευκαιριας του θεματο που ανοιξες θελω να σας μοιραστω το προβλημα που ειχα σε e 46 316i N40
2003 μοντελο 115 (φαρμες αλογα )
λοιπον κυριοι ειχα δει ρεταρισμα στο μοτερ,
διχως καμια ενδειξη στο καντραν περι (πολλαπλασιαστων,ε λ, κτλ) καθε φορα που παλαιοτερα ειχα αστοχεια καποιας λειτουργειας των πολλαπλασιατων η καποιο λαμδα ειχα ενδειξη.
οσο αναφορα τα σερβις φιλτρων αερος λαδιου βενζινης ουτε να το συζηταμε,(στα km ολα τους)
το ρεταρισμα ηταν πλεον δυνατο και μαλιστα με μεγαλη καταναλωση βενζινης ανα 30 km ετρωγε 20 ευρωπουλα (περιπου)
Περαν καμιας ενδειξης στο κατραν οπως προεγραψα ,ουτε καποιο σημειο λαθους διαβαζαμε στο διαγνωστικο...{περιεργο}
απο καπνα δεν σας το συζηταω ηταν σαν τα τρακτερ FORD,,,
τελικα και να μη σας κουραζω αιτια ηταν ενα σωληνακι των αναθυμιασεων που ειναι στο ξεδι (οπως βλεπεις το μοτερ)
τμημα του μοτερ (λαστιχο) το οποιο εκανε βεντουζα (λογω πολλων ετων) αντι να ειναι ελευθερο και να υπαρχει συνεχεια ,αυτο εκανε βεντουζα σαν τα το ειχες βουλωμενο
εγινε αλλαγη και μετα απο 70 km πορειας + καποια km αναβασης σε χειμερινο προορισμο (με την 100 οκτανιων ) εστρωσε...
ετσι ακριβως οπως το ειχα αγορασει.
κλεινοντας θελω να ζητησω ενα συγνωμη εαν ηταν λαθος η τοποθετηση μου στο αρχικο θεμα.
αλλα πιστευω δεν επραξα λαθος...
αυτο το προβλημα ειχα και θελησα να σας το αναφερω...(εαν εχει ξανα υποθει...συγνωμη και παλι)
απλα να το εχετε υπόψην σας
να ειστε καλα!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gp35 : 16-05-11 στις 17:52
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-05-11, 10:54
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
λοιπον τακη ακου τι θα κανεις.οταν ερθει η ωρα του μεγαλου σερβις θα ζητησεις να σου αλλαξουν κ το φιλτρο βενζινης αυτο αυτο εχει γυρο στο 75αρι κ ειναι μαρκας man ειναι λιγο ακριβο επειδη δεν ειναι απλο σαν ολα τα αλλα αυτο φορανε τα 46αρια...εγω οταν εκανα το μεγαλο σερβις ο μαστορας δεν μου εβαλε το γνησιο φιλτρο βενζινης με αποτελεσμα να αργει κ μενα να παρει μπροστα κ μερικες φορες μου κανει κατι σπαστικα...πιστευω οτι οταν το αλλαξεις αυτο θα καλυτερεψει αλλιος οπως ειπε κ ο φιλος ποιο πανω πας για αντλια
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 22-05-11, 13:08
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
ενα φεγγαρι μου εκανε και μενα νερα. μετα απο αλλαγη φιλτρου βενζινης ολα καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 22-05-11, 13:39
takis1983 Ο χρήστης takis1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2010
Μηνύματα: 228
takis1983 will become famous soon enough
λοιπον παιδια το προβλημα ηταν η μπαταρια τελικα! ηταν λιγο πεσμενη κ μου εκανε ολα αυτα τα σκηνικα! με το που την αλλαξα ολα καλα! οτε τρεμουλα ουτε τρικυλινδρα ουτε σβησιματα! τελικα η μπαταρια στα ε46 παιζει μεγαλο ρολο!
__________________
σαν πας στη καλαμάτα και ΄ρθεις με το καλό, φέρε ενα κατσαβίδι μαζί κι ενα φακό !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.